İçeriğe Yönlendir

Bağ Kur Borcuna Kredi İmkanı

Tacettin Kadı

Recommended Posts

Tacettin Kadı

Babamın şuanda SGK'ya 62.000 TL civarında primden doğan borcu var. Bu arada emekliliğe hak kazanmış durumda. Çıkan yasa ile bu borç, eğer peşin ödenir ise 42.000 TL civarlarına iniyor. Bunu 18 taksite böldürdüğümüzde ortaya ödenemicek taksitler çıkıyor. İnternette biraz bakındım, bankalar kredi imkanı sunuyor mu diye. Kesin olmamak kaydıyla Ziraat'ın SGK ile anlaştığı bilgisine ulaştım. Aklıma takılan babamın kredi için sicili hiç yok. Konuyla ilgili bilgili kimseler var mı? Bu ara babam rahatsız bende iş yoğunluğunda çıkamıyorum. Yoksa gidicem sorucam ama aklıma gelmişken sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkür ederim.  

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ziraat bankası daha uzun vadeli böyle bir kredi veriyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

en son çare tüketici krediside çekebilirsiniz faiziyle babanınız 2 senelik emekli maaşı amorti eder sanırım.hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sicil olsa da olmasa kredi verir bence..Çünkü zaten emekli olduğunda maaşından otomatik kesiyorlar. Kendilerini garantiye alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Bugün Ziraat Bankasına sorduk. Anlaşma var deniyor fakat ellerine resmi bir bilgi veya talimat gelmemiş. 

en son çare tüketici krediside çekebilirsiniz faiziyle babanınız 2 senelik emekli maaşı amorti eder sanırım.hayırlısı olsun

Ben bankalrın bu meblalara kredi vereceklerini hiç sanmam. Kaldiki emekli maaşı 1.000 TL  -/+ 200 TL oynar. Dediğiniz gibi 2 senede amorti etmesi mümkün olmaz, bir işin için faizde var.

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

En az 60 aya kadar vade olması gerekir. Maaştan çok sağlıktan yararlanmalarını istiyorum. Bu şekilde güvencesiz olmuyor. Korkudan doktara gitmiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

18 taksit ama 2 ayda 1 yani 36 ayda ödenmeyecek mi? zaten emekliliği de gelmişse ziraat güle oynaya kredi verir zira maaştan kesmeyecek mi? borç bağkur mu sgk mı?

bunları araştırın

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Ziraat bankasıyla prensipte anlaşmışlar. Artık bürokrasinin işleyişini bekleceğiz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tacettin Kadı

Geçen ay Halkbank'ın emekliliğe hak kazanmış 4/b'lilere 36 ay vadeli kredi vereceği açıklamıştı. Bugün de tamamen rastlantı eseri bu kredinin vadesinin 60 aya çıkarıldığını öğrendim. Bankayı arayıp durumu teyid ettim. Eve geldiğimden beri internette arıyorum ama hala bu yönde bir haber bulamadım. İlk haberi ben yapmış oldum. Beni yalancı çıkarmayın :)))))

Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Aynen dediğiniz gibi oluyor. Borç net 44.000 TL. Banka 36 ay vadeli 17.000 TL verdi. Şimdi vade 60 ay olunca muhtemelen maksimum 30.000 duşunuyorum ama 25.000 TL kesin çıkarırlar. Bizde gerisini finans etmek için uğraşacağız.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tacettin Kadı

Ne yazıkki babamın emekli olması ve sağlıktan yararlanması artık imkansız. Halkbank krediyi, başka bankaya olan borçları yüzünden vermedi. 1 aydan fazladır çalmadık kapı bırakmadım kimlere yazılar yazdım ama olmadı. Bu kredide diğer kredilerle aynı statüde değerlendirildiği için kesinlikle olmayacağını söylediler. Babam gibi insanların sicillerinin düzgün olması zaten beklenemez. Bu durumu göz ardı etmeyin çok insan bu yüzden mağdur dedim. Kredi vereceksiniz maaşın hepsini alacaksınız, sicili düzgün olan bir kaç yüz kişiye nasıl imkanlarla verdiyseniz aynı imkanlarla bu insanlardan bu parayı öyle tahsil edeceksiniz dedim ama olmadı. Şimdi taksitendirdik 2 ayda bir 2,500 TL nasıl olsa ödeyemiyeceğiz. Babamda bu hastalığa ve bu durumun moralman çöküşüne çok dayanamaz. Sonra o borç nasıl tahsil edilir bilinmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...