İçeriğe Yönlendir

Samsung Note 4 Tanıtıldı...

Misafir

Recommended Posts

Teknik özelliklerini şu şekilde listeleyebiliriz;

2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE) : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G (LTE Cat 4 150/50Mbps) or 4G (LTE Cat 6 300/50Mbps)
* Ülke ve operatöre göre farklılık gösterebilir

İşlemci
2.7 GHz dört çekirdekli işlemci
1.9 GHz sekiz çekirdekli (1.9GHz Quad + 1.3GHz Quad-Core) İşlemci
* Ülke ve operatöre göre farklılık gösterebilir

Ekran
5.7 inch (143.9mm) Quad HD Super AMOLED (2560 x 1440)

İşletim Sistemi
Android 4.4.4 (KitKat)

Kamera
Arka kamera: 16 Mega pixel Auto Focus camera with Smart OIS
Ön kamera: 3.7 Mega pixel camera with f1.9

Arka kamera : HDR (Rich tone), Selective Focus, Rear-cam Selfie, Beauty face, Virtual Tour Shot, Shot & More, Dual Camera
Ön kamera: Selfie, Wide Selfie

Video
Codec: H.264, MPEG-4, H.263, VC-1, WMV7, WMV8, Sorenson Spark, MP43, VP8
Recording & Playback: up to UHD

Ses
Codec: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, AMR-NB/WB, Vorbis, FLAC(*)
(*) Ultra High Quality Audio (~192KHz, 24 bit) support

S Pen Özellikleri
Air Command (Action Memo, Smart Select, Image Clip, Screen Write)
S Note, Snap Note, Direct Pen Input

Ek Fonksiyonlar
Multi Window
Ultra Power Saving Mode
Voice Recorder (Normal Mode, Interview Mode, Meeting Mode, Voice Memo)
Download Booster
S Health 3.5
Dynamic Lock Screen
Briefing

Google Mobil Servisleri
Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play Newsstand, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, YouTube

Bağlantı
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80) MIMO PCIe
GPS / GLONASS / Baidu
NFC, Bluetooth® v 4.1 (BLE,ANT+)
IR LED (Remote Control), USB2.0, MHL 3.0

Sensörler
Gesture, Accelerometer, Geo-magnetic, Gyroscope, RGB,IR-LED
Proximity, Barometer, Hall Sensor, Finger Scanner, UV, Heart Rate Monitoring, SpO2 (Dependent on market)

Hafıza
32 GB Internal memory + micro SD slot (up to 64GB)
3GB RAM

Boyutlar
153.5 x 78.6 x 8.5mm, 176g

Batarya
Standard battery, Li-ion 3,220mAh, Fast Charging (Adaptive Fast Charging & QC2.0)

(Alıntıdır-Yeşilcin)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Mokunu cikardi samsung. Bune arkadas tas kus ekleyip cikariyorlar piyasaya. Note2 hala daha f/p olarak en iyi Note

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Note 2,Note 3,S5i birleştirmişler. Note 4 olmuş. Yine soyulan aliminyum kaplama vazgeçilmez. :)
Fiyat 940 doleros. Vergi algı hariç tabii. 

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Teknik özelliklerine bakmadım ama videodan gördüklerimle çok bir gelişme kayıt edememiş gibiler bu sefer. 30 dk da hızlı şarj dışında.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

telefonda sınır kalmadı artık ne yapsalar çok heyecan vermiyor artık, her türlü bu yeniliklere yetişmek mümkün değil :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olm bak o kadar konuşuyorsunuz, yarın bi gün biriniz "Galaxy Note 4 incelemesi" diye bi konu açarsanız, tepenize binerim haberiniz olsun. :crazy:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Olm bak o kadar konuşuyorsunuz, yarın bi gün biriniz "Galaxy Note 4 incelemesi" diye bi konu açarsanız, tepenize binerim haberiniz olsun. :crazy:

Bana da haber ver beraber binelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Rami artirip bir kac ozelligi yazilimsal olarak suruyor samsung piyasaya .bataryanin gucunu ve sarj suresini uzatmaya calisan yok.sadece ekran ram kamera degisikligini yazilimla bir ust modele satsin diye ekleyip.ust model cikinca yazilim destegini ceken firma neden telefon kasasini dayaniksiz plastik ve boyadan yapar anlamak zor !!!!!!

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hikaye :) bu arada İOS ta duman olmuş ve icloudtırt edilmiş, süper güvenlikli ios haa, Jenifer ne diyor bu işlere acaba  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Iyice ayponpona döndü. Ufak teknik detay ekle sür piyasaya. Note2 den başka kullanmam açıkçası samsungda. O da f/p durumundan. Bundan sonraki telefonum maddi durum olursa htc yoksa discovery

Yorum bağlantısı

Disco yerine popüler çinlilere yönel bence.. Oppo, OnePlus, Xiaomi gibi markaların F/P cihazları daha iyi :good1:

Onlarda da malzeme kalitesi çok vasat. Disco elite alırım alırsam. Mesela suan 600tl civarında sıfır olarak da moto g canavar. Google almış zaten cok stabil alet, ekran ve malzeme kalitesi genel itibari ile çok iyi
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

ağustos ayında telefonsuz kaldım. note 3 alacaktım. alma, 4 ü çıkacak dediler. idare etsin diye gm discovery aldım. o kadar da kötü telefon değilmiş. mkv formatında filmleri bile takılmadan okuyor.ısınma problemi de yok ve şarjı uzun gidiyor. üzgünüm samsung. note serisinden şimdilik vazgeçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Olur mu ya, Çin'in Apple'ı bunlar.. şaşırtır malzeme kalitesi.. Forumda var satılık OnePlus 1200 lira civarına bulursun :) Yurtdışında tanıdık varsa, 450 dolara kadar Çin'den alıp adrese göndertebilirsin :good1:

Iyimis valla :) şuan gerçi degistirmeyi düşünmüyorum ama aklımda olsun ;)
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Elite ın malzeme kalitesi iyi mi :) çinden gelen 1 tl lik ürünlerin bile malzeme kalitesi daha iyidir

Samsungdan cok da kotu değil açıkçası :D moto g cok iyi ama mesela, kardeşime aldik tuslar falan çok kaliteli tıkır tıkır, bolluk falan yok tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Disco2 yi kurcalamadim henüz o kağıt üstünde de daha mantıklı zaten. Daha iyi olabilir

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Bazilarimiz telefonlarim Ram ina kapiliyorlar ancak; 1gb olan motoG hafizasi okadar randimanliki, 350-450mb arasi devamli bos alanim oluyor.

Kasilma donma vs. hic yasamiyorum.

suan telefona harciyacak param olsa soyle fazla fazla, inanin alacak telefon yok ortada Moto G den ahim sahim artisi olacak.

belki z2 , oda su gecirmiyor diye yada nexus. yoksa hic bir telefona gerek yok. extra kalem note vs ihtiyac varsa ve evde yada yaninizda tablet yoksa note2 alinir. Note3 e bile gerek yok.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Xiomi dünyanın en çok satanlar listesinde. Adamlar kendi androidini kurdu. Google onayladı. Gerçekten çok iyi telefon...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Xiomi'nin android'i sanırım miui. V5 versiyonunu bir süre kullandım. Gerçekten başarılı. Arasıra roma kurup kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Elite ın malzeme kalitesi iyi mi :) çinden gelen 1 tl lik ürünlerin bile malzeme kalitesi daha iyidir

Disco 2 varken elite aldım :) Özellikleri disco  2den daha iyi. Malzeme kalitesi bana göre gayet iyi. 

neden disco 2 varken bunu aldın dersen:

NFC var

4g var

ön 8 mp ve otomatik focuslama var

Arka 16 mp ve çok başarılı. Hdr disco 2 den daha önde

Ram 3 gb disco 2 de 2 gb

hafıza 32 gb disco 2 de 16 gb 

Zaten bu farkları sende biliyorsundur abi sonuç bana daha cazip geldi .250 lira fark koyup bu özelliklerinde eklenmesi ve ekranında büyümesi.

Disco 2 alıcakken son anda vazgeçtim. Köşeleri sivri olmasa on numara olucakmış bana göre.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ram'in 2 veya 3 olması çok farketmez, ben ilk olarak işlemcisine bakıyorum, grafik yongasına ve ekranına.. Zaten çok iyi işlemci olup yetersiz ram koyan firma yoktur, LG G3'te 3 GB Ram var ama grafik yongası vasat, ısınıyor ve cihazı durduruyor :) Aşırı oyun oynayan kişiler için donanım önemlidir, kasa ve plastik yapısı ikinci planda kalıyor..

Moto G yide aynen o dedikleriniz on plana cikariyor muadillerine gore. snapdragon islemci ve andreno 305 grafik islemci. 1gb ram e ragmen saatlerce oyun oynanabiliyor. hatta gecen gece asphalt 8 e bir sarmisim sarja bagliyken 3-4saat gecmis. ne bir isinma ne bir takilma canavar masallah
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...