İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Virüsü Hakkında - Microsoft Security Essentials

Ahmet Uğur Özdemir

Recommended Posts

Ahmet Uğur Özdemir
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.

Ben bilgisayar programcılığı okuyorum. Şimdi herkesin en büyük sorunları hakkında size ufak bir bilgi vereceğim. Bildiğim kadar.

Bilgisayar'ınızda vürüs sorunu nerdeyse hepimizin başına gelmiştir. Türkiye şartlarında ise bir vürüs programı satın almak oldukça zor.

Onlarca virüs programı var bildiğimiz gibi NOD32 gibi bir sürü virüs programı var peki bunlar ne iş yapar.

Arkadaşlar hepimizin sorunu olur virüsler özel dosyalarımızın silinmesi gibi. Bunların kurtuluşu için aslında NOD32 gibi vürüs programlarına para ödemenize gerek yok.

Çoğumuz orjinal windows kullanırız crackli olsada. Yani bilgisayarınız orjinal değil hatası gelmiyorsa sorun yok. Birde windows xp deilse. Sanırım desteğini çekti.

Konuyu kısa tutayım arkadaşlar programımıza geçelim.

microsoft-security-essentials.jpg

Programımız tamamen ücretsizdir. Hiç bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek şart windows orjinal olması.

Biraz bilgi verelim.

Virüs programı windows tarafından yazılmış. Zararlı yazılımlara karşı kolay arayüzüyle saçma sapan uyarı verme özelliği olmayan bir programdır. Genelde uyarı vermez zaten dosyalarınızı kolayca tarayabilirsiniz. Sürekli güncellenir çok yüksek boyutlarda değil. Virüs programının en çok can acıtası yönleri deneme sürümü yada lisansiniz bitti adında bilgisayarınızda virüs bulmasıdır. Virüs programı bana göre kendisi vürüstür. Önerebileceğim bir programdır eminim memmun kalıcaksınız. Bu arada çok onemli dosyanız varsa kurmadan bence bir yedeğinizi alin derim sorar silmeden sormazsa diye şimdiden uyarayım. Bu arada bildiğiniz gibi oyun crackleri falan windows ayarlarını değiştirmeye kalkar. Normalde hiç bir virüs programı bu sorunu algılamaz. Ama essentials gerçekten güven veriyor.

Buradan İndirebilirsiniz.

tarihinde Ahmet Uğur Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

Essentials nod32 den daha mi iyi demek istiyorsunuz?

NOD32 10/0 bile vermem derim o derece :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10 senedir bu isi yaparim (kurumsal ve kucuk firmalara destek) windows kurulumu sonrasi ilk kapadigimiz servislerden biridir. Zaten iyi bir sey olsa windows server larla da beraber gelirdi. Kisacasi, maalesef yanlis biliyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

10 senedir bu isi yaparim (kurumsal ve kucuk firmalara destek) windows kurulumu sonrasi ilk kapadigimiz servislerden biridir. Zaten iyi bir sey olsa windows server larla da beraber gelirdi. Kisacasi, maalesef yanlis biliyorsunuz.

Bence en iyisi bu nod32 hiç kaliteli bulmuyorum küçüklüğümden beri linux ve onlarca işletim sistemini denedim. Ve kurulumun yaptım sistemi kasmayan rahatlatan ve olabildiğince kaliteli ve ücretsiz destek verdiği için gönlümü rahat tutan bir program olduğunu düşüyorum genede sizin tercihiniz bu arada windows serverlara kurulmuyor şuan win7/win8/win8.1 ve vista desteği var diye biliyorum hatta vistadanda desteğini çekmiş olabilir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada, 4 senedir bizzat nod32 turkiye ile calisiyorum (en cok satan bayiilerinden biriyim), teknik servisleri de gayet ilgilidirler. Microsoft u bi arayip destek almayi deneyin derim ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir
(düzenlendi)

Bu arada, 4 senedir bizzat nod32 turkiye ile calisiyorum (en cok satan bayiilerinden biriyim), teknik servisleri de gayet ilgilidirler. Microsoft u bi arayip destek almayi deneyin derim ;)

Microsoft'u arayıp destek istemek. Samanlıkta iğne aramak gibi birşey kötüleme amaçlı nod32 bir yazı yazmadım elbetteki kastettiğim sistem yada sistemler nod32 değil sadece yıllık ücretlerinden emin değilim sonuçta herkesin bir virüs programına ihtiyacı var bilgisayari çok iyi bilmiyorsanaz. ve hesaplı bile olsa ben essentials yeterli olacağını düşünüyorum neden insanlar ceplerindeki parayı virüs programına vermek yerine çocukları veya ailesiyle bir yemeğe gitmesinki altarnatif benimki bu arada sanırım NOD32 verdiğim derece sizi biraz kızdırdı .)

tarihinde Ahmet Uğur Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Microsoft'u arayıp destek istemek. Samanlıkta iğne aramak gibi birşey kötüleme amaçlı nod32 bir yazı yazmadım elbetteki kastettiğim sistem yada sistemler nod32 değil sadece yıllık ücretlerinden emin değilim sonuçta herkesin bir virüs programına ihtiyacı var bilgisayari çok iyi bilmiyorsanaz. ve hesaplı bile olsa ben essentials yeterli olacağını düşünüyorum neden insanlar ceplerindeki parayı virüs programına vermek yerine çocukları veya ailesiyle bir yemeğe gitmesinki altarnatif benimki bu arada sanırım NOD32 verdiğim derece sizi biraz kızdırdı .)

Asla, niye kızdırsın :) Bilgi paylaşıyoruz sonuçta.

Demek istediğim, Essentials'a sistem teslim edilmez. Nod32'nin senelik ücreti 40-50$'ı geçmeyecektir. 40-50$ için güvendiğiniz bilgileri güme göndermenin manası yok demek istemiştim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

Asla, niye kızdırsın :) Bilgi paylaşıyoruz sonuçta.

Demek istediğim, Essentials'a sistem teslim edilmez. Nod32'nin senelik ücreti 40-50$'ı geçmeyecektir. 40-50$ için güvendiğiniz bilgileri güme göndermenin manası yok demek istemiştim ;)

Anladım abi ben kullanırken falan hiç bir sorun yaşamadım. :)  Aslında bir açıdan  baktığımızda 40-50$ çok yüksek bir ücret gibi gelmesede bize yıllık aslında o ücretle güzel şeyler yapabileceğimizi düşündüğümden zaten genelde hep ücretsiz programlarla ilgili konu açmaya çalışıyorum yeterli ve ücretsiz gerçekten işe yarayan programlar eminimki forumdaki abilerimize ve arkadaşlarımızada  yardımcı olacaktır :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Yaklaşık 4 yıldır virüs programı olmadan kullanıyorum kaçınılmaz son senede bir kere format  :D

Bu arada windows orijinal olmasa da essential kuruluyor.(Benim orijinal de bir arkadaşın çakma XP sinde çalışıyormuşş :fiuw:  :fiuw:  )

Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

Yaklaşık 4 yıldır virüs programı olmadan kullanıyorum kaçınılmaz son senede bir kere format  :D

Bu arada windows orijinal olmasa da essential kuruluyor.(Benim orijinal de bir arkadaşın çakma XP sinde çalışıyormuşş :fiuw:  :fiuw:  )

Crackli olsada oluyor :) Desteğini kaldırdı diyebiliyorum internetten hala eski sürümleri indirip kulabilirsiniz ama :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Crackli olsada oluyor :) Desteğini kaldırdı diyebiliyorum internetten hala eski sürümleri indirip kulabilirsiniz ama :)

crack mi o da ne? Hiç işim olmaz  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

crack mi o da ne? Hiç işim olmaz  :fiuw:

Ben öğrenciyim abi :biggrin: :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

bir zamanlar bende çok severdim taki virusler bilgisayarlara bulaşıp essential hiçbir iş yapmadığını öğrenesiye kadar.ben en çok nod 32 2.7 sürümünü seviyordum.şuaralar avg ile iyi anlaşıyoruz.

microsoft bildiğiniz kadar iyi bir proğram değil.bilgisyarda virüs proğramı var mı  var demek için kullanıyor başkada bir işe yaramıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Avg ucretsiz olanlar arasinda en iyisi bence. Nod32 de ise 7 sürümü geldi. Her zaman ki gibi gayet hizli ve sistemi yormayan bir surum ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

AVG candır :) Hem de mis gibi yasal :D :D 

Norton ve Kaspersky illetine sakın bulaşmayın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Avg ucretsiz olanlar arasinda en iyisi bence. Nod32 de ise 7 sürümü geldi. Her zaman ki gibi gayet hizli ve sistemi yormayan bir surum ;)

AVG candır :) Hem de mis gibi yasal :D :D

Norton ve Kaspersky illetine sakın bulaşmayın :)

en önemliside zaten sistemi yormaması.kaspersky falan bir tarama yapmaya başladığında bilgisayarın canına okuyor.

zamanındada avg sistemin canına okuyordu şimdilerde gayet başarılı

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

en önemliside zaten sistemi yormaması.kaspersky falan bir tarama yapmaya başladığında bilgisayarın canına okuyor.

zamanındada avg sistemin canına okuyordu şimdilerde gayet başarılı

Kasperle,Nortonu bilgisayardan kaldırmak demek format atmak demek :) Çünkü kaldırlırken işletim sisteminin temel dosyalarına zarar veriyor ve bir daha sistem iflah olmuyor. Kasmasını vs geçtim zaten :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Kasperle,Nortonu bilgisayardan kaldırmak demek format atmak demek :) Çünkü kaldırlırken işletim sisteminin temel dosyalarına zarar veriyor ve bir daha sistem iflah olmuyor. Kasmasını vs geçtim zaten :D

Hic gerek yok onlara zaten abi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İlk öncelik nod32 eğer olmuyorsa ücretsz avira yı öneririm. Bana gelen makinelerde varsa öncelikle microsoft essentials kaldırırım :) Kendine hayrı olmayan bir program..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben virüs programı kullanman :)

Kullandığımda daha çok virüs bulaşıyor.

Kaç aydır virüs programı kullanmadan bilgisayar çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yalnız sen kullanıyorsan sorun olmaz tabii. Bende de öyle. ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ooo, demek ki şimdi virüslerden haberin yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...