İçeriğe Yönlendir

Ne Alacağımıza Karar Veremedik.

Osman Ünal

Recommended Posts

Osman Ünal
(düzenlendi)

100 bin lira falan vardır...

Yok Mehmet daha o kadar abartmadılar[emoji3]

Edit: imla

tarihinde Osman Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Golf 7 1.2 tsi Comfortline ya da Golf 6 1.4 tsi Comfortline... Başka araç bakmayın bu segmentinden kalitelisi bu.

Abi bugün bir tane gördüm yıkamacıya gelmişti tsi motor . Ortalama yakıt 10litre gösteriyor. Kamyonet gibi yakıyor.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Golf 1.2 tsı dsg tam size göre gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Abi bugün bir tane gördüm yıkamacıya gelmişti tsi motor . Ortalama yakıt 10litre gösteriyor. Kamyonet gibi yakıyor.

Şirkette 3 sene boyunca her gün 4 km git gel olarak kullanılan jetta bile 7.5 litreydi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Şirkette 3 sene boyunca her gün 4 km git gel olarak kullanılan jetta bile 7.5 litreydi.

Burada yollardan dolayı tüketim fazla oluyor. Tsi golf burda 2 ton fındık yüklü transitle aynı yakıyor :) En iyisi ya dizel yada atmosferik+lpg.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-hatasiz-2012-ford-b-max-titanium-pluscam-tavan-plusplus-pk-181659814/detay/

Osman Bey, Forumca da bilinen aracıma kefilim. Ne dersiniz? Ekonomi+konfor+güvenlik... Performans için ise yüksek tork şehiriçi hızlanmalarda bana yetiyor. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Anlık göstergedir o, benim tsi bir depo 50lt benzin ile 1010 km yol yaptı şehir dışı. Şehir içinde 800 görüyorum. Gösterge 5 ile 7 arası oluyor trafiğe göre.

100 bin lira falan vardır...

Sıfırı en son 68 idi ikinci elide 55 civarı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Onlarada çok baktımda atmosferik motor istemiyorum. Bunu söylerken çok mu agresif araç kullanıyorum, kesinlikle hayır çok düşük devirlerde kullandığım için atmosferikler anlık güç istediğimde çok yetersiz kalıyor, ihtiyaç duyduğumda düşük devirdede olsam istediğim ataklık oluşsun istiyorum.

bence anlamsız. bende tsi passat var. bora ile daha çok numara yapıp zevk alıyordum atmosferik. zaten benzin pahalı. ASX olağanüstü az yakan bir araç.

Anlık göstergedir o, benim tsi bir depo 50lt benzin ile 1010 km yol yaptı şehir dışı. Şehir içinde 800 görüyorum. Gösterge 5 ile 7 arası oluyor trafiğe göre.

Sıfırı en son 68 idi ikinci elide 55 civarı.

Ben passat ile son haftalarda 6 litre averaja ve günlük bazen 5.6 litrelere indim. 90 ı geçmiyorum.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

bence anlamsız. bende tsi passat var. bora ile daha çok numara yapıp zevk alıyordum atmosferik. zaten benzin pahalı. ASX olağanüstü az yakan bir araç.

Ben passat ile son haftalarda 6 litre averaja ve günlük bazen 5.6 litrelere indim. 90 ı geçmiyorum.

110 km/h CC sabit Gebze'den Adana'ya 900km tek depo ile geldim. Burada 120 km yaptım range 60 yazında ışık yaktı yakıt aldım.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-hatasiz-2012-ford-b-max-titanium-pluscam-tavan-plusplus-pk-181659814/detay/

Osman Bey, Forumca da bilinen aracıma kefilim. Ne dersiniz? Ekonomi+konfor+güvenlik... Performans için ise yüksek tork şehiriçi hızlanmalarda bana yetiyor. 

Bu kez Ford düşünmüyorum. :i-ih:  1997 den beri yetti artık. Aralarda başka markalar olsada sıkıldım artık Ford tan.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

elden kolay cikarmak düsünülüyorsa kesinlikle vw tsi (golf, jetta), ihtiyaca göre de motor hacmi ile... alternatif olarak seat exeo benim cok begendigim bir arac ama 2. el konusunda bilgim yok. bütce olarak uygunsa audi de düsünülebilir. öte yandan ben vw, audi almam cünkü mercedes parasina satiliyor ve kesinlikle hak etmiyorlar o parayi bence. en iyi alternatif ford ecoboost, onu da siz istemiyorsunuz:) peugeotlara da bakin bir isterseniz ama benzinli 2. el satisi nasildir bilmem (peugeot deyince dizel geliyor benim aklima). insallah gönlünüze göre bir arac bulursunuz

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Bence imkan varsa 6 kasa düz veya otomatik highline golfü şiddetle tavsiye ederim. Yalnız highline golf alınacaksa bütün camlara film yaptırın çünkü annemin arabasının 4 kere camını kırdılar 2 sinde teybi çaldılar. 2 sinde de kaçtılar. Arabaya ilk cam kırıldığında alarmda taktırdık ama çözüm olmadı. Bunun dışında spor alkantra koltuklar harika, ivmelenmesi harika vs donanımı sunroof ve bixenon hariç fulldur

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Dizel araba alıp şehir içinde 8-9 litreyle gezmek, birde hırıltısını dinlemek hoş olmuyor. 

Gidişat Golf e doğru kayıyor gibi ama onunda en boşu piyasadaki dolu araçların yanına geliyor, hak edip etmediği konusunda şüphelerim oluyor.

Mehmet Göktürk ün asx öneriside kafamı karıştırdı doğrusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Meslek kısmın da Emekli yazıyor tavsiye edilen araçlara bak..Hayret...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

emekli var, emekli var. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

emekli var, emekli var. :biggrin:

Osman Abi emekli ama c sinifi, hb, atmosferik benzin olmayan arac istemis. haliyle ilk önce golf diyor herkes, sonra benzer alternatiflere yöneliyor:)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ayhan sende bi tavsiyede bulun emekli bi vatandaşa  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hocam Golf'ü alıp binin. Sıkıldınız mı, beğenmediniz mi; kapının önünde cumhuriyet altını durmuş olur. Ha diyince satarsınız zarar da etmezsiniz ikinci el alırsanız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Bana ayrıca şu konuda da yardım edin bu km de dizel düşünmemin hiç anlamı yok değilmi? (yoksa var mı)

Edit: 8-10 sene kullanılacağını da düşünürsek.

Osman bey yazdıklarınızı okuyunca aklıma ilk gelen nedense hem eşiniz hem sizin için şehir içindede kullanımı rahat olabileceğinden fiyat ve donanım kıyaslamasıda yapınca bence mantıklı olan focus 1.0 ecoboost hatcback trend x veya titanium  düşünebilirsiniz trend x 55 bin civarı titanium 61 bin civarı fiyatları.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...