İçeriğe Yönlendir

Renault Clio 4 0.9 Icon Veya Touch Almalımıyım?

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler

Merhabalar,

Bu aralar içime bir kurt düştü araç değiştirmek için :) 

Kendi aracım 2012 Model 1.25 My Fiesta 37.000 km.de

Aracımı satıp ikinci el bir Clio 4 0.9 alınır mı sizce? 

Bu arada Icon mu Touch modelimi daha yüksektir? ( Renaultlara bayağı yabancıyım )

Fiestaya göre (+) ve (-) lerini belirtirseniz sevinirim..

Performans konusunda 1.25 Fiesta bile yeterli geliyor yakıt tüketimimden ise çok memnunum. Fabrika verilerini yakalayabilen bir sürücüyüm. Kaldı ki Clio nun fabrika verileri daha da aşağı'da. Muhtemelen o verileride yakalarım diye düşünüyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler..

Yorum bağlantısı

0.9 Motoru arkadaşım için çok araştırmıştık, fabrika verisi ş.içi 5.6 litre, forumlarda 9-10 lt yakıyor diyorlar.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

0.9 Motoru arkadaşım için çok araştırmıştık, fabrika verisi ş.içi 5.6 litre, forumlarda 9-10 lt yakıyor diyorlar.

Hoppalaa :) 9-10 Litre baya yüksek bir rakam.  Ben Fiestamı alırkende 8-9 Lt lerden bahsediliyordu hocam forumlarda ama ben 5,6 LT karmada dolaşıyorum .. Bence ben yakalarım o verileri :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Eski Clio'cu olarak, ben de dizel vardı.  Birkaç tCe kullanıcısı bana yakıttan dolayı pişman olduklarını söylemiştir.

Sakin kullanımda bende aşırı yakacağını pek sanmıyorum, bende diğer dizel lere göre az yakardım.

Icon donanımı en dolusudur, tavsiye ederim iyi bir jant renk kombinasyonu ile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

0.9 Clio'yu test etmiştim.

Performans, donanım ve tüketim olarak Fiesta'dan daha iyi, içi de daha geniş sanırım. Sürüş özellikleri ise Fiesta'da daha iyi.

Icon donanımlı bir Clio alınabilir, değişiklik olur ama direksiyon-vites hassasiyeti, viraj performansı gibi bazı özelliklerini de ararsınız Fiesta'nın.

Çok tükettiğinden şikayetçi olanların da Turbo araç kullanımına adapte olamadıklarını düşünüyorum. Atmosferik araçlar gibi orta ve üst devirlerde kullanıldığında çok tüketmesi gayet normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault'un artık benzinli motoru alınmaz bence. Icon'lar dolu olanlarıdır. Güzeldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arada yaklaşık kaç para fark verceksiniz? istanbulda gündelik dolaşım güzergahonoz neresi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Renault'un artık benzinli motoru alınmaz bence. Icon'lar dolu olanlarıdır. Güzeldir.

Neden abi?

Sorunlu bir motor mu? 0.9 tce ..

Dizel ihtiyacım  yok çünkü arabaya cumartesi pazar biniyorum sadece..

Bu sebepten dizel bana aşırı lüks:)

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

arada yaklaşık kaç para fark verceksiniz? istanbulda gündelik dolaşım güzergahonoz neresi?

Yaklaşık olarak 3-4 bin TL fark vermeyi düşünüyorum Çağlar abi,

Güzergahımda genelde Avcılar - Bahçeşehir - Büyükçekmece arası.. Haftasonu kullanımı..

Yazın haftasonları Bahçeşehir-Silivri arası kullanım..

Mutlaka dur kalk trafiğe giriyorum ama ölümcül trafiğe genelde maruz kalmıyorum abi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2. elmiş pardon. Alınır bence de, sonra turboya uyup tüketim 10 a çıkınca üzülmemek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Neden abi?

Sorunlu bir motor mu? 0.9 tce ..

Dizel ihtiyacım  yok çünkü arabaya cumartesi pazar biniyorum sadece..

Bu sebepten dizel bana aşırı lüks:)

Sorunlu değil, tüketimi çok. Hacmine bakıp almamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

2. elmiş pardon. Alınır bence de, sonra turboya uyup tüketim 10 a çıkınca üzülmemek lazım

Sorunlu değil, tüketimi çok. Hacmine bakıp almamak lazım.

Abi benim Fiestada fabrika verisi şehir içi 7.4 LT diyor fakat ben kışın dahi 6,3 Litreyi geçtiğimi hatırlamıyorum .

Kullanıma bağlı değişkenlik gösterir mutlaka ama ben yinede fabrika verilerinden aşağı bir sürüşümün olacağını tahmin ediyorum..

Fiestaya göre biraz daha konforlu olabileceğini düşündüğüm için birde multimedya falan var ondan cezbetti beni açıkcası..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Arkadasimda beyaz renk 0.9 tce en fullunden var. Defalarca kullandim. Güven hissi yok. Donanım güzel. Araç gitsin isteniyorsa 8-9 litre rahat. Start stop felan olmasına rağmen değerler bunlar. Yol tutus fiesta ayarında biraz daha vasat. Dokunmatik ekran felan iyi ama ses sistemi berbat. Sessiz,konfor fena değil. Fiesta daha ferah ve rahat bana göre. Ben olsam fiestaya değişmezdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Fiesta güzel bence gerek yok.

Hocam Fiesta güzel bende seviyorum aracımı ama bozuk yollarda falan çok sert geliyor araba bana..

Sıkıntım o yüzden . Clio 4 e bindim aynı yolda daha konforlu Fiestadan..

Yorum bağlantısı

Abi benim Fiestada fabrika verisi şehir içi 7.4 LT diyor fakat ben kışın dahi 6,3 Litreyi geçtiğimi hatırlamıyorum .

Kullanıma bağlı değişkenlik gösterir mutlaka ama ben yinede fabrika verilerinden aşağı bir sürüşümün olacağını tahmin ediyorum..

Fiestaya göre biraz daha konforlu olabileceğini düşündüğüm için birde multimedya falan var ondan cezbetti beni açıkcası..

Trafikte, ileride kırmızı yandığını bile bile gazlayan, sonra 1 km boyunca frende giden, yeşil yandığında drag yapan adam çok. 80 yazan radarda 85-88 ile sürekli gidilmesi gerekirken, adam radarın altından 50 ile geçiyor sonra 120 ye çıkıp tekrar 50 ye iniyor. Bence insanlar düşük tükettirmeyi bilmedikleri için forumlarda da araçları kötülüyorlar. Oysa adam arabayı değl, araba adamı kullanıyor. Araba sürmek ayrı, araba kullanmak ayrı şeydir. Ayaklarımda fırtınalar koptuğu halde ön camdaki buğuyu gideremeyip, arabayı suçlaran insanlar tanıdım, bizzat gördüm. Bilmiyor ki!

Ben hiçbir zaman bir Fransız araba almayacam. Motor özellikleri güzel görünse de oldukça pahalı bakım ücretleri ve yekpare tasarlanmış parçalar insanı canından bezdiriyor. Yani radyatör fanı bozulduğunda tüm radyatörü, bir buji kablosu arızalanınca tüm distribütörü veya sileceğiniz düzgün çalışmazsa araç beynini değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Bunlar da insanın canını sıkıyor. Ben almam. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam Fiesta güzel bende seviyorum aracımı ama bozuk yollarda falan çok sert geliyor araba bana..

Sıkıntım o yüzden . Clio 4 e bindim aynı yolda daha konforlu Fiestadan..

Güvenlik daha önemli. :)

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Güvenlik daha önemli. :)

Bence clio 4 fiestadan daha guvenli bir araç hocam :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yol tutuşu ,direksiyonu iyi olan araca güvenli derim. :)  Vurduktan sonra hava yastığı falan biraz hikaye.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...