İçeriğe Yönlendir

2013 Connect Farkı

Latıf Kaya

Recommended Posts

Latıf Kaya
(düzenlendi)

Peki bir depo ile kaç km gidiyorsunuz,benimde şehir içi ortalama 9lt civarı yakiyo

tarihinde Latıf Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Ben euro5 motor kullanicisiyim çok şükür şimdiye kadar bir sorun yaşamadım yakıt konusuna gelince s.icinde 5.5 -6.5 arası yakıt tüketimim var bir depoyla s.icinde 800 km'yi zorluyorum uzun yolda da 2.7-3.3 litre arasinda tüketimim oldu yani bir depoyla net 1150 km yaptim ortalama hizimda 90-110 arası malum kış geldi tüketimde illaki artar

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
(düzenlendi)

valla benim araçta 2012 Euro 4 motor sürekli şehir içi kullanımda yazın 700 km geçmedim 600 700km arası değişiyor şehir dışı denemedim sizinki nasıl öyle anlamadım ha bide kışın biliyorsunuz ağrı çok soğuktur -30 falan oluyo bazen bu şekilde ise 500 km yi geçmior hayatta :) yani  bi depo ile şehir içi kullanımımda :biggrin:acaba diyorum Euro 5 motor farkımı :biggrin:  :nazar:

tarihinde Latıf Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Motor farkı değil bu aracı agrasif mod kullanmayacaksin sakin modda kullanicaksin birde benim aracimda yazılım var şuan 150 beygir civarı ortalama ve ilave olarak yakıt tasarruf cihazı bağlı bunun işe yaramadığını söyleselerde ben çok faydasını gördüm görüyorum da ankara gibi bir yerde düşük yakitla geziyorum

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

nasıl bir cihaz acaba nerden bulabilirm yoksa batacaz bu gidişle :D

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Www.hkwplus.com bu siteden gerekli bilgileri alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Rica ederim yardımcı olabilirsem ne mutlu bana

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

yakıt tasarrufu istiyosanız eko66 yakıt tasarruf cihazı takın

Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı

Peki bir depo ile kaç km gidiyorsunuz,benimde şehir içi ortalama 9lt civarı yakiyo

Benim aracımda hemen hemen aynı . Şehir içinde 500-550 km yol yapabiliyorum . Aynı güzergah ve aynı koşullarda diğer aracım ile 6.5 lt yakıyorum ve 750 km civarı yol yapıyorum . Diğer araç 2010 corolla 1.4 dizel .

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

Benim aracımda hemen hemen aynı . Şehir içinde 500-550 km yol yapabiliyorum . Aynı güzergah ve aynı koşullarda diğer aracım ile 6.5 lt yakıyorum ve 750 km civarı yol yapıyorum . Diğer araç 2010 corolla 1.4 dizel .

valla bu yakıt olayı olmaza araba zaten on numara,ama aslında şehir içi fazla kullanılmayacaksa sıkıntı yokda genede değiyor 110luklar dehşet :D  :biggrin:

teşşekürler...

Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı

valla bu yakıt olayı olmaza araba zaten on numara,ama aslında şehir içi fazla kullanılmayacaksa sıkıntı yokda genede değiyor 110luklar dehşet :D  :biggrin:

teşşekürler...

Latif bey buraya yakıtım çok fazla yazdıktan sonra araca bir şeyler oldu çok az yakmaya başladı hem ortalamayı hem yol bilgisayarını sıfırladım ve 150 km civarı şehir içinde yol yaptım en son ortalama hızım 26km tüketimim 7.1 di . Umarım böyle kalır .

Araca gelince ben bahçe işlerim için aldım ama sürüşü çok keyifli olduğu için gezmeye giderken bile bunu kullanmaya başladım corollanın pabucunu dama attırdı diyebilirim . :) 

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

Valla inşallah öyle kalır ama hiç sanmıyorum çünkü havalarda soğudu ya o Yüzden,ayrıca yol bilgisayarida ortalama Yakıt ve hızda tam doğru değil yanıltabilir benim aracımin ortalama hızını sifirlamiyana kadar hep ayni gösteriyi sıfırladiktan sonra o ani gösteriyo ama ondan sonraki günler gene sabit kaliyo :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Maruldalı

Valla inşallah öyle kalır ama hiç sanmıyorum çünkü havalarda soğudu ya o Yüzden,ayrıca yol bilgisayarida ortalama Yakıt ve hızda tam doğru değil yanıltabilir benim aracımin ortalama hızını sifirlamiyana kadar hep ayni gösteriyi sıfırladiktan sonra o ani gösteriyo ama ondan sonraki günler gene sabit kaliyo :)

Latif bey kalmasa da önemli değil zaten yakıtını bile bile aldım ve çok memnunum . Yol pc verisinin doğru olup olmadığını daha ölçmedim ama herhalde reel değerlerle arasında uçurum yoktur yani umarım yoktur corolla da daha önce takip ettim ortalama tüketim en fazla 0.10 + veya - çıkıyor .

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...