İçeriğe Yönlendir

Fiesta Amortisör Görünümü

Ayhan Erden

Recommended Posts

Ayhan Erden

arka amortisörler değişti mi? lastiklerin marka ve durumu nedşir? en önemlisi takılan amortisörün markasıdır. 2000 fiesta yumuşak değildir ama rahatsız edici sarsıntı da yapmamalı

lastikleri 5- 6 ay önce değiştirdim amortisörler de değişti söylenişi "saks" olan bir marka almanmış ve iyisi diye almıştım.

arka amortisörler değişti mi? lastiklerin marka ve durumu nedşir? en önemlisi takılan amortisörün markasıdır. 2000 fiesta yumuşak değildir ama rahatsız edici sarsıntı da yapmamalı

arkalar değişmedi

Yorum bağlantısı
Ayhan Erden

Aracınız yolda geziniyor ise lastik ve direksiyon bağlantı parçalarını kontrol ettirin.Mesela 100 km hızlarda yolda gezinme yapıyorsa tümseklerden geçerken direksiyon sizden izinsiz dönüyorsa bu sorunlar lastik direksiyon kısmına bağlıdır.Ama aracınız yolda en ufak bir yoldaki yamayı bile size hissettiriyor ise ve çok zıplayıp sekiyor ise

Öncelikle lastik havalarınıza bakın.Ben normalde 28 29 civarı lastik basıncı kullanıyorum. 30 32 yapınca lastik taş gibi oluyor ve yoldaki en küçük tümsek sanki oturduğum yerdeymiş gibi oluyor.

Amortisörleri yeni değiştirmişsiniz.Yan sanayi bile olsa ilk 6 ay hatta 1 yıl sorunsuz kullanırsınız.

Yaylarınız ne durumda ? yayları değiştirin.

Yaylarınızın markasına bakın.Sizden önceki sahibi genç ise yayları kesmiş olabilir.Yayları spor yay ile değiştirmiş olabilir.

aynen söylediğiniz gibi yoldaki yamayı bile  hissettiriyor aslında öncesine göre daha sert ama olmadı yani mesala şöyle söyleyim reno 12 86 model aracın süspansiyonu benimkinin 2 katı daha iyi diyebilirim.14 jant var araçta havası 30-32 arası lastik servisinden böyle çıktı.

bu arada sol önden amortisörleri değiştirmeden öncede olduğu gibi "cart" diye bir ses gelmeye devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Lastik havalarınızı 30 32 den 28 e düşürün.cart gibi bir ses ne yapınca geliyor ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Ertuğrul

bence  amortisör ler oturmamış yerine resme bakıldığı zaman kabak gibi belli oluyor. Saten daha önceki amortisörün izi var yukarıda dursa her ford modelinde yukarıda olur , yanlış anlamayın fiesta da bir mondeo değil. Tekrardan farklı bir ustaya gitmenizi tavsiye ederim Saygılar ;) 

Yorum bağlantısı
Ayhan Erden

Lastik havalarınızı 30 32 den 28 e düşürün.cart gibi bir ses ne yapınca geliyor ?

Araçta tek başımayken biraz sert kasislerde yada tümseklerde yanımda bir kişi varsa daha küçük tümseklerde araçta 4 kişiysek nerdeyse biraz sert girdiğim her tümsek ve kasiste o ses geliyor. bence amortisörleri iyi takamadı bu adamlar.Tabi Rot başları öyle olmamalı İlk fırsatta tamircideyim. :angry:

Yorum bağlantısı
Ayhan Erden

Bu arada başımıza birde böyle adam öldürmeye teşebbüs cinsinden bir olay geldi. Videoda Bir türlü plakayı tespit edemedim.teknik olarak böyle bir imkanı olan biri varsa bu aracın plakasının tespit edilmesini rica edicem. Teşekkürler.

http://1drv.ms/1p8Vn0v

videonun alt kısmındaki ayar işaretinden video 1080p izlenebiliyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

bence  amortisör ler oturmamış yerine resme bakıldığı zaman kabak gibi belli oluyor. Saten daha önceki amortisörün izi var yukarıda dursa her ford modelinde yukarıda olur , yanlış anlamayın fiesta da bir mondeo değil. Tekrardan farklı bir ustaya gitmenizi tavsiye ederim Saygılar ;) 

Ben google da bir çok fotoya baktım her fiestada böyle duruyor.Yolda giderken birisini görürseniz sorun.Antalyada olsam fotosunu çeker gönderirim ama istanbuldayım.

Bu arada başımıza birde böyle adam öldürmeye teşebbüs cinsinden bir olay geldi. Videoda Bir türlü plakayı tespit edemedim.teknik olarak böyle bir imkanı olan biri varsa bu aracın plakasının tespit edilmesini rica edicem. Teşekkürler.

http://1drv.ms/1p8Vn0v

videonun alt kısmındaki ayar işaretinden video 1080p izlenebiliyor.

Video gece çekimi ayrıca kamera sürekli sallanıyor ve adam uzunları yakmış bulunması çok zor.Geçmiş olsun iyi tepki verip kenara çekilmişsiniz.İnşallah yapan kişide akıllanmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Erden

Ben google da bir çok fotoya baktım her fiestada böyle duruyor.Yolda giderken birisini görürseniz sorun.Antalyada olsam fotosunu çeker gönderirim ama istanbuldayım.

Video gece çekimi ayrıca kamera sürekli sallanıyor ve adam uzunları yakmış bulunması çok zor.Geçmiş olsun iyi tepki verip kenara çekilmişsiniz.İnşallah yapan kişide akıllanmıştır.

teşekkürler yinede böylelerinin tarafikte bulunmaması gerek o nedenle keşke plakaya ulaşabilsek diyeceğim.

Yorum bağlantısı

Öncelikle geçmiş olsun. Amortisörleri değiştirdiğinizde konforun azalması bana göre gayet doğal. Amortisörleri değiştirmeden önce yayların üstünde gidiyordunuz arabanız bozuk yerlerde yaylanarak gidiyordu. Şimdi amortisör bunu emerek yayların daha az esnemesini sağlıyor, haliyle araç size takır tukur gidiyor gibi geliyordur.

Montaj konusunda içinize sinmiyorsa farklı bir yere götürüp kontrol etmenizde fayda var, malum herkes ustayım diye geçiniyor.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Amortisör kesinlikle tuhaf geldi gözüme yarın benim arabadan resimlerim karsılastırırız

tarihinde Beyazıt Gündem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Konuyla alakasız biraz ama resmi görünce tekrar aklıma geldi 2000 model fiestalarda iki çeşit motor tipi var birisinin hava filtresi motorun üstünde birisi ise yanında bunların birbirinden farkı nedir? Ya da ford neden böyle iki çeşit yapmıştır bilgisi olan bilgilendirebilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

bir ek bilgi,

aracın amortisörleri değiştikten sonra mutlaka rot balans ayarı yaptırmak gerek,

Yorum bağlantısı
Ayhan Erden

Amortisör kesinlikle tuhaf geldi gözüme yarın benim arabadan resimlerim karsılastırırız

teşekkürler resimleri bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konuyla alakasız biraz ama resmi görünce tekrar aklıma geldi 2000 model fiestalarda iki çeşit motor tipi var birisinin hava filtresi motorun üstünde birisi ise yanında bunların birbirinden farkı nedir? Ya da ford neden böyle iki çeşit yapmıştır bilgisi olan bilgilendirebilir mi?

1.25 ve 1.4 olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

1.25 ve 1.4 olabilir mi?

Hayır abi örneğin bu benim aracin motorunun resmi

3c93514cb42b3b5cbce84a06a98677d7.jpg

Bu ise ayni model ayni kasanin daha farklı motor resmi

8b56f19caa8a424020d892df3ab659fd.jpg

İnternette de bununla ilgili bilgiye ulasamadim

Yorum bağlantısı
Ayhan Erden

70446be8edf81b0e1e7d75a88016c331.jpgb7b54294cd5ac45a32cd4e6de6874c57.jpg892c67dc257f7a8fa1c29e729cfa71f0.jpg

Kusura bakmayin resimler gecikti orjinali vu kendi arabamdan[emoji1]

Çok teşşekkürler şu an çok şaşkınım  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yapılan işlem sonrası dikkat o bölgeye toplanınca, dikkat çekenler olabilir normal bir durumdur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...