İçeriğe Yönlendir

Diyarbakırda Klima?

Hüseyin Çolak

Recommended Posts

Hüseyin Çolak

Arkadaslar eşim diyarbakıra atandı. Malum şehir sıcak. Bir klima taktırmak istiyorum taktıracağım yer 20 metrekare ve ya daha buyuk. Hangi marka klima ve mumkunse uygun olacak. Şimdiden tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Tuncay Bektas

demirdöküm al güzel sessiz çalışıyor.

bu arada bende arçelik var var hiç memnun değilim çok sesli çalışıyor pek özellik falan da yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Kesinlikle demirdöküm diyorum.Sık sık elektrik kesintisi ve voltaj düşümü yaşayacağınız için en dayanıklısını seçin.Evinize mutlak suretle voltajmetre taktırın.Beyaz eşyalarınız voltaj nedeniyle bir sene içerisinde arızalanabilir....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kesinlikle demirdöküm diyorum.Sık sık elektrik kesintisi ve voltaj düşümü yaşayacağınız için en dayanıklısını seçin.Evinize mutlak suretle voltajmetre taktırın.Beyaz eşyalarınız voltaj nedeniyle bir sene içerisinde arızalanabilir....

Yılların Diyarbakır tecrübesi :)

Bende Demirdöküm var çok memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

BAymak'lar 7 sene garantili. Biz şirkete aldık, çok memnunuz valla.

En dandik marka olsa yine 7 sene garanti sunsa , onu da alırdık valla. Bu zamanda kim veriyor 7 seneyi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

BAymak'lar 7 sene garantili. Biz şirkete aldık, çok memnunuz valla.

En dandik marka olsa yine 7 sene garanti sunsa , onu da alırdık valla. Bu zamanda kim veriyor 7 seneyi ;)

He valla, diyim de kafiye olsun [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Garanti ön plandaysa Samsung (10 Yıl Garanti ), kalite önemliyse bence daikin. Ne kullanıyorsunuz diye sorarsanız evde 3 tane klima var, hepsi en ucuz Vestel. 11. Yılına girdiler, temizlikleri dışında herhangi bir masrafım olmadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Çolak

Voltaj dusuklugu bir klasik haline gelmis diyarbakirda :) esim gecici gidiyor insallah 1 sene sonra es durumu ile ankaraya getirebilirim. Samaung 10 yil garanti veriyor voltaj dusuklugune karsi falan. Demirdokumden haberim yok arcelik baya sesli.

Peki bu markalarda klima alirken neye dikkat etmem gerekir acaba?

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

2005 de panasonic inverter klima aldım o günden beri bir kez sorun çıkarmadı inverter olduğu içinde elektrik faturam çok az birşey fark etti alırkende bu özelliği göz önüne alırsanız daha keyifli kullanırsınız  selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Klimada ilk önce bütçeniz nedir ?

Oda hangi cephe izolasyon ne durumda ve kaç m2 ?

Günlük ortalama kullanımınız kaç saat olacak ?

Isıtma ve soğutma için mi kullanılacak ?

Bu yukarıdaki sorular klima seçiminde önemlidir.

Daikın , Mitsubishi  bunlar iyi klimalardır . 

Zibro ( belki hiç duymamışsınızdır ) da iyi bir markadır.  Baymak , Demirdöküm , Beko , Arçelik , Vestel bunlar fason üretim yaptıran firmalardır. Birçoğu klimayı Midea (yanılmıyorsam ) firmasına yaptırıyorlar.

Ben ve çevremden 3 kişi Zibro s6534 modelini aldık DC inverter 12.000 btu . Alanlarda memnun bende memnunum. F/P ürünü bir klima . Tavsiye ederim.

Hangi klimayı alırsanız alın montaj sırasında kesinlikle bakır boru ve vakumlama yaptırın. Klimanızın ömrünü ve performansını arttıracaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Çolak

Klimada ilk önce bütçeniz nedir ?

Oda hangi cephe izolasyon ne durumda ve kaç m2 ?

Günlük ortalama kullanımınız kaç saat olacak ?

Isıtma ve soğutma için mi kullanılacak ?

Bu yukarıdaki sorular klima seçiminde önemlidir.

Daikın , Mitsubishi bunlar iyi klimalardır .

Zibro ( belki hiç duymamışsınızdır ) da iyi bir markadır. Baymak , Demirdöküm , Beko , Arçelik , Vestel bunlar fason üretim yaptıran firmalardır. Birçoğu klimayı Midea (yanılmıyorsam ) firmasına yaptırıyorlar.

Ben ve çevremden 3 kişi Zibro s6534 modelini aldık DC inverter 12.000 btu . Alanlarda memnun bende memnunum. F/P ürünü bir klima . Tavsiye ederim.

Hangi klimayı alırsanız alın montaj sırasında kesinlikle bakır boru ve vakumlama yaptırın. Klimanızın ömrünü ve performansını arttıracaktır.

Oda yaklasik 20 metrekare civarinda. Yonu guney fakat gunes dogustan itibaren aliyor kisacasi. İzolasyon yok diye dusunuyorum 13 yillik bina. Hafta ici surekli kullanim olmasa da haftasonu surekli kullanim olabilir. Butcem 1500 tl olabilir siye dusunuyorum
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

12.000 btu 'luk klima yeterli olacaktır size.

Önerdiğim klima bütçenizin üzerinde. Arkadaşların tavsiyelerini dinleyebilirsiniz veya bütçeyi biraz daha zorlamalısınız.

Samsung Ar5000 12.000 btu klima inverter ve bütçenize uygun fakat kondenserleri alümünyum. ( bakır değil) Tavsiye edende var , ileride sıkıntı çıkarır diyende var. Alıp deneyebilirsiniz , Benimde aklımı çelen bir üründür.Kart kampanyaları ile internette uygun fiyatlara 1300 Tl civarlarına bulunabiliniyor.

Ama bakır boru ve vakumlama konusuna özen gösterin.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Sani Gerşon

Hiç duymadığım bi marka. Muhtemelen fason ürettirip kendi markasını bastırıyor. Sahil bölgesinde çokça servisi var gözüküyor.

Klima alacaksanız fiyatlar bakımından gerçekten kışın uygun. Geçen sene kışın aldığımız klima yaza tam %10 zamlandı. Ayrıca yazın alınan klimanın montajı için 1 ay sonrasına tarih aldığım oldu. Kışın ise ertesi gün montaja gelmişlerdi.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Zibro kullaniyorum. Tavsiye ederim. Detaylar istiyorsaniz yardimci olabilirim. 2 adet kendime 2 adet arkadaslarima aldim herkes Antalya'da memnun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Çolak
(düzenlendi)

Zibro s6534 adini cokca duyuyorum bu aralar en gec mart ayinda-bu klima isini halledeyim diyorum. Bakir boruya sahip galiba. Volkan bey bu vakumlama diye yazmissiniz tam olarak nedir bu ve ayrica 22 metrekare alan guneydogu cephe izalosyon sifir 12bin btu yeterli midir?

tarihinde Hüseyin Çolak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Zibro s6534 adini cokca duyuyorum bu aralar en gec mart ayinda-bu klima isini halledeyim diyorum. Bakir boruya sahip galiba. Volkan bey bu vakumlama diye yazmissiniz tam olarak nedir bu ve ayrica 22 metrekare alan guneydogu cephe izalosyon sifir 12bin btu yeterli midir?

Güneydoğu cephe ise ve Ankara'da yaşıyorsanız ( sanırım soğutma amaçlı alacaksınız) yeterli olacaktır. Gerçi gelecek olan servis size daha doğru bir yönlendirme yapabilir. 18bin lik'te düşünülebilir çünkü.

Vakumla ; klima montajı tamamlandıktan sonra gaz basma öncesinde kompresör yardımı ile borular içerisinde bulunan havanın-gazın çekilerek dışarı atılmasıdır. Amaç ise mevcut boruların içerisinde bulunan oksitleyici etkisi olan gazların dışarı atılarak, soğutucu akışkan olarak kullanılacak R410 gazının daha verimli çevrim yapılabilmesidir. Türkçesi klima verimini , ömrünü arttırmaya yarar . Bu her klimada yapılması gereken bir işlemdir . Yapılmadığı taktirde sonradan yapılsa da verimli olmaz. Bir çok klima servis merkezi , vakumlama yapılmamış klimaları şikayet üzerine değiştirebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Çolak
(düzenlendi)

Güneydoğu cephe ise ve Ankara'da yaşıyorsanız ( sanırım soğutma amaçlı alacaksınız) yeterli olacaktır. Gerçi gelecek olan servis size daha doğru bir yönlendirme yapabilir. 18bin lik'te düşünülebilir çünkü.

Vakumla ; klima montajı tamamlandıktan sonra gaz basma öncesinde kompresör yardımı ile borular içerisinde bulunan havanın-gazın çekilerek dışarı atılmasıdır. Amaç ise mevcut boruların içerisinde bulunan oksitleyici etkisi olan gazların dışarı atılarak, soğutucu akışkan olarak kullanılacak R410 gazının daha verimli çevrim yapılabilmesidir. Türkçesi klima verimini , ömrünü arttırmaya yarar . Bu her klimada yapılması gereken bir işlemdir . Yapılmadığı taktirde sonradan yapılsa da verimli olmaz. Bir çok klima servis merkezi , vakumlama yapılmamış klimaları şikayet üzerine değiştirebiliyor.

Diyarbakirda montaj olacak sogutma amacim isitma cok kullanilmaz. tarihinde Hüseyin Çolak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Soğutma için ise ve yalıtım kötü ise 22m2 sınır değer sayılır açıkcası. Bir klimacı çağırıp hesap yapmasını ve tavsiye isteyin ondan sonra kesin kararı verirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

zibro sp 7526 da değerleri çok iyi bir klima.Zibro sp 1735 kullanıyorum ,5 yıl garanti,japon üretim bir klima.Elektrik sarfiyatı da çok az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Arçelik 13000 inverter kullanıyorum diyarbakır da çok sessiz ve az yakıyor memnunum.o ölçülerede yeter sakın 9 000 lik almayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

bence hiç klima almayın zaten günde 4 defa  elektrik kesiliyor. 24 saatin 8 saati elektrik yok, 8 saat uyku, 8 saatte çalışma boşuna masraf etmeyin.4 yıldır buradayım  nasıl bir şehir hala anlamadım. :yildizlar:  :yildizlar:  :fiuw: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...