İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Orjinal St Spoiler Montaj Öncesi Yapılması Gerekenler ?

Vasfi Gişten
Çözüme git Alper Aksakal tarafından,

Recommended Posts

Vasfi Gişten

Geçmiş olsun, tavanda vernik atmış, kötü bir durum gerçekten, sanırım yazmıştım, mavi maskeleme bantı kullanın ve yatay olarak yavaşça sökün o bantı diye, neyle yapıştırmıştın sen? Spoyler çok kötü değilse kullanırsın diyecektim fakat sökülünce kenarları zedelenmiştir şimdi, mecburen zımpara olacak, bu sefer düzgün boya için servise ver bence, depo kapağınıda ver ve tam renk istiyorum diyede belirt, direk boya koduyla renk imkansız tutmaz zaten.

Montaj basittir aslında, siyah silikon geç kurur, direk yapıştır ve bantlarla oynayarak tam hizalanınca bırak kalsın öyle.

Boyayı ustaellerde yaptırıyorum zaten daha önce bagaj kapağı tavan ve kaput hariç komple boyatmıştım orada çizikler yüzünden.Renk tam tutmuştu spoilerin renginde de herhangi bir problem yoktu sadece portakal kabuğu görüntü yüzünden içime sinmemişti. Spoileri cam silikonu ile yapıştırtmıştım bugün söktürdüğümde hala tam kurumamıştı.Tekrar taktırcağım zaman bari mavi banttan alıp gideyim en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Şahinbaş

Vasfi kardeş ben de spoiler aldım vida yerlerini çıkardım şimdi traslama kısmı kaldi oturmayan yerleri tespit ettim. Traşlarken oturmayan yeri kesip çıkariyor muyuz yoksa inceden sıyırıyor muyuz bu spoiler plastik çok hafif ince plastik sağlam ama traslarken delmeyelim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vasfi Gişten

Vasfi kardeş ben de spoiler aldım vida yerlerini çıkardım şimdi traslama kısmı kaldi oturmayan yerleri tespit ettim. Traşlarken oturmayan yeri kesip çıkariyor muyuz yoksa inceden sıyırıyor muyuz bu spoiler plastik çok hafif ince plastik sağlam ama traslarken delmeyelim?

Kusura bakma mesajını yeni gördüm gerçi sizde montaj işlemini tamamladınız.Aksaklıklar canımı sıktığı için bu konuyu güncellemek aklıma gelmedi.Şuan spoiler takılı uygun bir zamanda bitmiş halini koyarım.İzmirde traşlama yapıp bunu takıcak yer bulamadım kimse kendine güvenmiyor yada risk almak istemiyor 30 40 lira için.İzmir 3 sanayi sitesinde arzum oto nikelaj var orada taktırdım traşlama işleminide orda yaptıkları için ben ayrıntısını pek bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Ben de guvenmedim kimseye bu spoiler ince plastik bir parça traslarken delinebilir bu yüzden sifira yakin zimpara alip azar azar isaretledigim yerleri zimparaladm dayson silikon ve maskeleme banti da almistm kendm taktim gayet güzel oturttum sıfır boşluk neredeyse. Yeni takacak arkadaslara öneririm

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ben de guvenmedim kimseye bu spoiler ince plastik bir parça traslarken delinebilir bu yüzden sifira yakin zimpara alip azar azar isaretledigim yerleri zimparaladm dayson silikon ve maskeleme banti da almistm kendm taktim gayet güzel oturttum sıfır boşluk neredeyse. Yeni takacak arkadaslara öneririm

Geçen gün jantları taktırmıştım geç saatte ama taktırırken bijon kapakları düştü birkaç tane geç saat olduğu için uğraşmamıştım bugün uğrayıp düşenlerin yerine yenilerini aldım taktırdım kampana boyama işlemi sonraya kaldı yine.Bu arada ayak üstü bir foto çektim yağmurlar geçince yıkayıp yeni fotolar paylaşıcam.

Yeni jant takımı ve spoiler takılmış hali.

M6dYO9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Oooo yeni fiesta jant :-) masallahh buradan net değil ama yakıştı bence. Renkli fotolari da bekliyorum vasfi kardes

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...