İçeriğe Yönlendir

Yakıtı Düşürmek İçin Yapılacak Olanlar Nelerdir?

Misafir

Recommended Posts

2001 Model 2000 motor otomatik vites Mondeo Trend x sahibiyim.

Aracımda Zavolli marla Lpg takılı.

Yeni aldığımdan ve araba ile ilgisi olanların bana yardımcı olmamasından dolayı 2 ay süre ile çok lpg yaktım.

bayramda yaptığımız ankara -bolu-ankara seferiinde ş.içi 45 kuruş ş.arası 35 kuruş yaktım.

bayram sonrası ankara da zavolli bayisine gittim ve lpg filtrenin değişmesi gerektiğini söyledi. filtreyi değiştirip bilgisayarlı ayar yaptırdım ş.içi 40 kuruşa düştü.

sonra öner oto tuncay ustaya gittim. motor tamirini yapan önceki gerizekalı manifolt vakumunu başka bir yere takmış(tam teknik isimleri sallıyor olabilirim.) tuncay usta onu düzeltti araç ş.içi 35 kuruşa düştü.

şimdi siz değerli forum üyelerine sorum olacak.

emminin konularında gördüğüm üzere çok daha az yakan mondeolar var.

bunu neler farkettirir.

otomatik vitese acemilik.

yüzde doksan beş d de kullanım.

ayrıca yapılacak bakımlar.

yakıt alınan yer.

bunlardan hangilerini ya da başka neleri yapmam gerekir.

en az yakan kaç kuruş yakar?

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ş.içi 35 krş 2.0 otomatik bir araç için normal bir değer bence

1.6 multijet (dizel) manuel aracımla 30 krş yakıyorum ş.içi

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ş.içi 35 krş 2.0 otomatik bir araç için normal bir değer bence

1.6 multijet (dizel) manuel aracımla 30 krş yakıyorum ş.içi

+1

1,6 Tdci ile bende şehiriçi 30 krş altına düşemiyorum. Şehirdışı ise 22-23 krş. 2,0 için oldukça makul bir değer gibi..

Yorum bağlantısı

değerler normal gibi ama emminin konularında daha düşük değerler var .deli olacam. :exc1:  :exc1:  :kafa2:  :vurduvara:

bujilerin değişmesi için kilometre değeri var mıdır? bir de bilmediğimden soruyorum ne işe yarar?

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

değerler normal gibi ama emminin konularında daha düşük değerler var .deli olacam. :exc1:  :exc1:  :kafa2:  :vurduvara:

bujilerin değişmesi için kilometre değeri var mıdır? bir de bilmediğimden soruyorum ne işe yarar?

Bujiler silindir içerisinde ateşleme yaparak yakıtın yanmasını sağlar.

30Bin km 'de bir değişmesi iyidir. Lpg 'li ise aracınız , bosch lpg bujilerinden alırsanız alt devirler daha canlanır ( tavsiye ederim )

Yorum bağlantısı

Bujiler silindir içerisinde ateşleme yaparak yakıtın yanmasını sağlar.

30Bin km 'de bir değişmesi iyidir. Lpg 'li ise aracınız , bosch lpg bujilerinden alırsanız alt devirler daha canlanır ( tavsiye ederim )

platinyumlu buji takım 75 tl

platinyumsuz buji takım 35 tl diyor ford merkez.

arasında ne fark vardır?

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur

1,6 mondeo gazda son derece sert kullanıma ragmen 25-28 kurus arası yakıyor. Şehir içi veya dışı hiç fark etmiyor.Ustaya götürdüm bir sorunmu var çekişinde diye bütün ayarları normal çıktı. daha once ki mondeo 'm 2,0 dı o da 32 kuruşu hic gecmedi.40 kuruş bence Ankara 'daki gaz fiyatlarında normal değil.( Shell'de 2,50 tl )

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

1,6 mondeo gazda son derece sert kullanıma ragmen 25-28 kurus arası yakıyor. Şehir içi veya dışı hiç fark etmiyor.Ustaya götürdüm bir sorunmu var çekişinde diye bütün ayarları normal çıktı. daha once ki mondeo 'm 2,0 dı o da 32 kuruşu hic gecmedi.40 kuruş bence Ankara 'daki gaz fiyatlarında normal değil.( Shell'de 2,50 tl )

sizin araç manuel olsa gerek?

Bahsi geçen araç; oto vites..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yakıtı düşürmenin tek yolu var.. Emminin konularını okumayın :D:p  :exc1:  :crazy:

Yorum bağlantısı

valla evle iş arası ankaralılar bilir samsun yolu, ışık yok en az 82 en fazla 140 :biggrin: 80 le gidince kornaya basıp sellektör yapıyorlar: :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

valla evle iş arası ankaralılar bilir samsun yolu, ışık yok en az 82 en fazla 140 :biggrin: 80 le gidince kornaya basıp sellektör yapıyorlar: :fiuw:

Bu güzergaha şehir içi demiyorsunuzdur umarım ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

o zaman normal o tüketim.

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur

sizin araç manuel olsa gerek?

Bahsi geçen araç; oto vites..

doğrudur orayı atlamışım her iki aracımda manuel

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Arabaya binmemek yakıtı oldukça ekonomik hale getiriyor.

Tecrübe ile sabit.

bunu bende denedim, gerçekten çok ekonomik oluyor : )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...