İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Orjinal St Spoiler Montaj Öncesi Yapılması Gerekenler ?

Vasfi Gişten
Çözüme git Alper Aksakal tarafından,

Recommended Posts

Vasfi Gişten

Arkadaşlar uzun zamandır almak istediğim ama bir şekilde hep ertelediğim st spoileri geçen gün aldım.Arabanın bakım zamanıda yaklaştı bakıma götürdüğümde spoileride boyatıp taktırmayı düşünüyorum ama hiç işlemsiz takıldığında açı farkı olduğunu okudum bazı arkadaşlar tıraşlama işlemi vs yaptırmış resimde paylaşmışlar ama tam olarak neresini tıraşlattıklarını anlayamadım.Bu konu hakkında tecrübesi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim hem diğer taktırmak isteyen arkadaşlarada bir rehber olmuş olur.Paylaştığım resimler üzerinde ayrıntılı olarak tarif yapabilirseniz çok sevinirim.(Gerekliyse daha net resim çekebiliriim)

5RpogL.jpg

AYZ0LL.jpg

02b41B.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bagajın üstüne yerleştirin, fazla açıkta kalan yerleri görerek traşlatacaksınız zaten sonra boyanacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

İnternettenmi İzmirdenmi ? 

Bu linkden aldım,almadan önce ürünün durumunu sordum birkaç farklı renk vardı ellerinde en temizi siyahı dedi bende siyah aldım artık boyatıp taktırıcaz.Gelen ürün gerçekten temiz.10tl kargosu tuttu.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-mk6-spoyler-orjinal-plastik-ford-logolu-151578251/detay/

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bu linkden aldım,almadan önce ürünün durumunu sordum birkaç farklı renk vardı ellerinde en temizi siyahı dedi bende siyah aldım artık boyatıp taktırıcaz.Gelen ürün gerçekten temiz.10tl kargosu tuttu.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-mk6-spoyler-orjinal-plastik-ford-logolu-151578251/detay/

Bende alıcamda ondan sordum. İlk önce İzmirde çıkmacılara bakcam en son artık netten sipariş vercem. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Gürkan

Hayırlı olsun Vasfi. Bende almayı düşünüyorum. Alırken sordun mu acaba hangi malzemeden yapılmış?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Hayırlı olsun Vasfi. Bende almayı düşünüyorum. Alırken sordun mu acaba hangi malzemeden yapılmış?

Teşekkürler, hayır sormadım forumda birçok kişi buradan almış orjinal çıkma parça üzerinde abs yazıyor birde ford amblemi ve kodu var bildigim kadarı ile plastik oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Abi bizzat yerine gittim gördüm param olsaydı kesin alırdım canlı takılmış halini de Alper hocamın fiestasında gördüm çok harika bir görüntüsü var. Kısmetse bu yaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Kuşcu

Van kasaya nasıl oluyor. Traşlama falan gerkiyormu ?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Alper Aksakal

Herkese merhabalar.

Ismail bey van araca traşlamaya gerek yok sorunsuz şekilde oturuyor.

Vasfi bey , spoilerin altında iki adet metal çıkıntılar var öncelikle onları dibinden traşlatmaniz gerekecek.

Akabinde bagaj kapağın da bulunan fren lambasınin köşelerine denk gelen kısmı açıyı düzgün verme açısından spoilerin görüntüsünü bozmadan çok az bir şekilde traslatmaniz işinizi görecektir. Aslında detaylı anlatımı fotoğraflarla modifiye bölümünde bulunuyor.

Bu da benim aracımdan görünüş

eb4b4bb5f3e7a8950e46a185199a6d6d.jpg9c727d008041aeae9bcb29b6d68be084.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Herkese merhabalar.

Ismail bey van araca traşlamaya gerek yok sorunsuz şekilde oturuyor.

Vasfi bey , spoilerin altında iki adet metal çıkıntılar var öncelikle onları dibinden traşlatmaniz gerekecek.

Akabinde bagaj kapağın da bulunan fren lambasınin köşelerine denk gelen kısmı açıyı düzgün verme açısından spoilerin görüntüsünü bozmadan çok az bir şekilde traslatmaniz işinizi görecektir. Aslında detaylı anlatımı fotoğraflarla modifiye bölümünde bulunuyor.

Bu da benim aracımdan görünüş

Cevabınız için teşekkür ederim.Bakımı her zamanki gibi ustaellerde yaptırıcam boya işlerinide orda yaptırmıştım geçen sene.İnş spoiler konusundada yardımcı olurlar zaten pasta cilada yaptırıcam 1 senede yine çizildi arabanın her tarafı :(

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Vasfi Gişten

Spoilerin boya işlemide tamam cillop gibi olmuş :) bir tek taktırması kaldı ama hala taktırcak yer arayışındayım ve şu aralar havalar hep yağışlı onun için bekliyorum.İzmirde daha önce montaj yaptırıp tavsiye edeceğiniz bir yer varsa çok sevinirim arkadaşlar.

g4LMNO.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Hadi hayirlisi spoyleri tak da resimleri görelim. Daha önceden paylastiginiz sahibinden sayfasındaki ilan kapanmış ama :-(

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Hadi hayirlisi spoyleri tak da resimleri görelim. Daha önceden paylastiginiz sahibinden sayfasındaki ilan kapanmış ama :-(

O ilan baya eskiydi zaten yenisi devam ediyor aynı kişi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-mk6-kasa-st-spoyler-spoiler-orjinal-plastik-190051560/detay

Yorum bağlantısı
Erdem Şimşek
(düzenlendi)

Bende daha takamadım istanbul da hava hep yağışlı şöyle 2-3 gün güzel hava olsa bende takıcam şimdi korkuyorum açıkcası. Yatıyor evde paşa paşa :)

tarihinde Erdem Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Spoileri bugun taktirdim arkadaslar bu isi kendi yapmayı düşünen varsa tavsiye etmem açıkcası.Eliniz bu tarz şeyleri yapmaya yatkın değilse zor gerçekten.

Bire bir uymadiğı için oturmasıydı açı vermesiydi vs uğraştırıyor.Ayrıca izmirde bunu taktırcak yer bulmadada sıkıntı çektim.Ustaellerde 3. Sanayide arzum oto var orada taktır demişti bu pasta cila sonrası gittiğimde takmamıştı ondan sonra oradan soğudum başka yer aradım 2 yer ben takamam dedi en son gittiğim yer bunu ben takarım sonra arkamdan laf edersin taksa taksa arzum oto takar deyince gene oraya gittim taktırdım.Ama içine sinmiyen birşey oldu bu spoileri takmadan önce boyası güzel gözüküyordu ama takıldıkdan sonra yatay olarak baktığımda böyle portakal kabuğu görüntüsü var ona canım sıkıldı sizinkinlerdede böyle bir görüntü varmı acaba ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Takılıp kalma portakal kabuğuna,benim spoiler karpuz kabuğuna benziyo bak ben bişey diyomuyum.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Boyanin cam gibi olmasi gerekir. Muhtemelen boyayan kisi hatali boyamis. Yinede kendinizi huzursuz etmeyin çözülebilecek sorunlar bunlar

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Boyanin cam gibi olmasi gerekir. Muhtemelen boyayan kisi hatali boyamis. Yinede kendinizi huzursuz etmeyin çözülebilecek sorunlar bunlar

Haklısınız ayrıca boyanın birkaç yerinde siyah toz taneleri yapışmış sanırım elime pütürleri geliyor bunlar yetmezmiş gibi bugün bantları çıkartırken bağaj kapağının boyası attı kabuk gibi morelim 2 kat bozuldu resmen başıma bela oldu bu spoiler.Bu kadar çok istemesem söküp atıcaktım yemin ediyorum.Şimdi ne olacak bilmiyorum nasıl boyanır arabanın üzerine yapışıkken.Bagaj kapağının boyanmasına etki edermi vs dert üstüne dert yaptım kafamda kurup duruyorum...  :(

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Evet bugün gittim camcıda çelik halatla spoileri söktürdüm spoiler tekrar zımparalanıp boyancak bagaj kapağının tavan kısmıda boyancak son gelişmeler bunlar :( Spoiler arabanın üzerinde 1 gün durabildi...

O3RX43.jpg

z2mzog.jpg

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, tavanda vernik atmış, kötü bir durum gerçekten, sanırım yazmıştım, mavi maskeleme bantı kullanın ve yatay olarak yavaşça sökün o bantı diye, neyle yapıştırmıştın sen? Spoyler çok kötü değilse kullanırsın diyecektim fakat sökülünce kenarları zedelenmiştir şimdi, mecburen zımpara olacak, bu sefer düzgün boya için servise ver bence, depo kapağınıda ver ve tam renk istiyorum diyede belirt, direk boya koduyla renk imkansız tutmaz zaten.

Montaj basittir aslında, siyah silikon geç kurur, direk yapıştır ve bantlarla oynayarak tam hizalanınca bırak kalsın öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...