İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa 2011 1.6 Tdci Mk4 Yapmak İstediklerim

Murat Koçyiğit

Recommended Posts

Murat Koçyiğit

Arkadaşlar Merhaba Yeni Kasa 1.6 Tdci Mk4 Beyaz Renk sonunda almış bulunmaktayım.. yalnız resimlerde de gördüğünüz gibi tamamen orjinal durmakta.. jantlar 16inc camlar filmsiz vs..

1-) Ben Jantları 17 veya 18 2008-2010 trend jantlarından yapmak istiyorum bunun bana artısı eksisi ne olabilir ve nerede bulabilirim ?(istanbul) 

2-) Cam filmi orjinal nerede yaptırabilirim ?(istanbul)

3-) Ön Arka Park Sensörü ve titanyum ekran nereden temin edebilirim montajını nerede yaptırabilirim.. ?(istanbul olucak )

Ayrıca 1.6 Tdci Kronik sıkıntıları varmıdır ? 

Yardımcı olursanız Sevinirim...

İyi Forumlar....

ozVJ8X.jpgvoP38r.jpgzEMNlR.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

hayırlı olsun 1.6 tdci güzel bi motordur öyle sıkıntılı motor değildir ama aracınıza ufak gelecektir bence kasa ağır olduğundan 

jant konusunda 17-18 e geçerseniiz kesinlikle orjinal jant alın replika daha da ağır olacaktır yol tutuşunuz artacak konfor düşecek yakıt çok az artacaktır bilginize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Koçyiğit

Kaça maloldu?Hayırlı sürüşler

toplamda 45500 mal oldu 2.el aldım full orjinal 2 parça lokal boyalı tamamen yetkili servis bakımlı.

Bence sislerin üstündeki ledleri taktırmak ile başlamalısınız , Jantlarda selective jant on numara olur hayırlı olsun  :nazar:

Ön panjuru titanium daki gibi yapabilirsiniz , app ve pleksi plakalık da çok güzel oluyor ayrıca 

Evet benimde düşüncelerim o teşekkür ederim ilginize

Trend yerine 18 selective janti düşünün bence :good1:

kesinlikle benimde bahsettiğim selective jant 18 jant çukurlarda çok hissettirirmi acaba ?

Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın. :):nazar:

teşekkür ederim Allah Razı olsun ?

kronik bir sorun var mıdır ? arabada nelere dikkat etmeliyim daha önce 1.6 trend vardı 2008 model 

Ayrıca Dikkatimi çekti araba sabahları çalıştırdığımda motor sesi normal fakat titremesi sanki arabayı ufak ufak birileri sallıyor gibi karmaşık bir rolentisi oluyor sabahları bu normal midir ?

Yorum bağlantısı
Murat Koçyiğit

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın :nazar:

Allah Razı olsun Ali abi.  :)

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

Jant olarak konfor isterseniz 17 ama gorsellik ise 18 jant kullanin yakitiniz da oyle aman aman oynama olmuycak hayirli olsun gule gule kullanin bana sorarsaniz gunduz farlari ile baslayin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Güzel seçim, güle güle kullanın.

1-Ön ledler çok değiştiriyor aracı tavsiye ederim. Orjinali pahalı ben Slovakya üretimi yansanayileri taktırdım. + amerikan park da iyi olur. Ledler için İlteber Göksel Yaman yardımcı olabilir, diğerini Talip Eren'den alabilrsin.

2-Cam filmlerinde Llumar tavsiye ederim, kendi uygulama merkezinde yaptırdım 350 TL işçilikeri çok güzel.

3-Jantları mutlaka 18'' OEM bir ürün alın, Volvo ve Evoq jantları da uyumludur. İyi bir lastikle takım olsun forumda benim gibi ilkini beğenmeyip 2. Takımı alan çok :)

4-Bir bonus ön ayak aydınlatmalar hazır sadece ampülleri yok, dipsiz olan ledlerden 2 adedi iş görür. Bana Sani hediye etti, mercekli olanları öneririm diğerleri çabuk göz kırpmaya başlıyor.

5- TDCI motor geç ısınır, soğuk havada sarsıntılı çalışması normaldir. İlk marş sonrası biraz bekleyip hareket etmek ve ilk başlarda gaza yüklenmemek gerekir.

6- Titanyum- selective Ford Canvas ekran zor iş, ama iyi bir doubledin iş görür.

7- Beşiktaş baskı APP

8- remap/yazılım tercihine bağlı ben tavsiye etmem.

Not benim kullandığım araç 2.0 ve otm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

1-Ön ledler çok değiştiriyor aracı tavsiye ederim. Orjinali pahalı ben Slovakya üretimi yansanayileri taktırdım. + amerikan park da iyi olur. Ledler için İlteber Göksel Yaman yardımcı olabilir, diğerini Talip Eren'den alabilrsin.

2-Cam filmlerinde Llumar tavsiye ederim, kendi uygulama merkezinde yaptırdım 350 TL işçilikeri çok güzel.

3-Jantları mutlaka 18'' OEM bir ürün alın, Volvo ve Evoq jantları da uyumludur. İyi bir lastikle takım olsun forumda benim gibi ilkini beğenmeyip 2. Takımı alan çok :)

4-Bir bonus ön ayak aydınlatmalar hazır sadece ampülleri yok, dipsiz olan ledlerden 2 adedi iş görür. Bana Sani hediye etti, mercekli olanları öneririm diğerleri çabuk göz kırpmaya başlıyor.

5- TDCI motor geç ısınır, soğuk havada sarsıntılı çalışması normaldir. İlk marş sonrası biraz bekleyip hareket etmek ve ilk başlarda gaza yüklenmemek gerekir.

6- Titanyum- selective Ford Canvas ekran zor iş, ama iyi bir doubledin iş görür.

7- Beşiktaş baskı APP

Abi lumar filmi nerede yaptırdım bende dusunuyorum yardımcı olabilirmisin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Koçyiğit

7- Beşiktaş baskı APP

öncelikle çok teşekkür ederim açıklamaların için 

peki bunların hepsini uygulata bileceğim tek bir yer var mıdır istanbul da   :biggrin: birde lumar cam filmi nerede yaptırabilirim ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Abi lumar filmi nerede yaptırdım bende dusunuyorum yardımcı olabilirmisin

öncelikle çok teşekkür ederim açıklamaların için 

peki bunların hepsini uygulata bileceğim tek bir yer var mıdır istanbul da   :biggrin: birde lumar cam filmi nerede yaptırabilirim ?

Llumar'ın Türkiye Distribütöründe yapıldı işçilikleri güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Koçyiğit

çok değişik bir soru olucak ama trend olan aracımın aşağıdaki resim 1 resim 2 gibi oluyormu yani trend hız göstergeleri ve yol bilgisayarı titanyum gibi oluyor mu ? q2ddGB.jpg Resim 1

yn66z9.jpg

Teşekkür ederim iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Şirinevlerde Llumar yetkili bayisi var.

Ben bir önceki mondeo muza orada yaptırmıştım. 

Convers + ekran takmak çok zahmetli iş değmez. 

Geri kalanında Ayhan abimin dedikleri geçerlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Şirinevlerde Llumar yetkili bayisi var.

Ben bir önceki mondeo muza orada yaptırmıştım. 

Convers + ekran takmak çok zahmetli iş değmez. 

Geri kalanında Ayhan abimin dedikleri geçerlidir.

Sami ekranın doğrusunu yazmışsın sağolasın, ipad'in azizliği canvas yapmış benimkini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaya Çorak

Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami ekranın doğrusunu yazmışsın sağolasın, ipad'in azizliği canvas yapmış benimkini

Farklı yazdığını bende fark etmemiştim sen söyleyene kadar :) 

Yorum bağlantısı
Harun Emektar

Hayırlı olsun kazasız belasız kullan İNŞALLAH

Film Konusunda Anadolu yakası LLumar Ahmet google'a yaz işleri çok başarılı ister söktürüp yaptır.istersen söktürmeden ama LLumar film iyi kalite

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erdem Çağla

Titanium yapmak için benim yaptıklarım;

1. Gündüz ledleri
  2. Panjur (genellikle panjuru ihmal ederler ama ford logosunun sağında ve solunda krom çizgiler olmadan hoş durmuyor bkz ben almıştım http://gorsel.tgdd.org/images/screensls.png )
  3. Izgara
  4. Krom cam çerçevesi komple sadece burada var http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-mondeo-2008-2013-krom-cam-cercevesi-12-parca-p.celik-130685247/detay
  5. Titanium jant (daha alamadım)
  6. Arka camlar orijinal karartılmış en arka cam aldığımda filmli idi zaten bişi yapmadım.
  7. Park sensörü (gözleri boyatmayı unutmayın)

İsteğe bağlı olarak selective jant + mercekli far da alabilirsiniz + chip yaptırırsanız 18 jantları daha rahat döndürür makine. Toplam temizinden 5'liğe titanium olur arabanız.

Not: Ledler için tampon sökülecek + kaportacı + elektrikçi masrafı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...