İçeriğe Yönlendir

2012 Corsa Cdti Dpf Sorunu

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

bu aralar bi corsa cdti kullanıyorum bu gün kızdırma bujisi lambası yanıp sönmeye başladı şöyle sarmal şeklinde bir sembol.

kitapçöığında yanıp sönerse dpf bilmem nesi demek diyor. 2bin dd civarı sürün diyor.  30 km yol gittim hala yanıp sönüyor. hatta 4-5 dk da araç sabitken 3bin dd civarı gaz verdim  ama hala yanıp sönüyor.  bunun derdi ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Şimdiye sönmesi lazımdı ama ?? Dpf yakma işlemi o kadar uzun sürmez normalde..

Yorum bağlantısı
Fatih Sinanoğlu

Ayrica DPF ' li arac kullanan arkadaslar lutfen kullandiginiz motor yagini da DPF 'ye uygun secin 

Yorum bağlantısı
Fatih Sinanoğlu

Eger DPF ' ye uygun , yani kul ve sulfat orani dusuk olan motor yagi kullanmazsaniz DPF cok daha cabuk doluyor ve sorunlara yol aciyor .  

Castrol EDGE 5w 30 , Mobil 1 ESP Formula , Shell Helix ultra extra gibi yaglar DPF ye uygun yaglardir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

60 bin bakımına girmiş en son araç tabi km doğru ise :)

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

düşük devir ya da sürekli kısa mesafede kullanma filtreyi daha çabuk dolduruyor.uyarı lambası yanmasına rağmen araç stop edilirse temizleme işlemi tamamlanamaz.(ne olursa olsun kesinlikle uyarı bitene kadar sürülmeli ya da kenara çekip yüksek devirde gaza basılmalı) ikinci bir uyarıya rağmen yüksek devirde( 2500-3000 daha çabuk temizlenecektir) kullanıp uyarının sönmesini beklemez stop ederseniz kalıcı hasar verebilir (diyor kullanma kılavuzu) servise gidip makineyle temizletin bence. hem daha çabuk hem de kontrol altında olur.geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

valla 35 km 2 binin altına düşmeden  3 bin dd ye kadar bastım  sabah ama yine sönmedi

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Eger DPF ' ye uygun , yani kul ve sulfat orani dusuk olan motor yagi kullanmazsaniz DPF cok daha cabuk doluyor ve sorunlara yol aciyor .  

Castrol EDGE 5w 30 , Mobil 1 ESP Formula , Shell Helix ultra extra gibi yaglar DPF ye uygun yaglardir

partükül filtresi olan araca göre partül filtreli yağ verilir. litresine göre yağın fiyatıda değişir tabi 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

araç emanet ihalesi kalsın istemiyorum da :D o yüzden çözemedim mevzusunu.  

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

valla 35 km 2 binin altına düşmeden  3 bin dd ye kadar bastım  sabah ama yine sönmedi

bana da çok ilginç geldi http://imageshack.us/a/img222/1070/p1010908y.jpgp1010908y.jpg

benim araçta şöyle bir uyarı yanıyor.Corsada da benzer bir uyarı olması lazım.Anlamadım valla.servise gidip bilgisayara bağlanıp temizlenmesi en garantisi gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bende önce o sandım da o sürekli yanıyorken  o manaya geliyormuş. bu yanıp sönüyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hala yanıyor. 25 dk stop etmeden araç sabitken 3 bin dd ve arada  1-2 vites sürerek denedim yine sönmedi.   nette de benzer bir şey bulamadım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

bir ingiliz dpf nin belli bir litre mazot olmadığında temizleme yapmadığını yazmış.  bizde yakıt lambaı yanıyor :) galiba ondan

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sonuç:  araçta yakıt lambası yanarken dpf temizleme /( dpf rejenerasyonu) olmuyor. 30 liralık mazot aldım ve e-5 de 3. vites 3bin dd civarı 10 km kadar gittim ve temizleme işlemi tamamlandı. insan kitapçığa yazar yetersiz yakıtla olmayacağını boş yere o kadar gazlamışım boş depoyla :p

google a not:  opel corsa cdti dpf temizleme / rejenerasyonu işlemi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dolarsa dpf ihale fena kalır sana

ihalenin büyüklüğünün farkında olduğum için debelendim ama çözüm yine bendeymiş :p

sonra diyolar tüplü arabaya niye biniyon.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Renault Koleos kullanma klavuzunda az yakıtla araç kullanmanız halinde DPF'ye zarar verebilirsiniz yazıyordu.Demek Sebep buymuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...