İçeriğe Yönlendir

Hyundai Sponsorluğunda Kore Gezisi 2014

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Herkese selamlar,

Global Hyundai Club Invitation 2014 kapsamında 2.si düzenlenen dünya çapındaki klüp üyelerinin buluşmasına bu yıl hyundaiclubtr forumu adına ben katıldım. Öncelikle bu geziye katılmama vesile olan Hyundai Assan Otomotive, Pazarlama İletişim Uzmanı sayın Barış Yüceokur beye ve forum yönetimimize teşekkürlerimi sunarım. Oldukça keyifli ve her anı dolu dolu geçen bir seyahat oldu. Elimden geldiğince programdaki sıra ile sizlerle paylaşmaya çalışacağım, çok sayıda fotoğraf olduğundan içlerinden seçmek zorunda kaldım. Vakit ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Cumartesi akşam 17.30 uçağı ile direk olarak İstanbul dan Incheon havaalanına uçtum. 9-10 saat süren bir yolculuk ile varış noktama ulaştım. Seul bizden 6 saat ileride indiğimde orada sabah 9.30 idi. İner inmez havaalanında gördüğüm araçlar seulde beni neyin beklediğiyde ilgili ipuçları veriyordu.

20140921042609.jpg

Hoşbulduk kardeş ülke smile.png

20140921042704.jpg

Alman arkadaşlar, (bu arada güneş gözlüklerim de numaralı o yüzden içerde de çıkaramadım, normali otelde bırakmıştım :) )

Mekan Asan Plant otomobil fabrikası

20140922094359.jpg

Tur otobüsümüz(sadece önden biniş-iniş kapısı var, arka veya ortada kapı bulunmuyor)

20140922105509.jpg

Çeşitli ülkelerden yaklaşık 35 kişinin katıldığı bir organizasyon(Brezilya, hindistan, çin, ekvator, abd, çek cumhuriyeti, kazakistan, almanya, italya, filipinler, tayland, suudi arabistan gibi) Her ülkeden farklı sayılarda kişiler katıldı(pazar büyüklüğüne göre sanırım). Otele giriş yaparken seulle ilgili bilgiler içeren kitapçık ile ufak hediyeler verdiler.

Caddeleri çok geniş, konutlar genelde ufak ve toplu konut şeklinde. Accent 1-2 tane elantra/avante 3-5 tane gördüm. Büyük çoğunluk D segmenti kullanıyor. Yolların en sol ve en sağ şeridi mavi hat yani otobüsler için. Bu sayede trafik yoğunluğu olduğu zamanlarda bile rahat bir yolculuk yaptık. Korna sesi yok denecek kadar az, gerçekten gerektiğinde kullanıyorlar. Taksi ve otobüs sürücüleri araba sürmeyi bilmiyor, devrinde kullanma, sabit hızla gitme konusunda aşırı acemiler. bu motorlar onlara dayanıyorsa bizim Türk halkına çok rahat dayanır. Yine genel bilgi olarak hyundai ülkenin lokomotifi durumunda. hyundai çalışanlarından biriyle yaptığım bir konuşma, arkadaşın dediği

hyundai firmasında çalışıyorum
hyundai marka araç kullanıyorum
hyundai nin yaptığı konutlarda oturuyorum
hyundai nin okuluna gidiyor çocuklarım
hyundai nin benzin istasyonundan yakıt alıyorum
hyundai tatil köyünde tatil yapıyorum gibi devam ediyor. Hayatın her alanında Hyundai var burada.

Otoparklar bile anlatmaya yeterli durumu

20140922105518.jpg

Sebilden su içelim

20140922150921.jpg

20140922151141.jpg

Ocakbaşı :D

20140922182316.jpg

20140922182336.jpg

Şerefe ve fondip in korecesi :D

20140922194340.jpg

Her boya uygun

20140922201438.jpg

Gangnam caddeleri

20140922222346.jpg

Felsefe güzel

20140924133455.jpg

Fabrikaya dönelim

DSCF9341.jpg

DSCF9345.jpg

DSCF9348.jpg

DSCF9353.jpg

DSCF9355.jpg

DSCF9358.jpg

DSCF9360.jpg

Bunu alıp gelmeyi çok isterdim

DSCF9377.jpg

DSCF9378.jpg

DSCF9379.jpg

DSCF9380.jpg

DSCF9381.jpg

DSCF9383.jpg

DSCF9384.jpg

DSCF9385.jpg

DSCF9396.jpg

DSCF9397.jpg

DSCF9413.jpg

DSCF9414.jpg

DSCF9415.jpg

DSCF9418.jpg

DSCF9427.jpg

Devamı gelecek(test sürüşü var ;) )

• Beğen 24
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Diğer tarafta gördüydüm şimdi dejavu oldu birden :p Ford marka görsün nerelere götürüyorlar ne imkanlar sağlıyorlar, tühhh ezik ford :D

Köksal hocam sağolsun süper anlatım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Mükemmel bir gezi olmuş. Kıskandım. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

En ince detayına kadar  çekimler var . Balakım devamında daha nice detaylar cıkacak!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Diğer tarafta gördüydüm şimdi dejavu oldu birden :p Ford marka görsün nerelere götürüyorlar ne imkanlar sağlıyorlar, tühhh ezik ford :D

Senin mesajını görünce buraya da konu açmak için jeton düştü. photobucket ın azizliği yüzünden yeniden yüklemek zorunda kaldım, karışık da olsa devamı gelecek :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sebilden su içelim

20140922150921.jpg

Adamlar işi çözmüş, gerisi hikaye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Tebrik ederim. Zevkle ve kıskanarak okudum vallahi.. :blush:

Resmen hyundai kenti olmuş orası.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ey Fooooord, duy sesimiziiiiiii

Yav bi Ford'unuz bile yok, ortalığı karıştırıyorsunuz. 

Dağılın ulennnn  :bomb:  :superman:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

:rofl:

vurdu ve gol olduu

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Dağılın ulennnn :bomb::superman:

İnsan arkadaşına dua eder sen beddua ediyorsun ford sahibi ol diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aman sen eksik kal  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yok canım hiç ısrarda bulunmuyorum, sizler ve sizin ürküttüp Ford aldırmadığınız kişiler sayesinde daha ucuza daha konforlu araçlara biniyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yok canım hiç ısrarda bulunmuyorum, sizler ve sizin ürküttüp Ford aldırmadığınız kişiler sayesinde daha ucuza daha konforlu araçlara biniyoruz :)

Yok la kimseye daha alma ya da al demedim, de yalnız dikkatimi çeken bir şey var konfor derken yavrım? :D

Aman sen eksik kal :biggrin:

:D seni mi kıracam :p

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yok la kimseye daha alma ya da al demedim, de yalnız dikkatimi çeken bir şey var konfor derken yavrım? :D

:D seni mi kıracam :p

İstanbul'a gelirsen birgün haber vir gezdireyim seni istediğin yollarda :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tipini, servisini düzeltmediği sürece çok zor. Hadi servis konusunda şanslıyım, Osman usta var ama tip konusunda daha çok yol alması lazım Ford'un ;)

:rofl:

vurdu ve gol olduu

Yavvv, ne ayıp, ne ayıp. HErkesi Rönoğğ'a çekmeye çalışıyorum. Hani destek? Hep köstek :p

He valla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tipini, servisini düzeltmediği sürece çok zor. Hadi servis konusunda şanslıyım, Osman usta var ama tip konusunda daha çok yol alması lazım Ford'un ;)

Yavvv, ne ayıp, ne ayıp. HErkesi Rönoğğ'a çekmeye çalışıyorum. Hani destek? Hep köstek :p

Tip derken ? Bahşiş mi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tip derken ? Bahşiş mi ?

İnsan otelci olunca algıda seçicilik :D

Suretten bahsediyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İnsan otelci olunca algıda seçicilik :D

Suretten bahsediyorum :D

Nerde o eski tipler ahh ahh.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben Landcıyım :keyifli:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İstanbul'a gelirsen birgün haber vir gezdireyim seni istediğin yollarda :)

Hacı sen gel bigün buraya daha piyasaya çıkmamış Ford'ları mıncıklatayım sana :p bilmediğim bir şey değil.

Aklın yolu bir :p

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hacı sen gel bigün buraya daha piyasaya çıkmamış Ford'ları mıncıklatayım sana :p bilmediğim bir şey değil.

Aklın yolu bir :p

Piyasada olanları zor alıyoruz yahu birde çıkmamışa bakarsak elimiz ayağımız tutmaz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...