İçeriğe Yönlendir

Otoban Bariyer Parası

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Merhaba Arkadaşlar,

Gecen günlerde otabanda tesadüfen bir kaza gördüm baktım kalabalık .Birkac kişi kendi aralarında konuşuyorlar bariyere vuran adam yandı diye bende sordum hayırdır neden. Adam abi kaza yapan kişi eyer bariyerlere vurursa  veya koparırsa bunun parasınıda tahsil ediyorlar dedi hemde m2 üzerinden oldukcada pahalı olduğunu söyledi varmı böyle bir uygulama acaba sadece merek ettiğimden konu açtım .

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Kusur oranina bagli olarak var diye biliyorum ama emin değilim

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Belediye yada karayolları zararı tahsil eder. Kasko karşılar büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Arkadaşım alkollü olarak bariyere çarptı, trafik sigortası hasarı karşılamadığı için bariyerin parasını cebinden karşıladı. 

Uzun bir süre kaza yaptığı yerdeki bariyer değiştirilmeyince, belediye'ye şikayette bulunmuştu parasını ödedim yapın diye  :D

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
özgür Aksungur

Bir tanıdığım elektrik direği için 20 bin e yakın para ödedi. Alkollu olduğu için mecbur cepten ödedi. Yoldaki duvara zarar verseniz tahsil ediliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

m2 5.000 civarında dedi  ama pek inandırıcı gelmedi.

O kadar değildir. Altın değil ya bu.

Yorum bağlantısı

Kamu malına zarardan eğer sigortanin karsilamadigi durumlar var ise (alkol vb) kendisi ödemek zorundadır, ve cok da ciddi rakamlar

Yorum bağlantısı

Merhaba Arkadaşlar,

Gecen günlerde otabanda tesadüfen bir kaza gördüm baktım kalabalık .Birkac kişi kendi aralarında konuşuyorlar bariyere vuran adam yandı diye bende sordum hayırdır neden. Adam abi kaza yapan kişi eyer bariyerlere vurursa  veya koparırsa bunun parasınıda tahsil ediyorlar dedi hemde m2 üzerinden oldukcada pahalı olduğunu söyledi varmı böyle bir uygulama acaba sadece merek ettiğimden konu açtım .

Bariyer,trafik tabelası,kaldırım taşı vb. umumi kullanımda olan ve devletin yaptırmış olduğu ekipmanlar zarar gördüğü taktirde kaza yapan aracın sigortası varsa sigortasından , yoksa kamu davası açılarak kişiden tahsilat yapıyorlar.ve evet fiyatları baya yüksek

Yorum bağlantısı

Belediye yada karayolları zararı tahsil eder. Kasko karşılar büyük ihtimalle.

Trafik poliçesinden alırlar. Ancak maddi olarak bir kazada ödenecek tutarın limiti var doğal olarak. 53.600TL'yi geçmeyecek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

O kadar değildir. Altın değil ya bu.

hocam o kadar o kadar ,baya tuzlu, doğru olabilir o tutar yani

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Devlet zararını misli misli söke söke alır. Böyle zamanlar için şunu düşünmek lazım.. Oraya yapılan iş belli bir ihale karşılığı minimum fiyata yaptırılıyor ancak daha sonra çıkan bu tip işlemler için ihale edilemediği için maksimum fiyata yaptırılıyor. Fiyat 1 se 3 oluyor..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Amaaan Allah kimsenin başına vermesin. Fiyat öğreneceğiz diye bariyerlere bindirmenin anlamı yok şimdi. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bariyerlerden uzak durmak lazım yoksa adamın ocağına incir ağacı dikerler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Kaldırım taşını söküp polise atanın cezası nedir acaba güzel Ülkemde  :unsure2:

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Sigorta şirketleri bizim belediye den sürekli para alıyor. Kazada yolunda kusurlu olduğunu varsayıp tazminat alıyorlar.

Yorum bağlantısı

Kaldırım taşını söküp polise atanın cezası nedir acaba güzel Ülkemde  :unsure2:

onun cezası yok :(

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Sigorta şirketleri bizim belediye den sürekli para alıyor. Kazada yolunda kusurlu olduğunu varsayıp tazminat alıyorlar.

Abi yol nasıl kusurlu oluyor ? Bozuk asfalt falan yüzünden mi ?

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Arkadaşlar Allah kimseye kaz bela vermesin ama olunca da devlet bu masrafları alıyor, şimdi öncelikle bariyeri tanıyalım ;

bir bariyerin boyu 4 metre ve dikme, takoz, u takozu ve gergi kuşağı malzemelerinden oluşan bir takımdır ve maliyeti  montaj ve de montaj ücreti de dahil olmak üzere 1,250 TL civarıdır, kazada şayet alkollü iseniz sigortanız ödemez ama alkollü değilseniz trafik sigortanız bile masraflarınızı öder bilgilerinize  :good1:

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Arkadaşlar Allah kimseye kaz bela vermesin ama olunca da devlet bu masrafları alıyor, şimdi öncelikle bariyeri tanıyalım ;

bir bariyerin boyu 4 metre ve dikme, takoz, u takozu ve gergi kuşağı malzemelerinden oluşan bir takımdır ve maliyeti  montaj ve de montaj ücreti de dahil olmak üzere 1,250 TL civarıdır, kazada şayet alkollü iseniz sigortanız ödemez ama alkollü değilseniz trafik sigortanız bile masraflarınızı öder bilgilerinize  :good1:

En doğru kişiden, en doğru cevap alınmıştır :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

En doğru kişiden, en doğru cevap alınmıştır :)

Eyvallah kardeşim, kimsenin yanlış bilgi edinmemesi açısından doğrusunu gerekli yerlerden öğrenip paylaştım  :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
(düzenlendi)

Abi yol nasıl kusurlu oluyor ? Bozuk asfalt falan yüzünden mi ?

Yolların yönetmelik de belirtilen standartlara uymadığını iddia ediyorlar.

tarihinde Serkan KARADAĞ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...