İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Jant

Berkay Ekinci

Recommended Posts

Murat Atagenç

9 inç çok geniş, orj jant genişliği 7 inç

çamurluklara sığmayıp sürtme yapabilir

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

9 inç çok geniş, orj jant genişliği 7 inç

çamurluklara sığmayıp sürtme yapabilir

Bu bahsettiğiniz sürtme olayı ET20 den dolayımı kaynaklanıyor?

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

Bu flanş yani spacer dediğiniz şey nerede satılıyor focus için ve sağlıklı olurmu bu ürün.

Aracın ön takımını çok fazlamı yorar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ET20 tam terisne. flanş içerde duran jant içindir. bunlar çamurluğun da dışında duracak zaten. biblo gibi vitrinde kalacaksa araba anca takılır

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

Peki bu jantlari geçtim flanş ile başka bir bijon uydurma ihtimalimizde mevcut mu, atıyorum 5x120 gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10 8 den 120 ye vs çevirici flanşlar vardır ancak ülkemizdeki jant takımlarının bazısın aşan rakamlardır

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

Peki bir jant in iki farklı bijon aralığını desteklemesi mümkünmü.

Baktığım bir jant da 5x108 ve 5x112 ile uyumlu olduğu belirtilmiş ilanda bu orjinal halimidir yoksa bir işlem yapılmış olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Peki bir jant in iki farklı bijon aralığını desteklemesi mümkünmü.

Baktığım bir jant da 5x108 ve 5x112 ile uyumlu olduğu belirtilmiş ilanda bu orjinal halimidir yoksa bir işlem yapılmış olabilirmi.

bu bahsetiğiniz iki farklı bijon aralığı olabilir jantlarda ancak 10 tane delik bulunur jant üzerinde siz size uyan deliklerden araca bağlarsınız diğer delikler öyle boş olarak kalır. 

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

Dediğiniz janti biliyorum fakat benim bahsettigim sadece 5 bijon deliğine sahip jant.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Dediğiniz janti biliyorum fakat benim bahsettigim sadece 5 bijon deliğine sahip jant.

5 * 108 ve  5 * 112 bijon aralığını tek eksende vermeleri mümkün değil eğer bunu veriyorlarsa bijon delikleri normalden büyük yapılmalı aradaki fark 4 mm bu da çapta 2 mm yapar. yani bunu yapabilmeleri için bijon deliklerini minimum 2 mm büyük yapmaları gerekir buda bence sağlıklı olmayacak bir işlemdir. 

FOA69XW.jpg

resimde gri renkli olan çizim 5 * 108 e

mavi renk ise 5 * 112 ye ait.

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

Tamamdır bir sorum daha olacak.

225/45/17 mi 205/50/17 lastikmi daha iyi olacaktır bakacağım jant için.

Çok bir yanak farkı yok ama taban genişliği büyüyecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...