İçeriğe Yönlendir

Aracımda Hiç Marş Basmıyor-Akü Tavsiyeleriniz.

Akın Gönül
Çözüme git Akın Gönül tarafından,

Recommended Posts

Akın Gönül

Merhabalar

Sabah aracıma bindiğimde kontağım çevirdiğimde göstergedeki ışıklar yandı ancak marşa bastığımda tık yok. ilk marşa bastığımda ibreler titredi ancak bir daha bunu yapmadı. her kontağı çevirdiğimde lambalar yanıyor. akü olduğu aklıma ama ışıkların type farların çalışması beni kuşkuya düşürdü. bu arıza aküden mi yoksa başka bir sorun mu vardır. yardımcı olursanız sevinirim. birde aküden ise araç garajda kaldı araca akü takviyesi yapsam herhangi bir sorun yaşarmıyım.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Araç otomatik değil ise ittirip bir vurdurun . Çalışacak mı ? ( Tabi olması gereken takviye akü ile çalıştırmak ama bu imkan yoksa vurdurma)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Akü yeterli akımı sağlayamıyor. Lambalar yanar,teyp çalışır ama ilk marşta ki akıma yeterli gelmez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Araç otomatik değil ise ittirip bir vurdurun . Çalışacak mı ? ( Tabi olması gereken takviye akü ile çalıştırmak ama bu imkan yoksa vurdurma)

Eğer akü immobilizeri çalıştıracak kadar dahi akım veremiyorsa, vurdurmak da bir işe yaramaz. Gerçi çeşitli lambalar yanacak kadar akım varsa o da çalışır. Genel bir hatırlatma olsun.

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

sabah bu çalışmama sırasında marşa birden fazla bastın bu bir şeye arıza yaparmı oda aklıma takıldı şimdi.

Vermiş olduğunuz cevaplar için çok sağolun abiler

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

sabah bu çalışmama sırasında marşa birden fazla bastın bu bir şeye arıza yaparmı oda aklıma takıldı şimdi.

Vermiş olduğunuz cevaplar için çok sağolun abiler

Herhangi bir yere arıza vereceğini zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Akünüz bitmiş. Takviye ile çalıştırmak daha iyi olur. Birden fazla marşa basıp uğraşmışsınız ancak bir sorun olduğunu sanmam. Geçmiş olsun. Havalar azcık soğuduğunda mesela 10 dereceye düştüğünde bir çok kişinin aküsü marş basmaz olacak. Şimdiden önlem almakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

verdiğiniz bilgiler için teşşekkür derim. şimdi takviye ile çalıştırdık aracı. şimdi bir akü bulma zamanı. benim aracımda akünün yanında lpg'nin beyni galiba bir parça var. ebat olarak hangi akülere bakmam gerekiyor. kapak falan tam oturmasını istiyorum bilgi verebilirseniz sevinirim.

Akünüz bitmiş. Takviye ile çalıştırmak daha iyi olur. Birden fazla marşa basıp uğraşmışsınız ancak bir sorun olduğunu sanmam. Geçmiş olsun. Havalar azcık soğuduğunda mesela 10 dereceye düştüğünde bir çok kişinin aküsü marş basmaz olacak. Şimdiden önlem almakta fayda var..

Teşekkür ederim sağolun. evet hangi aküyü önerirsiniz bildiginiz iyi bir marka varmıdır tabi ebatlarınında uyması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

Özel servis focus1 orjinal akü HELLA(okunduğu gibi yazdım) diyor ne kadar doğru bu marka. bu akü hakkında bilgisi olan varmıdır?

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

Akümü değiştirmek için hep gittiğim özel servisi aradım ve bana orjinalin hella olduğu söylendi ancak ben bu marka ile ilgili bir bilgi bulamadım. bu akü hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Özel servis focus1 orjinal akü HELLA(okunduğu gibi yazdım) diyor ne kadar doğru bu marka. bu akü hakkında bilgisi olan varmıdır?

Benim focus ta bulunan 9 yillik fabrika cikisi aku motorcraft marka idi. Akü olarak orjinal motorcraft (yetkili servislerde mevcut) başta olmak üzere bu olmaz ise varta veya Bosch öneririm.
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İnci,Varta,Mutlu,Delpi,Yiğit bu markalardan birini seçin.Aracınızda lpg varsa amperi yüksek olsun akünüzün. Fordların akü boyutları farklıdır akü kutusuna sığacak olanı seçmeye özen gösterin ve mutlaka kapağının kapanıp kapanmadığına bakın. Ford'un orjinal aküsü diye birşey yok kimse parça tedarikçisi ve spesifikasyonları hangi tedarikçi sağlıyorsa ondan alınır akü.Yetkili servislerin çoğu İnci akü takıyorlar.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Aküyü orijinal alcanız diye bir kaide yok.Mutlu-İnci-Varta hangisinin fiyatı uygunsa alıp kullanabilirsiniz. :good1: Hella akü falan hikaye. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

İnci,Varta,Mutlu,Delpi,Yiğit bu markalardan birini seçin.Aracınızda lpg varsa amperi yüksek olsun akünüzün. Fordların akü boyutları farklıdır akü kutusuna sığacak olanı seçmeye özen gösterin ve mutlaka kapağının kapanıp kapanmadığına bakın. 

Teşekkürler tahit bey. hella diye bir marka duydunuz mu daha önce. servisime güvenirim ama bu durum beni şaşırttı biraz da bilgi almak istiyorum bu marka hakkında.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hella far ve mercek markasıdır ve oldukça kaliteli bir markadır ama akü olrak hiç duymadım. Yetkili servis ağının fazla olduğu markalara yönelmenizde fayda var diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

2004 focus akü boyutları ne kadardır ancak benim akünün yanında lpg beyni var ölçüleri bilen varsa yardımcı olabilirmi ona göre akü bakacağım. birde 60 amper değilde 72 amper alsam bir sıkıntı çıkarmı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

2004 focus akü boyutları ne kadardır ancak benim akünün yanında lpg beyni var ölçüleri bilen varsa yardımcı olabilirmi ona göre akü bakacağım. birde 60 amper değilde 72 amper alsam bir sıkıntı çıkarmı.

72 amp sıkıntı çıkmaz ama fazla para vermiş olursunuz. 60 lık yeterli gibi sizin aracınız için. 

Yorum bağlantısı
Akın Gönül

Tahir bey ilginize çok teşekkür ederim. ebatları hakkında bilgiye nasıl edinebilirim araç yanımda da değil şimdi siparişi vereyim dedimde.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir bey ilginize çok teşekkür ederim. ebatları hakkında bilgiye nasıl edinebilirim araç yanımda da değil şimdi siparişi vereyim dedimde.

Bodur akü olarak alacaksınız. Ford Focus için derseniz zaten satıcının bilgisi vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akın Gönül

Verilen tüm bilgiler için teşekkür ederim. iyike böyle bi site var herkesin yüreğine sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...