İçeriğe Yönlendir

Trakyalı 2

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar. Foruma üye olma sebebim, canım C-Max imi mecburiyetten satmamın ardından hayırlısı ile 09.10.2014 Çarşamba günü "Trakyalı 2" yi Bursa dan almış bulunmaktayım.. Konuyu açmak için ancak fırsat buldum. "O özelliklerde araç yok, bulamazsın" diyenlere inat! :p Bolca anlatım, bolca fotoğraf, işte Trakyalı 2' im... Nam-ı Değer OTTO.

Fiat Sedici Emotion  4x2 (Otto), Otomatik (Suzuki Sx4 ile ikizler, araç %100 Japon)

2008 model, 1600 cc, 152.500 km, Lpg, Bukelemun Gri

Mini Crossover SUV sınıfında, yada CUV sınıfı. Oldukça yüksek. 

Aracın 3. sahibiyim. Kazası belası, problemli bir aksamı yok çok şükür. Trameri temiz. Sadece ön tampon boyanmış, çatlamadan dolayı far ve ayna değişimi ve arka difüzör değişim olmuş. Bunlar kayıtlı. Yetkili serviste expertize soktum. Temiz çıktı. Aldığım gibi paraya acımadım, AutoWax ta detay temizliğe soktum. Misler gibi oldu maşallah..  :nazar:

Üzerinde Landi Renzo sıralı sistem Lpg kiti, 4 adet Starmaxx yeni lastik, 4 sadet Bridgestone kış lastiği ve sıfır Bosch akü var. Tek masrafım şuan temizlik oldu. 300 kaat bayıldım. Ön kaputta ufak birkaç taş izi pas yapmış ve yine sol arka çamurluk üzeri 15 cm kadar çizik pas mevcut. Ufak bir rötüş boyası gerektiriyor. Sağ far değiştiğinden temiz ama sol far biraz sararma yapmış. Halledilecek şeyler. Birkaç zaman sonra olarıda halledicem kısmetse. 

İçi sınıfına göre gayet geniş ve kullanışlı. Bagaj, stepne ve bebek arabasını tam aldı. Daha da bi iğne girmez. 

Sınıfına ve parasına göre oldukça özellikli bir araç. Anahtarsız giriş ve çalıştırma, Esp, geri vites kamerası, 6 hava yastığı, ön/ arka sisler, 4 cam otomatik, otomatik klima, direksiyondan kumandalı Mp3 çalar teyp, 8 hoparlör vb. Birde Hız Sabitleme olsaymış dadından yenmezmiş..  :nazar:

Teşekkür! 

Aracı almamda ve bu süreçte büyük fikirleri, emekleri, yardım ve destekleri geçen, Kardolar' a, M.Ersel Çevik Abime, Hakan Erken Abime, Muhammed İkbal Dübek Kardeşime, Hakan Kurt' a, Aydın Akdeniz Kardeşime.. Ve daha isimlerini hatırlamadığım tüm dostlara teşekkürler.. İyiki varsınız.  :flowers:

Yine çok konuştum, şimdi sıra Trakyalı 2 de..

tnSOAoD.jpg?1

3eGAnNS.jpg?1

mleBMIW.jpg?1

PvdSV0s.jpg?1

oVu54KF.jpg?1

Gösterge ambiyansı çok güzel. Kırmızı yanıyor. Ve gayet şık bir hava katıyor. Yol bilgisayarı hem burada var, hemde torpido üzerinde. Burada vites pozisyonunu, aracım km si, Trip A uzun mesafe km si ve Trip B kısa mesafe km sini görmek mümkün. Torpido ekranında ise, dış sıcaklık, anlık ve ortalama yakıt tüketimi ve saat mevcut. Basit ve kullanışlı.

PxSRyQG.jpg?1

Vites oldukça basit ve geçişleri hissettirmiyor. Ancak gaza aniden yüklendiğinizde ufak sarsma yapıyor. Gerisi mükemmel.  :nazar: Alışmak gerek. OV kullancılarından öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Nede olsa ilk OV aracım. 

4tiUQJ9.jpg?1

Cam tuşları klasik Japon. Aydınlatma yok, sadece şoför indirme otomatik.

HbzMO2I.jpg?1

Ön ve arka sis farları ve far yükseklik ayarı mevcut. ILLUMI CANCEL tuşu, gösterge ve teyp aydınlatmalarının 2 kademeli ışık şiddetini ayarlıyor. Arka sis far sinyal kolunda. 

LagIzkh.jpg?1

Gayet kullanışlı, basit ve şık bir konsola sahip. Otomatik ve çok iyi çalışan bir kliması var. Ford un Aygaz düğmeleri gibi değil. Teyp, Mp3 çalarlı, direksiyondan kumandalı ve 8 hoparlöre sahip, orta üst bir ses kalitesi var. Sony yi mumla aradım..

1HTfquP.jpg?1

Araçta anahtarsız giriş ve çalıştırma var. Anahtar cebinizde ike aracın yanına geldiğinizde kapıları açılıyor, uzaklaştığınızda kilitleniyor. Kontak Amerikan araçları gibi. Anahtar cebinizde ise çevirerek çalıştırabiliyorsunuz.

MdURW9o.jpg?1

Birkaç ay sonra lazım olacak. Arka kapılarda manuel çocuk kilitleri mevcut.

gEeE6mf.jpg?1

C-Max te olmayan ve çok işe yarayan arka kapılarda cepler mevcut. Yine arka koltuk arkası ceplerde var..

vTTSRkb.jpg?1

Buda Minik Trakyalım, Ayazım..  : :nazar:İlk testi o yaptı. Gayet başarılı.  ;)

eQdr5rK.jpg?1

Şimdilik bukadar. Aracı kullandıkça olumlu yada olumsuz yorumları burada bulabilirsiniz. Bi C-Max değil. Ama parasını sonuna kadar hak eden bir araç. ilk izlenim olumlu..  :good1:

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hadi hayırlı olsun bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Allah kaza bela vermesin. Masallah.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arabam şekil,önümden çekil diyor Ayaz paşa :) Hayırlı uğurlu olsun,güle güle güzel günlerde kullanınız.Ama plaka olmamış beyaa :)  :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben en çok Ayaz'ı beğendim :)  :nazar: Allah kaza bela vermesin, ağız tadıyla binmek nasip olsun.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Arabam şekil,önümden çekil diyor Ayaz paşa :) Hayırlı uğurlu olsun,güle güle güzel günlerde kullanınız.Ama plaka olmamış beyaa :)  :nazar:

NOT: Bende hiç beğenmedim. o sebeple plaka yoruma kapalıdır!!!  ;)  :p

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

NOT: Plaka yoruma kapalıdır!!!  ;)  :p

aaa olmaz ama , arabaya zaten yoruma gerek yok da , bari plakaya yapalım yorumu  :p

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Hayırlı olsun abi, güle güle kullan. Foruma Sedici'yi sevdireceksin gibi gözüküyor. :)

Yorum bağlantısı
Okan Sezer

hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin.

Çok şekilli bi araç. :nazar:

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

hayırlı olsun

Zorla sokacaksın bu modeli gözümüze,aklımıza..Durdukça beğeni artıyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir

Güzel günlerde kullan kardeşim,sana suzuki tavsiye etmiştim,ama buda aynısı sonuçta  :tongue: Yakından gördüm inceledim,heybetli duruyor maşallah.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Maşallah tekerine taş değmesin ancak bu kadar güzel anlatılır

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Hayırlı uğurlu olsun kerem abi kazasız belasız inşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Hayırlı uğurlu olsun FB plakada çok yakışmış yavruya :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Hayırlı uğurlu olsun.. Maşallah çok güzel. Rabbim kazasız belasız cezasız binmeyi nasip etsin.. :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Kazasız belasız cezasız kullanmak nasip olsun Kerem kardeşim...

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

hayırlı olsun, plakası hariç herşeyi çok güzel :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, Allah kaza bela vermesin.

Maşallah :nazar: :nazar: :nazar: 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kardeşim Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Yalçın

güle güle iyi günlerde kullan kerem.bu araba ayaza şöförlüğü öğretir :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...