İçeriğe Yönlendir

Yazın Muayanede Kar Lastiği

burak özçınar

Recommended Posts

burak özçınar

Merhaba

Haziran 15 de aracımı muayeneye soktum. Muayene öncesi tüm lastikçiler kar lastiği ile yazın muayeneden geçemeyeceğimi belirtti. Ama tüv'ün sitesinde okuduğum bir şey üzerine kar lastikleriyle muayeneye gittim. Okuduğum şey muayene esnasında lastiğin marka model ve desen farketmeksizin sadece diş derinliğinin uygun olması gerektiğiydi. Ve gerçektende öyle oldu. Kar lastikleri şubatta takılmıştı. Aracı sadece haftasonu kullandığımdan diş derinliği sıfır gibiydi. Muayeneden aracım sorunsuz şekilde geçti. Muayeneye girecek arkadaşların işine yarayabileceğini düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Muayeneden geçmesi güzel bişey ama yaz günü kış lastiği hem yakıtı artırır hemde lastiğe yazık olur. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
burak özçınar

haklısınız serkan hocam fakat aracın ayda yaptığı km taş çatlasın 350km. sürekli kapalı otoparkta yatıyor araç. Boşuna masraf yapmayım dedim açıkçası şunun şurasında kışa ne kaldı :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ben de bir kere,mevsimlik lastiklerim başka başka marka ve model olduğu için kış lastiğiyle geçmiştim (temmuz veya ağustostu),sorun olmamıştı.

Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

belki konu dışı olacak ama ben ayda 350 km yapan kapalı otoparkta yatan aracı merak ettim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...