İçeriğe Yönlendir

Arac Sogukken Benzın Ile Çalışmıyor

Sedat Bilgen
Çözüme git Önder Kuru tarafından,

Recommended Posts

Sedat Bilgen

arac sogukken benzın ile çalışmıyor gaz düğmesine basılı tutunca çalışıyor (yani gaz ile çalışıyor.)

Benzin çalıştırmayı denerken gaz pedalına bassam dahi çalışmıyor.Mecburen sabahları lpg ile çalıştırıyorum.

Böyle birşey başına gelen var mı? (lpg takılalı 6 bin km oldu arac 115 binde )

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Benzin pompası sizlere ömür.

Araçta herzaman, çeyrek depo benzin bırakın.

Buraya yazmayı unutmuşum aracın benzin pompası değişti :blush:  Yine olmadı:(

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

gittim de benimle alakalı değil dedi.

pompayı değitirmeden önce gittim.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

gittim de benimle alakalı değil dedi.

pompayı değitirmeden önce gittim.

Peki bakıp da mı "benimle alakalı değil" dedi yoksa direk mi söyledi? Eğer bakmadıysa baktırın çünkü sonuçta ortada elektronik olarak benzin/lpg geçiş sistemi var, bununla ilgili olabilir. Ama baktıysa o zaman sorunu yakıt sisteminde aramalısınız, benzin pompası(ki değişmiş), enjektör, yakıt hortumları vs.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

enjektör,pompa hortumlar v.s sağlam ise kesicilerde sıkıntı var oda olsa olsa lpg montajından kaynaklanan hatalardır.Tabi benle alakası yok der parayı aldı montajı yaptı vadandaş çözsün nasıl çözerse,böyle ustaları eşşek sudan gelinceye kadar dövecen.

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Peki bakıp da mı "benimle alakalı değil" dedi yoksa direk mi söyledi? Eğer bakmadıysa baktırın çünkü sonuçta ortada elektronik olarak benzin/lpg geçiş sistemi var, bununla ilgili olabilir. Ama baktıysa o zaman sorunu yakıt sisteminde aramalısınız, benzin pompası(ki değişmiş), enjektör, yakıt hortumları vs.

pc ye bagladı hatalı birşey olsa gözükür dedi sadece

enjektör,pompa hortumlar v.s sağlam ise kesicilerde sıkıntı var oda olsa olsa lpg montajından kaynaklanan hatalardır.Tabi benle alakası yok der parayı aldı montajı yaptı vadandaş çözsün nasıl çözerse,böyle ustaları eşşek sudan gelinceye kadar dövecen.

aynen abi sonrada iş yok açız bu nebiçim devlet derler sen hakkını ver bak gör nasıl kazanıyorsun gelen lanet edip gidiyor sonra bereket bekliyorsun

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

LPG yi iptal ettik dün sabah araç çalıştı.İnşallah yarın sabahda çalışırsa arac dogru lpg takan yere gideceğim.Garantisi devam ediyor beyni değiştirirler herhalde:D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kuru

Bu konudan devam edeyim. Aracım benzinde rolantide durmuyor aptallaşıp stop ediyor. Ama lpgde saat gibi. Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Çözüm
Önder Kuru

Sorun çözüldü. Hatta artan sorunlar hepsi birden çözüldü. Lpg regulatorunden LPG map sensorune giden hortumda hasar oluşmuş. Artik en sonunda yarılmış göz ile görülmeyecek bir yerden. Dolayısıyla manifolda hava girişi oluyormuş. Şuan ilk çalışma rölanti debriyaja basıldığında stop edecekmis gibi davranışlar bitti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...