İçeriğe Yönlendir

Mazda 6'mın Küçük Sorunları

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar, Mazda 6 bayrama temiz girsin istiyorum. Bu sebeple aşağıdaki hususlarda maliyet tahminlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle yaptırmayı planladıklarım şunlar

Aşırı teker sesi alıyor, tekerler "0" Petlas, onunla alakalı olabilir mi?

Düşük devirlerde sanki fazla titriyor ve belli bir devirden sonra sanki dizginlerini kopartmış bir at gibi hızlanıyor

İkinci sıradaki öncelikleri ise şöyle

Detaylı iç temizlik, pasta-cila (Meguiars-333 TL, Mert-Tavacı Recep  :biggrin: )

Radyo çekişinde düşme olmuyorsa köpek balığı yüzgeci anten,

Ceza yazılmayacak en koyu cam filmi

Mp3 dinlemek istiyorum, MP3 çalar (torpido montajlı, kart okuyuculu adaptörler iş yapar mı?)

App plaka (Şoförler odasından onaylatınca sorun olmadığını hatırlıyorum)

Sustalı anahtar (Anlaşmalı işyeri ile görüştüm, uyumlu olmayabileceğini söyledi haber bekliyorum)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

- Lastik sesi japon araçlarda daha fazla oluyor, lastikler de biraz sert yapılı ise normaldir

- Plakalarda mühür zorunluluğu yok, hatta ben 5-6 senedir mühürsüz applerle geziyorum.

- Sustalı anahtarın en kalitelisi bile zamanla gevşiyor, bir de eline alan oynuyor bence değmez.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Gitti gül gibi C-Max.. İflah olmaz o Mazda. Sat sen onu.. ; ;):D

C Max'ı satan arkasından ağlamayı hak etmiş demektir. Oh olsun. (tabii ben de aynı işi yapmış olduğumdan bana da oh olsun :biggrin:  )

Yorum bağlantısı

Gitti gül gibi C-Max.. İflah olmaz o Mazda. Sat sen onu.. ;):D

Otomatik olmayaydı verirdim sana be gülüm [emoji4]
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bilalcim, belki aracın devirli kullanımı seviyordur. : Lastik konusuna gelince yumuşak hamurlu lastikler minimum ses verir. Michelin gibi.. Benim arabada 1 numara film var henüz sorun yaşamadım. App plaka polislerin insafına kalmiş. Uyuyorsa sustalı anahtar cepte cantada taşıması kolay oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Petlas yumuşak lastik. Lassa ve Bridgestonedan yumuşak ve sessiz diyebilirim. Ben pt515 kullanıyorum. Yumuşaklık ve sessizlikten çok memnunum.

Bence araban tırt sat bunu Barış'a :D

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

1.petlas her türlü yol sesini alıyor

2.devir hakkında bilgi sahii arkadaşlar cvp verecektir

3.temizlik için iyi fiyat hayırlı olsun

4. k-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-shark-anten-kopek-baligi-kablo-baglantili-gercek-ustun-cekim-148168378/detay

5.film incr kalın fark etmez her türlü yasak polise her türlü isterse yazar ceza

6.mp3 için kart okuyucuların ses kalitesini az da olsa kalite düştüğünü duydum ama alcağınız aparat önemli

7.dışardan app lere şöfçrler odası onaylamıyor kendi yaptıkları app var 60tl idi en son

8.sustalı için mevcut anahtrdaki cipi çıkarıp sustalıya koyuyorlarmış söylediğiniz yer yaparım diyorsa kesinlikle yaptırın

Yorum bağlantısı

Japon arabasi lastik ve yol sesi alır.

Bujiler değişmiş mi?periyodik olarak ne zaman degisiyormus? Lpg subap ayarı varmı bunlarda?

Detaylı ic temizlik heryerde farklı rakam yazar.

Anteni kaliteli olursa sıkıntı çıkmaz.

Önler açık, arka camlar orta olursa dikkat çekmez.

Teyp te changer girişi varsa usb sd kart okuyucu adaptör tak gitsin.

App şans.

Yücel anahtar yapar onu.

Yorum bağlantısı

Petlas yumuşak lastik. Lassa ve Bridgestonedan yumuşak ve sessiz diyebilirim. Ben pt515 kullanıyorum. Yumuşaklık ve sessizlikten çok memnunum.

Bence araban tırt sat bunu Barış'a :D

Barış abinin alabileceği kadar tırt değil abi [emoji3]

1.petlas her türlü yol sesini alıyor

2.devir hakkında bilgi sahii arkadaşlar cvp verecektir

3.temizlik için iyi fiyat hayırlı olsun

4. k-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-shark-anten-kopek-baligi-kablo-baglantili-gercek-ustun-cekim-148168378/detay

5.film incr kalın fark etmez her türlü yasak polise her türlü isterse yazar ceza

6.mp3 için kart okuyucuların ses kalitesini az da olsa kalite düştüğünü duydum ama alcağınız aparat önemli

7.dışardan app lere şöfçrler odası onaylamıyor kendi yaptıkları app var 60tl idi en son

8.sustalı için mevcut anahtrdaki cipi çıkarıp sustalıya koyuyorlarmış söylediğiniz yer yaparım diyorsa kesinlikle yaptırın

Teşekkür ederim ilginiz için.
Yorum bağlantısı

Bilalcim, belki aracın devirli kullanımı seviyordur. : Lastik konusuna gelince yumuşak hamurlu lastikler minimum ses verir. Michelin gibi.. Benim arabada 1 numara film var henüz sorun yaşamadım. App plaka polislerin insafına kalmiş. Uyuyorsa sustalı anahtar cepte cantada taşıması kolay oluyor.

Devirli kullanımı seviyor gibi değil abi tam olarak, normal dışı hızlanıyor gibi geliyor bana
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

efficientgrip performance asfalt sesi 65 db idi galiba yanlış hatırlamıyor isem tanesine 175 vermiştim 15 jant.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bilal dediğim ustaya göster.

Titreme motor kulağı veya şanzuman takozu olabilir.

Yorum bağlantısı

Detaylı iç temizlik ve pasta cila işine para verme dostum, her türlü ekipman bende var, malzemeleri alır beraber yaparız.

Kapalı otopark imkanı vardı değil mi?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Detaylı iç temizlik ve pasta cila işine para verme dostum, her türlü ekipman bende var, malzemeleri alır beraber yaparız.

Kapalı otopark imkanı vardı değil mi?

Abi migrosun otoparkında yapacaktık biz. :)

Yorum bağlantısı

Abi migrosun otoparkında yapacaktık biz. :)

Ama vakum makinesini çalıştırdığında bütün güvenlikler hoplar orada, bide benim Bilal'e sözüm var :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ama vakum makinesini çalıştırdığında bütün güvenlikler hoplar orada, bide benim Bilal'e sözüm var :)

Daha cazip oldu. Belki aradan c-max cikariveririz birde abi. :p
Yorum bağlantısı

Daha cazip oldu. Belki aradan c-max cikariveririz birde abi. :p

Aynı gün olmasa bile başka bir hafta sonu hallederiz kardeşim

Yorum bağlantısı

Ben hatırlamıyorum hiç bu sözü [emoji3]
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Salih Özer

mazda nıza ;  ya mıchelın yada goodyear lastik alın, bende de petlas vardı, çok ses yapardı, değiştirdim continental ile ses baya bi azaldı

bu sene lastikler bitti, attım yaza bu dediğim ikisinden birini alacağım..

sustalı anahtarınızda, eğer ilerde bir sallantı gevşeme olursa, pimini çıkarın içine azcık sıvı conta sıkın ve pimi takın, taş gibi olur,

ben yaptım sonuç şahane..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...