İçeriğe Yönlendir

Dslr Foto. Mak. Tavsiye

Yasin Kahveci

Recommended Posts

Yasin Kahveci

Arkadaşlar selamlar.Maksimum 600 lira bütçeyle 2.el Dslr fotoğraf mak. almak istiyorum.İlk Dslr makinem olacak.Canon 1000d,Canon 500d, nikon D70 gibi makinelere bakınıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

4 haneli canon almayın. Bende de 1100D var.

Canonlarda kalite basamak silindikce artar.

1000D

500D

50D

5D gibi

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bende D100 set var, bayağı uyguna veriyorum bilginiz olsun. D70den iyidir acemiliği daha kolay atlatmanı sağlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yıldırım 2
(düzenlendi)

799 TL ve sıfır.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-Alpha-a3000-20-1-MP-18-55-mm-Lens-Kit-Aynas%C4%B1z-Sistem-SLR-Foto%C4%9Fraf-Makinesi,103452,465686,1313041.html?langId=-14

DSLR değil ama bu aralar fırsat sitelerinde bu ürün çok konuşuluyor.

tarihinde Emre Yıldırım 2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Canonun 4 haneli rezalet serisine para vereceğinize Ali'nin eski ama kaliteli setine para verin daha iyi sonuç elde edersiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Arkadaşlar selamlar.Maksimum 600 lira bütçeyle 2.el Dslr fotoğraf mak. almak istiyorum.İlk Dslr makinem olacak.Canon 1000d,Canon 500d, nikon D70 gibi makinelere bakınıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Nex3 ve 18-55 kitlensli makine var satilik 650tl istiyor arkadasim.

cogu piyasa makinesinin ustunden atlar.

Dslr dir kendileri aynasiz olarak gecer.

slr: single lens refleks

Canonun 4 haneli rezalet serisine para vereceğinize Ali'nin eski ama kaliteli setine para verin daha iyi sonuç elde edersiniz.

katiliyorum.

ayriyetten. o butcelere makine ariyorsaniz, aynasizlara bakin.

aynalilardan eksikleri yok fazlalari var.

Nex3 dedigimiz alet d7000 ile ayni sensore sahiptir. yuksek iso basarimlari vardir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bende D100 set var, bayağı uyguna veriyorum bilginiz olsun. D70den iyidir acemiliği daha kolay atlatmanı sağlar.

Konu dışı ama Ali tekrardan Sağol makina önerin için cihaz on numara çıktı bu resmi yaklaşık 70 metreden çektim.986fede9484d67e93b25dce63a3c034d.jpg

Bugün 51 dereceyi gördük ya la.[emoji1]

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
(düzenlendi)

Konu dışı ama Ali tekrardan Sağol makina önerin için cihaz on numara çıktı bu resmi yaklaşık 70 metreden çektim.

Bugün 51 dereceyi gördük ya la.[emoji1]

Rica ederim abi, bilgi paylaşıldıkça çoğalır ;)

tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İsteyene can feda ;) Bu arada benim Ghia senin memlekete gidecek gibi.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

İsteyene can feda ;) Bu arada benim Ghia senin memlekete gidecek gibi.

Hayırlı olsun :)

Ya şimdi giriş seviyesi bir makine almak yerine, orta ve üst seviye biraz daha eski makine alırım daha iyi bence. Ki sende güzel lensler de var, kavanoz dipli 18-55 canondan katkat kaliteli :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Nex3 Sony mi

Evet sony abi. Harika bir makine. benim eski makinem.

1100d kullanıyorum kit lens ile rezalet çekim ancak 50mm ile fiyat/performans degerlendirirsek fena değil

Bende her iki lenste var abi. 50 mm ile f2.2 diyafram raw çekilip de oynanirsa fena sonuçlar alınmıyor aslında.
Yorum bağlantısı

Evet sony abi. Harika bir makine. benim eski makinem.

Bende her iki lenste var abi. 50 mm ile f2.2 diyafram raw çekilip de oynanirsa fena sonuçlar alınmıyor aslında.

Aynen dediğim gibi 50mm fena işler çıkarmıyor ama kit lenste raw ile çekerek çok oynamak gerekiyor ki zaten kit lensi hangi makineye taksan randiman alamazsin
Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Nex3 Sony mi

Evet Abi benim eski makinem.

vudypu5e.jpg

a9u6uguh.jpg

4y4y2ady.jpg

vyryvusy.jpg

bunlari falan cektigim makinedir kendileri.

Hala iddaliyim, Full frame harici hic bir makineye para vermem bunlar varken.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bu arada 50mm f1.8 lensi ovmeyin. Canonun uretmis oldugu en kalitesiz lenstir kendileri. acik diyafram sayesinde bisey sanar insanlar okadar.

Ona vereceginiz paraya Yashica ML f1.4 yada canon Fd f1.4 alinda lens gorun :)

ama canonunki Af demeyin bana, oyle af dusman basina. olmasa daha iyi. viiit viittt vitvitvit viiitt.

Liveview ve manuel netleme gibisi yoktur.

Yorum bağlantısı

Bu arada 50mm f1.8 lensi ovmeyin. Canonun uretmis oldugu en kalitesiz lenstir kendileri. acik diyafram sayesinde bisey sanar insanlar okadar.

Ona vereceginiz paraya Yashica ML f1.4 yada canon Fd f1.4 alinda lens gorun :)

ama canonunki Af demeyin bana, oyle af dusman basina. olmasa daha iyi. viiit viittt vitvitvit viiitt.

Liveview ve manuel netleme gibisi yoktur.

Bu konuda haklisin abi af yapana kadar verem ediyo manuel yapıyorum ben de :D zaten ovmuyorum mintaxcilar olarak yüklenmeyin :D o zamanlar buraya üye değildim aylarca arastirmistim bi heves d3100 aldım o da parasinin makinesi değildi sattım arta para kaldi 1100d aldim aldigimda da 50mm verdi adam yanında benim aldigim fiyata göre tatmin ediciydi :)
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Keşke o zaman hakan ve mert abiyi dinleseydim. Gittik marka sevdasına kapıldık. Sony nex 3'umu bile özlüyorum bazen :D

Yorum bağlantısı

Yeni pentax k3'un fotograflarını gördüm, inanamadım kalitesine. Mert a6000'i incelemeye al derim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bu konuda haklisin abi af yapana kadar verem ediyo manuel yapıyorum ben de :D zaten ovmuyorum mintaxcilar olarak yüklenmeyin :D o zamanlar buraya üye değildim aylarca arastirmistim bi heves d3100 aldım o da parasinin makinesi değildi sattım arta para kaldi 1100d aldim aldigimda da 50mm verdi adam yanında benim aldigim fiyata göre tatmin ediciydi :)

Ben mintaxci degilim :D

Crop sensorde sony nex, ff te canoncuyum.

gerisi hikaye :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...