İçeriğe Yönlendir

Her Eve Lazım "yıkmatik"

Aydın Perçem

Recommended Posts

Serkan Turan

Bu sene koyuna talim edeceğim galiba. Seneye bakalım kısmet olursa alırız belkim..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nasıl yapılacağını anlamadım. Kesin benim boğa kaçar..   :)

Kerem, Hayvanın 3 ayağını bağlayıp düşmesini sağlıyor bu alet.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

onu iple yapardı bizim kuzen, ipi çektikçe plastik klipsler var ya onun gibi geri gitmiyor çektikçe sıkıştırıyor sonra ittiriyorsun düşüyor bir kişide kafasını yatırıyor, sağlam iki kişi yatırabiliyor.. amatörler için iyi bir yol.. 
proflar ise bir kişi kafasını bükerek yatırma pozisyonuna sokarken diğer kişi ön ayağına çelme takarak ittiriyor yere düşünce kafasını kaldıramayan hayvan kalkamaz zaten kesimci kesiyor..
mezbahanede yatırmaya gerek duymuyorlar ayakta kesiyorlar yerler ıslak ve fayans olunca yürüyemiyorda olduğu yere yatıyor...
küçük başlarda ise en güzelini amerika texas daki müslüman kardeşimiz yapıyor... :=)

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Kerem, Hayvanın 3 ayağını bağlayıp düşmesini sağlıyor bu alet.

Yok, onu anladım abim de, ilk açıklama satırı o kadar karışık geldi ki. 3 defa okudum, yine anlamadım..  :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yok, onu anladım abim de, ilk açıklama satırı o kadar karışık geldi ki. 3 defa okudum, yine anlamadım..  :)

3 kelepçe sabit dördüncünün içinden geçen ipi çekip ayakları bir araya getiriyorsun... Ağırlık merkezi tek noktaya toplanan kurban yere yatıyor sonrası kafasını sıkı tutacaksın, boynunu çevirirse bir yerleri kırar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Boynu zaptettikten sonra her türlü yıkarsın hayvanı ama boynu bir boşa çıkarsa kralı gelse tanımaz :D 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Boynu zaptettikten sonra her türlü yıkarsın hayvanı ama boynu bir boşa çıkarsa kralı gelse tanımaz :D 

Boynuzu toprağa saplayacaksın, kurtarırsa roller değişir.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...