İçeriğe Yönlendir

Mesai Sireni Devresi Hakkında

Ali Karadağ

Recommended Posts

Ali Karadağ

Arkadaşlar merhaba. Çalıştığım işletmede alan çok geniş, makine sayısı fazla ve mesai sireni bulunmuyor. Bu yüzden kimi personel erken kimi geç işbaşı yapıyor. Bu tarz durumların önüne geçme amacıyla bir mesai sireni sistemi kurmak istiyorum. Sirenin her seferinde 5sn çalmasını istiyorum.

İşe başlama        : 08:30

Yemek Molası   : 13:00

Yemek Molası Dönüş: 13:30

Paydos                 : 18:30

Bunu nasıl çözeriz? Devreyi hazırlayabilecek biri varsa fiyat alabilir miyim?

Saygılar, selamlar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kart sistemine geçseniz nasıl olur Ali.Manyetik kartlarlı t giriş-çıkış ve yemek molalarında  okutacaklar.Sizde personel devam kontrol programı ile takip edeceksiniz. Biraz masraflı bir yatırım olur ama iş kaybını önleyerek ileriye dönük olumlu dönüşü olur size. İşi aksatan saatlere uymayan personelin ise maaşlarından saat ücretine göre kesinti yaparsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

O geç başlayan personelin çalışmaya niyeti yok demek ki amirim..  ;) Herkese birer Casio F91 almak daha masrafsız olur.  ;)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Fazla mesai ödüyormusunuz? 9,5 saat mesai

Çok insafsızsınız.

Hem fazla çalıştır hem de şartlandır.

O geç başlayan personelin çalışmaya niyeti yok demek ki amirim..  ;) Herkese birer Casio F91 almak daha masrafsız olur.  ;)

Adam günde kaç saat çalışıyor tabi ki geç gelir. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Caner Kırmacı

Devreye gerek yok. Programlanabilir zamanlama saatleri var hazır programlayıp bir de siren veya zil takıyorsunuz olup bitiyor.

Bunun gibi veya Böle :)   (Reklam olmasın)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Çok insafsızsınız.

Adam günde kaç saat çalışıyor tabi ki geç gelir. :D

Cumartesi çalışmıyorlar ise, günlük 9,5 saat normal abim. İş hukukunda haftalık 45 saat çalışma süresi geçiyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Devreye gerek yok. Programlanabilir zamanlama saatleri var hazır programlayıp bir de siren veya zil takıyorsunuz olup bitiyor.

Bunun gibi veya Böle  :)   (Reklam olmasın)

+1903

hazır satılan zaman ayarlı sirenler var . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Kart sistemine geçseniz nasıl olur Ali.Manyetik kartlarlı t giriş-çıkış ve yemek molalarında  okutacaklar.Sizde personel devam kontrol programı ile takip edeceksiniz. Biraz masraflı bir yatırım olur ama iş kaybını önleyerek ileriye dönük olumlu dönüşü olur size. İşi aksatan saatlere uymayan personelin ise maaşlarından saat ücretine göre kesinti yaparsınız. 

Kartlı sistem var Tahir ama aralarda basmıyorlar, bi girip çıkarken basıyorlar. Ona entegre bişey yapabilir miyiz bilmiyorum açıkçası.

Aynen öyle de diğerlerinin hakkı yenmesin istiyorum Kerem.

Çok insafsızsınız.

Adam günde kaç saat çalışıyor tabi ki geç gelir. :D< :D>

3 defa çay dağıtılıyor (iş başında) ve içeride sigara serbest abi, 30dk mı bunlar mı dedik bunu kabul ettiler ben de "ok" dedim yoksa herşey 4857'ye göre ;)

Bunun gibi veya Böle :)   (Reklam olmasın)

Bunları sevdim, bu mantıklı bir çözümleme, beğendim

Vay arkadaş bi mesai sirenimiz bile yok,  :)

Yok-tu, artık olacak :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sistem varsa kolay personel takip sistemi programı alıp entegre ederceksiniz.Sonrasını sistem takip edecek. Kart basmayanlar işe gelmemiş görünecektir ve cezai yaptırım olacaktır vs gibi bir de tamim patlatırsınız.Ohhh yaşasın kapitalizm ondan sonra :D :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kartlı sistem var Tahir ama aralarda basmıyorlar, bi girip çıkarken basıyorlar. Ona entegre bişey yapabilir miyiz bilmiyorum açıkçası.

Aynen öyle de diğerlerinin hakkı yenmesin istiyorum Kerem.

3 defa çay dağıtılıyor (iş başında) ve içeride sigara serbest abi, 30dk mı bunlar mı dedik bunu kabul ettiler ben de "ok" dedim yoksa herşey 4857'ye göre ;)

Bunları sevdim, bu mantıklı bir çözümleme, beğendim

Yok-tu, artık olacak :)

Mesai saatimizde yok yazık bizeee[emoji1]
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Cumartesi çalışmıyorlar ise, günlük 9,5 saat normal abim. İş hukukunda haftalık 45 saat çalışma süresi geçiyor.

Sömürü var kardeşim. MK gibi çalışma hayatı istiyorum. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Sömürü var kardeşim. MK gibi çalışma hayatı istiyorum. :D

MK çalışıyor mu? :shock:

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hazır satılanlar sanırım tek seferlik.Bu süreleri aynı üründe çoklu programa ait zamanlayıcı şart.Butip ürünleri Ankara Ulus'ta yapan yerler vardı ama şimdi durum nedir bilmiyorum.Elektronik saat üretimi yapan firmalar bunlar ve istege göre çok çeşitli programlara sahip ve siren veya gong farketmez hepsini yapıyorlar.Aklıma şimdi geldi okullardaki tenefüs sistemlerinde kullanılan saatler bunlar rahatça bulursun ve istediğin kadar programlarsın.KEsin ve net çözümdür.

Olmadı Deli ingilizce öğretmeni vardı ya ha işte onun bir yakınına müracat edin derim programlı tipte bişiler muhakkak programlar elbet.  :p  :D  :crazy:

Caner beyin yazdıkları mantıklı fakat senin işini çözmez basit kalır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...