İçeriğe Yönlendir

9 Numara Gözlük Camı

Batın Kırat

Recommended Posts

Tahir İlter

Adı üstünde, CAM, şimdikiler cam değil ki, hafif olsun diye, bildiğin mika, diğer adı da organik cammış. Geçen hafta gözlükçüm bir video izletti. Havk marka cama bir kaplama yapıyorlar,  çizilmesini önlüyormuş...Tabi camı göstermedi, çizilme testi yapamadım, ne derece doğru bilemem. :fiuw:

Teflon kaplama yapılıyor ama cam başı 250 lira falan maliyeti varmış abi. 

Yorum bağlantısı

Teflon kaplama yapılıyor ama cam başı 250 lira falan maliyeti varmış abi. 

O kadarını bilmem, ama benim iki cama (uzak-yakın aynı camda) en son 700 TL fiyat verdi. Vedalaştık kendisiyle :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O kadarını bilmem, ama benim iki cama (uzak-yakın aynı camda) en son 700 TL fiyat verdi. Vedalaştık kendisiyle :D

:D :D  :good1:  Zaten ikisi aynı camda olduğunda kötü görünüyor abi. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada İstanbul'da sürekli gittiğiniz ve memnun olduğunuz doktoru olan var mı ? Özel bir hastanede muayene oluyorum ama sonradan lensim ve gözlüğümde olması gerektiği kadar net görüntü alamıyorum.. Kısacası memnun değilim :)

Erdem, benim babamın babannemin sürekli olarak gittiği bir doktorumuz var sana onu tavsiye edebilirim.

İşinde çok iyi ve bir okadar da iyi niyetli bir hanım efendi.

Üniversite'den Prof olan hocamıda götürmüştüm oda çok memnun kalmıştı kendisinden.

http://www.gozvakfi.com/medikal-kadromuz.html

Op. Dr. Nilüfer Ozan

Başhekim Yrd.

Yorum bağlantısı

:D :D  :good1:  Zaten ikisi aynı camda olduğunda kötü görünüyor abi. 

Ne yani şimdi verdiğim siparişi iptal mi edeyim. Başka bir optisyene 250 TL,ye yaptıracam. :shok:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ne yani şimdi verdiğim siparişi iptal mi edeyim. Başka bir optisyene 250 TL,ye yaptıracam. :shok:

Eğer tahmin ettiğim cam ise estetik açıdan kötü görünüyor bence abi. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Örnek?

bifokal_cam.jpg

Şunu bulabildim internette abi. Üst kısmı düz alt kısmınde bir bölüm büyüteç gibi oluyor.

Bunların saçlısı yok maalesef Tahir. :seytan:

Senelerce kullandığım cam vardı askerde sürünmelerde bile cizilmedi ama markasını hatırlamıyorum ondan bir bulsam saçlısını bulmuş olacağım :D :D

89AC394A09E273311BF409394F2D801A.jpg

Bahsettiğim marka buydu diye hatırlıyorum abi. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Şunu bulabildim internette abi. Üst kısmı düz alt kısmınde bir bölüm büyüteç gibi oluyor.

Yok, benim gördüğüm öyle değil, hiç bir şekilde çift cam anlaşılamıyor. Kısmetse yarın alacam, atarım buraya.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yok, benim gördüğüm öyle değil, hiç bir şekilde çift cam anlaşılamıyor. Kısmetse yarın alacam, atarım buraya.

Bifokal cam olarak geçiyor bunlar ama teknoloji her geçen gün gelişiyor yeni tipleri mutlaka çıkmıştır abi. Hayırlı olsun, güle güle kullan abi. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

bifokal_cam.jpg

Yaş kaç bilader? Bunlar kalkalı 158 sene oldu. İki mercek arası yımşak geçiyor şimdi. Öyle bakınca anlayamazsın. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yaş kaç bilader? Bunlar kalkalı 158 sene oldu. İki mercek arası yımşak geçiyor şimdi. Öyle bakınca anlayamazsın. :p

Saç yok kafada sence kaç abi :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Saç yok kafada sence kaç abi :p

260? :p

Bifokalı biliyon da, "blenden bifocal" niye bilmiyon? :punish: Ahan da bak:

blended-bifocal-324x184.jpg

İki gözlük birarada ve aradaki geçiş senin resimdeki gibi keskin değil. Dışarıdan bakanın anlaması zor. Kullanan bilir tabe. Anam da var da, ordan bilipdurun. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...