İçeriğe Yönlendir

61Ke618

Uğur Şahinbaş

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Uğur Şahinbaş

Spoiler ve vites topuzunu sonunda aldım. Spoiler arabamın renginde ay tozu gri. Sıfıra yakın üstünde bazı yerlerinde göze batmayacak çizikler var halledilir bir şey. Vites topuzu da vites boyunu kısaltmış oldu öncekiyle yanyana getirince fark görülüyor vites kolu demirini kısaltmaya da gerek kalmadı. Deri körük ayarlayana kadar lavabo açıcıyla devam. Bu topuzu takınca lastik körük tam yerleşmiyor bu yüzden körüğün tepe kısmında bir diş var onu kestim, Yeni topuzun dip kısmını da siyah bantla bir kaç kat döndüm bu sayede körük sıkı biçimde topuza oturdu. Spoileri de bagaj üstüne deneyerek traşlanacak yerleri anlamış oldum. Sıkıntısız takmak nasip olur inşallah.

0piY6iT.jpgPO6AB1f.jpgRIYv9Cs.jpguUwB4Z4.jpgHVrgwYu.jpgzQWrTpf.jpgddisnbZ.jpgWhC75CM.jpgrSPEGd0.jpgvNZRGgf.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Uğur hocam 61 KE 618 plakalı fiestada paçalıkları(çamurluk) nerden buldunuz.Yardımcı olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Ben de 06 lck plakali araç sahibi Alper kardesten öğrendim Huyndai accent era 4lü pacalik takımı yüzde 95 uyuyor aldım taktım memnunum :-) fiyat 30 tl aksesuarcilarda var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Teşekkür ederim uğur hocam.Forumdaki Alperden(Ankara) bahsediyorsan yüz yüze görüştüm.Kendisinden sis farı nikelajı aldım.

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

İşaretli kısmı üst kısımdaki gri renge ya da siyaha boyatmak istiyorum. Maun kaplama baktım ama paket halinde pahalı geldi. Klima kısmını söküp spreyle boyamak istiyorum kendim sökebilir miyim??? KAjCTre.jpg

Bu arada ST vites topuzu bulamayınca vitesi TS yaptık :DHWYTQCa.jpg

Boyayabilirsin kardeşim. 2 adet kalitelisinden marshall veya polisan piano black sprey boya ve 1 adet sprey vernik al boyayacağın yüzeyi iyice yala yut temizle boyayı bas 3 ince kat sonra da vur 3 ince vernik on numera bir işçilik çıkar. kuruması için 1 gün yeterli ama sen 3 gün bekle tam kurusun.

Ben yaptım oldu :D

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Teşekkür ederim uğur hocam.Forumdaki Alperden(Ankara) bahsediyorsan yüz yüze görüştüm.Kendisinden sis farı nikelajı aldım.

Evet o bir ara takmisti aracina ona sorup ben de aldım.

Boyayabilirsin kardeşim. 2 adet kalitelisinden marshall veya polisan piano black sprey boya ve 1 adet sprey vernik al boyayacağın yüzeyi iyice yala yut temizle boyayı bas 3 ince kat sonra da vur 3 ince vernik on numera bir işçilik çıkar. kuruması için 1 gün yeterli ama sen 3 gün bekle tam kurusun.

Ben yaptım oldu :D

Bilgi için teşekkürler yukarida resim paylastim karbon folyo ile kapladim teyp ve klima bölümünu sokmek zor oldu ama hallettim

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Evet o bir ara takmisti aracina ona sorup ben de aldım.

Bilgi için teşekkürler yukarida resim paylastim karbon folyo ile kapladim teyp ve klima bölümünu sokmek zor oldu ama hallettim

birde bu çalışmamı dene bunu da dün yaptım..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/266099-yeni-klima-d%C3%BC%C4%9Fmelerim/

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Şahinbaş

Spoileri dayson silikon ile yapıştırdım sonunda. Malum havalar bozuk güneşli günü bulunca yapıştırdım çok beğendim.  :hohoho: Ama nazar değdi hemen oto yıkamada tavan anteni kırıldı.   :(  :(  Diğer yapacaklarım; güzel bir ön tampon lipi, deri vites körüğü, kısa ve spiralli ford anten(hazır kırılmışken değiştireyim), marşpiyeller , torpido-bagaj aydınlatma  ve ayak aydınlatmaları....

hh5bdlS.jpgKZDXDDl.jpgc1VchfK.jpgd6ilC0u.jpgDAlu7wF.jpgBmLQSIH.jpgUq00Ue1.jpg5JTnPjC.jpgTjd6zTK.jpgzQalP8E.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah jantllar çok yakışmış spoiler açısı da güzel durmuş. Kaputa deri yapmayın altına tozlar girip çiziyor. Vites topuzunu nerden kaça aldınız?

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Eyvallah. ;-) kaput derisinden vazgeçtim ben de dediğiniz gibi çizilebilir. Vites topuzu ve spoileri beraber aldım ankara ostim anadolu yedek parçadan Gökhan Güneş. Kargoyla birlikte 240 tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Vites topuzu sahibindendeki ilanlarinda 55 tl diyor ama indirim yapıyorlar sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
kadir emin civelek

Çok yakışmış kardeş . Darısı benim başıma :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Uğur ellerine emeğine sağlık çok yakışmış.Uğur aytozu grine ön arka tampon gövde rengine boyama işlemi yaptırmayı düşünüyomusun bu aralar kafam ona yöneldi de :)

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Ya Ramazan kardeş o işi ben de düşündüm ama tamponlarin o gri kısımlarına baktım pürüzlü bir yüzeyi var o kısımlar boyansa boya atar mı kabarır mı diye düşünüyorum ve ek yerlerinden soyulmalar başlarsa bi daha iş çıkacak. 2008lerden itibaren çıktı galiba o tek parça olan tampondan bulmayı düşünüyorum ama aciliyeti yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ya Ramazan kardeş o işi ben de düşündüm ama tamponlarin o gri kısımlarına baktım pürüzlü bir yüzeyi var o kısımlar boyansa boya atar mı kabarır mı diye düşünüyorum ve ek yerlerinden soyulmalar başlarsa bi daha iş çıkacak. 2008lerden itibaren çıktı galiba o tek parça olan tampondan bulmayı düşünüyorum ama aciliyeti yok.

Zimpara ve 4 kat astarı var uzerine güzelce de boynirsa mis gibi omurluk olur. Tamamen ustalık ile alakalı
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Arkadaşlar elimde 2 adet vites topuzu 1 adet vites çerçevesi ve 2 adet körük(biri deri diğeri orijinal lastik) ilgilenen arkadaş varsa iletişime geçebilir.Fotoda koyabilirim.

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Vites topuzu bir arkadaşıma lazım, deri körük de bana lazım. Ikisini alabilirim resim koyar mısınız?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...