İçeriğe Yönlendir

2.0 Toyota Avensis Hakkında

Kenan Kalayci
Çözüme git Fatih Keskin tarafından,

Recommended Posts

Kenan Kalayci

Arkadaslar herkese merhaba.

Kayinbaba bi avensis almış kendisi icin 94 95 model ama kendisinde iki araba daha olduğu icin satmak istiyo benimde acil arabaya ihtiyacım var.

Bu yüzden arac hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var.

Triger kayisli mı zincir mı??

Kronik sorunları??

Arac 300 binde sıkıntı fazla cikar mı?

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ
(düzenlendi)

Biz 5 sene kullanmıştık araba gerçekten çok güzel gidişi falan çok güzeldi. Ama biraz fazla yakıyordu. Bir depoyla yaklaşık 450-500 km yakıyordu. Toyotaların yağ yakması dışında kronik sorunu yok diye biliyorum. Arabayı sadece bakımdan bakıma götürdük tek bir sıkntı çıkarmadı. Araba temiz kullanılmışsa km çok önemli değil.

tarihinde Emir Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Biz 5 sene kullanmıştık araba gerçekten çok güzel gidişi falan çok güzeldi. Ama biraz fazla yakıyordu. Bir depoyla yaklaşık 450-500 km yakıyordu. Toyotaların yağ yakması dışında kronik sorunu yok diye biliyorum. Arabayı sadece bakımdan bakıma götürdük tek bir sıkntı çıkarmadı. Araba temiz kullanılmışsa km çok önemli değil.

Cevap icin cok cok teşekkürler benim kafamdaki en buyuk soru triger seti kayisli mı zincir mı bu konuda bi bilgin var mı acaba ??
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

94-95 senelerinde avensis Türkiye ye gelmedi o senelerde corona vardi 97-98 de carina geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

94-95 senelerinde avensis Türkiye ye gelmedi o senelerde corona vardi 97-98 de carina geldi.

Toyotacı nasıl belli ediyor kendini :) 

Yorum bağlantısı

+1 En eski Avensis, 1998 model.

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

?????

Bi bilgim yok ama bizimki 99 modeldi. Trigeri kayışlıydı.

?????

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ingilterede taksi olarak çalışan modeller geldi bir ara. En güzelleri onlar. 1 milyon km.

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

ARKADASLAR HERKESTEN COK OZUR DILERIM DALGİNLİKLA CARINA YERINE AVENSIS YAZMISIM

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Fatih Keskin

Carina yı 1 sene kadar kullandım.Çok konforlu ve yakıtı motor hacmine göre çok düşüktür.

Kapı çıtaları uclarından kalkar bu kroniktir orjinalini bulmak zordur.Sis far ları kolay kırılır yan sanayi kullanan çoktur.

Motor olarak 2.0cc 128hp motor var.Triger kayışlıdır.Tipik japon bakımları düzgün yapılıp kullanılırsauzun seneler hizmet eder.

Bu da hala tadı damağında olan benim carina.

69brf.jpg

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Carina yı 1 sene kadar kullandım.Çok konforlu ve yakıtı motor hacmine göre çok düşüktür.

Kapı çıtaları uclarından kalkar bu kroniktir orjinalini bulmak zordur.Sis far ları kolay kırılır yan sanayi kullanan çoktur.

Motor olarak 2.0cc 128hp motor var.Triger kayışlıdır.Tipik japon bakımları düzgün yapılıp kullanılırsauzun seneler hizmet eder.

Bu da hala tadı damağında olan benim carina.

69brf.jpg

Heralde toyota Servisi'ne gitsem bu kadar cevap alamazdim..

Cok cok teşekkür ederim yardımın icin..

Peki bu yanan aku, yag lambası bi sorun çıkarır mi

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Carina lar ın elektrik sistemleri sıkıntılı far ları yakınca sisler de yanar yolda giderken birden dörtlü  flaşörler yanar.

Muhtemelen sizin sıkıntınızda elektrik problemi yoksa yağ ışığı yanık fazla gidemezsiniz.

İyi bi elektrik ustası işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Carina lar ın elektrik sistemleri sıkıntılı far ları yakınca sisler de yanar yolda giderken birden dörtlü flaşörler yanar.

Muhtemelen sizin sıkıntınızda elektrik problemi yoksa yağ ışığı yanık fazla gidemezsiniz.

İyi bi elektrik ustası işinizi görecektir.

Cok teşekkür ederim yeniden bu gun bi tamirci baktı elektriksel olduğunu söyledi ama alet çantası yanında olmadıgı icin tamir edemedi..

Aracı %90 ihtimalle alacağım Pazartesi gunü bundan sonrası birazda şansa kaldı artık hakkımda hayırlısı olur insallah

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Araç kaç model ve ne kadar istiyor sahibi?

Arac kayinbabamda 97 ya da 98 model toyota carina 2.0 gli..

Danimarka da yaşadığım icin fiyatı tr ye oranla cok düşük yaklaşık 2.000 tl ama benim kafamı karıştıran sorun cikar mı çıkmaz mı?

Cunku burda işçilik cok pahalı ve arac fiyatının iki katı masraf çıkarması olası..

Benim kayinco 97 Polo aldı 6.000 krona 20.000 kron para harcadı :((

Yorum bağlantısı
Ramazan Eğin

Arac kayinbabamda 97 ya da 98 model toyota carina 2.0 gli..

Danimarka da yaşadığım icin fiyatı tr ye oranla cok düşük yaklaşık 2.000 tl ama benim kafamı karıştıran sorun cikar mı çıkmaz mı?

Cunku burda işçilik cok pahalı ve arac fiyatının iki katı masraf çıkarması olası..

Benim kayinco 97 Polo aldı 6.000 krona 20.000 kron para harcadı :((

Şartlar müsait olursa; gerekli parçaları oradan tedarik edip, tamiratını Türkiye'de yaptırmak :)

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Şartlar müsait olursa; gerekli parçaları oradan tedarik edip, tamiratını Türkiye'de yaptırmak :)

Turkiye ye bu arabayla gelmem heralde malum 2.0 motor,

Hayırlısı artık masraf olursada katlanacağız artık bu arada aracı bu gun teslim aldın plakası falan takıldı an itibariyle de 50 km yol yaptım bi sıkıntı yok su an.

Herkese cok cok teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Gule gule kullanin allah kaza bela vermesin.

Çok araba degistirdim carina nin tadini hic biri vermedi.

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Gule gule kullanin allah kaza bela vermesin.

Çok araba degistirdim carina nin tadini hic biri vermedi.

Kazasız belasiz inşallah

Cok cok tesekkurler sizlerinde daha iyilerine binmeniz dilegiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Eğin

Turkiye ye bu arabayla gelmem heralde malum 2.0 motor,

Hayırlısı artık masraf olursada katlanacağız artık bu arada aracı bu gun teslim aldın plakası falan takıldı an itibariyle de 50 km yol yaptım bi sıkıntı yok su an.

Herkese cok cok teşekkürler..

2.0 Motordan korkma. Hele hele uzun yolda 1.6'dan az yaktığı defalarca ispat edilmiştir :)

Benim almayı düşündüğüm araç 2.0 olacak büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci
(düzenlendi)

2.0 Motordan korkma. Hele hele uzun yolda 1.6'dan az yaktığı defalarca ispat edilmiştir :)

Benim almayı düşündüğüm araç 2.0 olacak büyük ihtimal.

Haklisin galiba iki günde 150 km yaptım sehir ici , sehir dışı(yakın mesafeler 17 km gibi) göstergede cok fazla bi düşme olmadı.

Dört bes gun içerisinde karma yakıt tüketimim belli olacak insallah buradan da paylaşırım..

Bu arada aracın resmini koymak istedim dün ama beceremedim:((

Insallah sende gonlundeki araca kısa sürede kavuşursun:))

tarihinde Kenan Kalayci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Eğin

Haklisin galiba iki günde 150 km yaptım sehir ici , sehir dışı(yakın mesafeler 17 km gibi) göstergede cok fazla bi düşme olmadı.

Dört bes gun içerisinde karma yakıt tüketimim belli olacak insallah buradan da paylaşırım..

Bu arada aracın resmini koymak istedim dün ama beceremedim:((

Insallah sende gonlundeki araca kısa sürede kavuşursun:))

Şehir içi 2.0 cc araçların, hacim ve tork avantajından dolayı 1.6 cc araçlara göre daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

Örneğin;

1.6 cc aracın 4. vitesle çıktığı rampayı, daha düşük devirle 5. vitesle çıkar. Çünki hacim ve tork avantajı var :)

Aylık yakıt farkına gelince; katettiğiniz yola göre lpg'de 100 km'de en fazla 3-4 litre farkeder. Benim aylık katettiğim yola göre aylık en fazla 24 litre lpg farkı oluşur. Bu da takriben 70 liraya tekabül eder. Aylık 70 lira için ne kaliteden, ne güvenlikten, nede konfordan vazgeçilir :)

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Şehir içi 2.0 cc araçların, hacim ve tork avantajından dolayı 1.6 cc araçlara göre daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

Örneğin;

1.6 cc aracın 4. vitesle çıktığı rampayı, daha düşük devirle 5. vitesle çıkar. Çünki hacim ve tork avantajı var :)

Aylık yakıt farkına gelince; katettiğiniz yola göre lpg'de 100 km'de en fazla 3-4 litre farkeder. Benim aylık katettiğim yola göre aylık en fazla 24 litre lpg farkı oluşur. Bu da takriben 70 liraya tekabül eder. Aylık 70 lira için ne kaliteden, ne güvenlikten, nede konfordan vazgeçilir :)

Hakikaten fazla bi fark olmuyor yakıt konusunda,

Ben de cok tereddütte kalmıştım almadan önce ama sizin sayenizde dogru yolu buldum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...