İçeriğe Yönlendir

Jant Kapak Boyama

Burak ilgin

Recommended Posts

Burak ilgin

Kışlık lastik takmak için resimdeki (temsili) saç jantlardan aldım. Hem kapak üzerindeki cizikleri gidermek hem de fark yaratmak için boyamak istiyorum. Ama Çizikler nasıl giderilir hangi malzemeler kullanılır biliyorum yardım ve önerilerinizi bekliyorum [emoji4]

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

sizin aldığınız jantlar saç jant mı ? Tabiri ile kara jant denir yoksa resimdeki gibi aliminyum alaşımlı çelik jant mı ? Demir jant ise direk zımpara yapıp boyayın çizikler o kadar belli etmeyebilir kendini ama çelik jant ise öncelikle macunları var o macunla doldurup sonra kumlama ya da zımparalama ile temizlenip tekrar boyanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Resimdeki saç jantin kapağı. Ben kapağı boyamak istiyorum [emoji6]

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

arkadaşın kapakları inceden kapı tutkalı sürerek kapatmış üstüne boya atmıştık  abi

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Resimdeki saç jantin kapağı. Ben kapağı boyamak istiyorum [emoji6]

Forumdan birisi demişti bulaşık makinasında yıkamış böylece boyasını çıkartmıştı.o şekilde boyama yapabilirsiniz. Ama üzerindeki boyayı çıkartmadan yaparsanız sağlıklı olmaz.

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Forumdan birisi demişti bulaşık makinasında yıkamış böylece boyasını çıkartmıştı.o şekilde boyama yapabilirsiniz. Ama üzerindeki boyayı çıkartmadan yaparsanız sağlıklı olmaz.

[emoji3] değişik bir yöntemmis [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Jantlarınız aslında çok güzeldir. Kara jant olmasına rağmen şekilli olduklarından ben olsam kapak yerine jantları boyatırdım ;)

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Jantlarınız aslında çok güzeldir. Kara jant olmasına rağmen şekilli olduklarından ben olsam kapak yerine jantları boyatırdım ;)

Benim de çok beğendiğim bir jant :) Jantlarin boya durumu gayet iyi onun için acaba kapak mi boylam diye düşündüm bilemedim :s
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Jantıda bulaşık makinasına koyup ehem ehem ıı şey jantları zımparalayın bulaşık makinası yerine balkonu kullanın :) 

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Siyaha boyamayın zaten. İstediğniz farklı bir renge boyayın ;)

Mesela benim yaptırdığım uygulama:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230719-yeni-espli-naylon/page-33#entry2148507

Gecen seneki kışlıklarimi bu renge boyatmıştim.. Bu senede bu renk tercih edilebilir. Hem boncuğa hem Ecoya uyar :)

79a43192f072fc111d2772500d32ee15.jpg

2c78c8531aa7f908fe34f90f65b89f87.jpg

Jantıda bulaşık makinasına koyup ehem ehem ıı şey jantları zımparalayın bulaşık makinası yerine balkonu kullanın :)

Çok mantıklı gelmedi zaten bulasik makinası :)
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

yok ama benim okuduğum farın içerisindeki yansıtma yüzeyini zımparalamak yerine makinada yıkamışlar ve boyası çıkmış belki jant kapağında işe yarıyabilir diye düşündüm :D

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

yok ama benim okuduğum farın içerisindeki yansıtma yüzeyini zımparalamak yerine makinada yıkamışlar ve boyası çıkmış belki jant kapağında işe yarıyabilir diye düşündüm :D

Annemle ters düşmek istemiyorum [emoji48]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Annemle ters düşmek istemiyorum [emoji48]

Jantları satın daha iyi :D

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Gecen seneki kışlıklarimi bu renge boyatmıştim.. Bu senede bu renk tercih edilebilir. Hem boncuğa hem Ecoya uyar :)

Çok mantıklı gelmedi zaten bulasik makinası :)

Üstteki mavi araçtaki jant rengi boyayi bulamadım bir türlü. Ben de kışlık trend-x jantlarimin kapaklarını boyamak istiyorum ama üstteki gibi koyu füme jant boyası yok nette.

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Karteladan renk begenmistim öyle boyamislardi. boya satan yerlerden renk begeni yaptırabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak ilgin
(düzenlendi)

Kapaklar boyandi :)

a95b7ec4933582bba15f437420319f48.jpg

8bdabf42f76a84fe125904c399839f3b.jpg

tarihinde Burak ilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

:exc1: tam aradığım renk.:) Sanırım siz oto boya satan yerden aldınız. boya marka ve kodu nedir? kendiniz mi boyadınız? biraz bilgilendirebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Bu konuda biraz beceriksizim. Verdim boyattim 50 tl de para aldılar :)

Yorum bağlantısı
Burak ilgin

Çok güzel olmuş :good1:

Benim de hoşuma gitti abi araba üzerinde daha güzel duracak :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...