İçeriğe Yönlendir

Ebeveynlerim İçin Bilgisayar Tavsiyesi (Yaşlar:49-40)

Umut Taşlı

Recommended Posts

Umut Taşlı
(düzenlendi)

Selamlar,

Başlıkta belirttiğim gibi, babam ve annem için bilgisayar bulup almam lazım. İkisi de arada bir internete girerler, bazen de belge vs. yazarlar. Başka hiçbir şey yapmazlar, hiçbir özelliği olmamalı yani. Benim aklımda netbook almak var çünkü daha önce Asus'un yüksek performanslı bir modelini almışlardı benden habersiz, çürüdü gitti garibim bilgisayar. İlk başta teknosa.com'a falan girip en ucuzunu alıp geçecektim ama bilmeden etmeden almak istemedim.

Forumda genelde satış yapan birileri olur ama kimden olursa olsun kullanılmış ürün isteneceğini sanmıyorum. Kendime alsam gözüm kapalı alırım ama bu durumda sadece marka/model tavsiyelerinize ihtiyacım var. 

Şimdiden teşekkürler.

Küçük Bir DÜZELTME: Annemin yaşını yanlış yazmışım.  :police: 43 olacak.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Vatanda kampanya vardı. 699 tl notebook.

Forumda da Satılık var. Mustafa çayır isimli arkadaş bugün ilan açmış

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

Vatanda kampanya vardı. 699 tl notebook.

bundan mı bahsediyorsunuz İnan Bey: http://www.vatanbilgisayar.com/hp-15-r020st-pentium-n3520-24ghz-4gb-500gb-156-int-w81-notebook.html?srt=UP ?

vallahi yukarıda dediğim gibi, benim de aklımda -daha ucuz olan lenovo ile- bunlardan birini alıp geçmek vardı ama yine de bir bilene sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

31 temmuz da 920 tl fiyati varmış. 699 a düşmüş

Evet bu. Işlemcisi hakkında bilgim yok ama diğer ozellikleri uygun.fiyati da iyi gibi.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Islemcinin ozelliklerini incelemek lazim.detaylarini bilmiyorum bende.onun disindaki ozellkler internete girip gazete okumalik.alinabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Umut öncelikle Hp lerdeki kronik ısınma sorununu unutma derim.İşlemci 4 değil çift çekirdek teknolojisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

Umut öncelikle Hp lerdeki kronik ısınma sorununu unutma derim.İşlemci 4 değil çift çekirdek teknolojisi.

ısınma ile ilgili bilgim yoktu, sağolun. bunu alacak gibiyim, başka isim geçmedi hiç. 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

pentium ve celeron farkı var, anlamadığım bir konu. hız olarak 1,5 asus, 2,16 ghz hp. 500'er gb ikisi de. fiyata bakılırsa işlemci konusunda asus'un önde olması lazım ama hızı düşündürdü beni.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Yeni nesil U serisi işlemcilerdeki değerlendirme şeklidir.Yanıltmasın sizi..

vallahi hocam ayrıntılı bilgim yok, doğrudur. u'lara dikkat edeceğim bundan sonra bakarken. tekrar çok sağolun. 

Uğur Bey'in tavsiye ettiği Asus ile ilk linkteki karşılaştırılsa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Asus bayagi altta kaliyor islemci performansi olarak.

anladım, alıyorum o halde ben bunu?

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Hpden uzak durulmali sadece. Kışın soba niyetine kullanilabilir

Uğur Bey de öyle demişti. İlk başta alıp geçiyordum bir de konu açmadan önce.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hpden uzak durulmali sadece. Kışın soba niyetine kullanilabilir

Hp nin modelleri vardir. Siz yanlış modeli almissinizdir :)

anladım, alıyorum o halde ben bunu?

Ben anneme aliyor olsaydim onu alırdım ;)
Yorum bağlantısı

Hp nin modelleri vardir. Siz yanlış modeli almissinizdir :)

Elbet üst sınıfları daha iyidir ancak 1 sene önceki fiyatlara göre 1500tl ve altı cihazlarında çevremdeki herkes çok isinmasindan şikayetciydi. Genel olarak herkes de öyle bilir, ne demişler ateş olmayan yerden duman çıkmaz :) adını lekelemis bir kere hp
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Ben anneme aliyor olsaydim onu alırdım ;)

Peki, G500'ü alıyorum tereddüt etmeden. 

Hepinize çok teşekkür ediyorum. 

9v7mkk.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...