İçeriğe Yönlendir

2014/2015 Kış Lastiği Seçenekleri

Berk Yalçın (REZULTEO)

Recommended Posts

Berk Yalçın (REZULTEO)

Herkese merhaba :)

Uzun süredir sizlerin arasına katılamamıştık, ancak yazın bitmesini de fırsat bulup size 2014/2015 kışına damga vurabilecek, piyasaya bu kış sürülen, sürülecek olan lastiklerden bahsedelim istedik.

Bu lastiklerin bazılarını kendimiz bizzat yerinde deneyip test ettik :

Yokohama W.drive V905

yokohama-kis-testi-audi_a.jpg

Test Yeri : İsviç’in kuzeyi, Vidsel yakınları

Araçlar :  Audi A4 Break TDI, BMW Serie 1

Ebatlar : 15’ten 18 inçe

Hatırda kalanlar : Kar üzerinde iyi hareket kabiliyeti, güven verici ve sportif özellikerini koruyan çevik bir lastik. Tanıyanlar için, bir önceki nesli V902B’den daha iyi.

Meraklıları için detaylar> http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/yokohama-w-drive-v905-rezulteo-testinden-geciyor-26020

Bridgestone Blizzak LM001

bridgestone-lm001_a.jpg

Test yeri: İsveç, Vidsel yakınları

Araçlar :  Golf 7 1.4 TSI , Volvo XC60

Ebatlar : 14’ten 20 inçe (2016 yılına öngörülmüş)

Hatırda kalanlar : Yüksek sürüş hassasiyeti ve sürüş konforu… genel anlamda iyi bir kış lastiği... Continental’in TS850’siyle karşılaştırdığımız LM001 az farkla da olsa yaptığımız denemelerde rakibinin önüne geçti. Bu lastik Türkiye’de sadece 165 70 R14 ebatlarında satışa sunulmaktadır. İlerleyen zamanlarda ebat yelpazesini genişleteceği söylenmektedir.

Denemenin detaylarına buradan ulaşabilir, testten kesitler izleyebilirsiniz. > http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/bridgestone-blizzak-lm001-mukemmeliyeti-hedefleyen-bir-kis-lastigi-25972

Toyo Tires’ın kış lastiği gamları : Snow Prox S943, Observe GSi-5, Observe G3-Ice

test-volkswagen_tr_TR_vl.jpg

Test Yeri : Fransa, Val Thorens

Araçlar :  Golf 7, Audi Q5 Quattro, Audi A4

Ebatlar : 14’ten 17 inçe (S943 için)

Hatırda kalanlar : Toyo şimdiye kadar adını spor yaz lastikleriyle duyurmuş olsa da, anlaşıldığı üzere kış lastiği pazarında da yerini almayı planlıyor. Denediğimiz lastiklere nazaran, Toyo’nun kış lastiklerinin birçok iyi performansı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu denemenin detaylarını burada bulabilirsiniz > http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/toyo-kis-lastikleri-rezulteo-testi-25924

Michelin Alpin A5

michelin-alpin-5_a.jpg

Test yeri : Innsbruck (Avusturya)

Araçlar :  Audi A3, Volvo V40, BMW 320d GT

Ebatlar : 195/65 R15 91T ile 225/55 R17 101V arası.

Hatırda kalanlar : Bu lastiği henüz kar üzerinde değil; ancak kış şartlarının hakim olduğu, zorlayıcı bir ortamda denedik.

Denemeden kesitleri ve yorumlarımızı burada bulabilirsiniz. > http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/michelin-alpin-5-daha-yuksek-performans-daha-genis-kullanim-olanaklari-25828

Yine kendimizin deneme fırsatı bulduğu; ancak yukarıda yer veremediğimiz UltraGrip 9 ile ilgili izlenimlerimizde yakında sizlerle paylaşabilmeyi umuyoruz… Buu lastiklerle ilgili ve henüz bizim deneyemediğimiz Continental ContiWinterContact TS 850 P ve Lassa Snoways 3 lastiklerini kullanmayı düşünenlerden de ileriki aylar buraya yorumlarını bekliyoruz :)

Bu kış hangi lastiği alacağınıza karar verdiniz mi? Lastiğini alanlar var mı?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Geçen sene kış aylarında Doblo aracımda Michelin Alpin kullandım 185x65x15 ebat. Çok memnundum. İstanbuldayım gerçi sanırım 2 kez kar yağdı yoğun olarak ama millet yollarda kalırken ben yanlarından geçtim rahat bir şekilde.

Şimdi bu lastikleri satılığa çıkardım, onları satıp elime para geçtiğinde Fiestam için yine Michelin Alpin 195x50x15 ebat almak istiyorum.

Tertemiz lastiklerim keşke uysaydı da masraf yapmasaydım ama kısmet artık.

Konuyu açan arkadaşa bir soru sormak gerekirse, Michelin Alpin kışlık lastiklerin ayarında onun gibi memnun kalacağımız uygun fiyatlı bir ürün var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Herkese merhaba :)

valla yakaşık 5 yıldır tüm araçlarımda ( 4 adet insignia -280 BG olanlarda var-, 1 adet SAAB TTID Volvo S80 D5 de dahil olmak üzere bir sürü aracımda hep petlas kullandım. İnanın beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Bilmiyorum siz tavsiye ediyor musunuz ancak ben kesinlikle tavsiye ediyorum. Petlasla ilgili detaylı bir incelemeniz olsa çok çok memnun olurum ve memnun olacak da bir sürü arkadaş olacaktır.

Bu yıl da imzamdaki aracıma petlas düşünüyorum. Bu konudaki incelemeleriniz yol gösterici olacaktır diye tahmin ediyorum.

Detaylı incelemeleriniz için teşekkürler...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Misafir

Cem beye katılıyorum ben de petlas düşünüyorum. Büyük ihtimalle alacağım zaten ama onun için de detaylı bir inceleme olsa güzel olurdu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel bilgiler için teşekkürler.. 

Karar veremedik henüz :)

Nerdeydi şu Ug8 testleri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

evet verdim ve aldım lassa snoways 3 aldım aracıma taktım cumartesi günü 4 adet 

snoways 3 hakkında denemeleriniz varmı paylaşırsanız sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Gökcan

84b246af-215a-4495-9519-6133e1b80fe8.png

Nokian WR G2

Sessiz, uzun ömürlü ve kar-buz sorunsuz.

Manisa İzmir rampasında yoğun karda, kar temizleme aracı ve ben,

başka kimse yoktu :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)
(düzenlendi)

Benim arabada 185/70/14 Bridgestone Blizzak var, aracı aldığım kişi hediye etmişti, memnunum. Üretim tarihleri yeni olmasa da iyi koşullarda saklandığı için deforme, çatlama, özellik kaybı yaşanmamış, muhtemel bu kışı da çıkarır... 

Lastiklerinizde çatlama, aşınma yoksa ve performasından memnunsanız, onları aşınma sınırına (1,6mm) ulaşana kadar kullanabilirsiniz.

tarihinde Berk Yalçın (REZULTEO) tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben Lassa Snoways Era + ile 2. sezonuma gireceğim. Memnunum.

Jazzımda da Snoways 2 Plus var. Ondan da memnunum. JAzzda asr ve esp de var, ne dağ yollarında kalmış jiplere "kış lastiği taakkk!!" diye bağırdım.

Goodyear UG9 çıkarmış. Denenmeli.

Açıkçası bir ön yargı olarak Lassa ve Goodyear kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu yılın sorusu benden? GoodYear UG8 mi  Michelin Alpin A5 mi?

ug 8 2014 tarihli olarak benim sorduğum bayilerde yoktu onun yerine bu yıl ug 9 lar gelecekmiş 

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Geçen sene kış aylarında Doblo aracımda Michelin Alpin kullandım 185x65x15 ebat. Çok memnundum. İstanbuldayım gerçi sanırım 2 kez kar yağdı yoğun olarak ama millet yollarda kalırken ben yanlarından geçtim rahat bir şekilde.

Şimdi bu lastikleri satılığa çıkardım, onları satıp elime para geçtiğinde Fiestam için yine Michelin Alpin 195x50x15 ebat almak istiyorum.

Tertemiz lastiklerim keşke uysaydı da masraf yapmasaydım ama kısmet artık.

Konuyu açan arkadaşa bir soru sormak gerekirse, Michelin Alpin kışlık lastiklerin ayarında onun gibi memnun kalacağımız uygun fiyatlı bir ürün var mı?

Aracınızın motor tipi ve yakıtı nedir?

valla yakaşık 5 yıldır tüm araçlarımda ( 4 adet insignia -280 BG olanlarda var-, 1 adet SAAB TTID Volvo S80 D5 de dahil olmak üzere bir sürü aracımda hep petlas kullandım. İnanın beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Bilmiyorum siz tavsiye ediyor musunuz ancak ben kesinlikle tavsiye ediyorum. Petlasla ilgili detaylı bir incelemeniz olsa çok çok memnun olurum ve memnun olacak da bir sürü arkadaş olacaktır.

Bu yıl da imzamdaki aracıma petlas düşünüyorum. Bu konudaki incelemeleriniz yol gösterici olacaktır diye tahmin ediyorum.

Detaylı incelemeleriniz için teşekkürler...

Rica ederiz :)

Petlas'ın lastikleriyle ilgili bir deneme yapmayı biz de çok isteriz. Aslına bakarsanız üreticiyle bu konuyla ilgili olarak iletişime geçmeyi diliyoruz. Özellikle FordClub forum ailesinde Petlas kullanan oldukça fazla fark ediyoruz :)

evet verdim ve aldım lassa snoways 3 aldım aracıma taktım cumartesi günü 4 adet 

snoways 3 hakkında denemeleriniz varmı paylaşırsanız sevinirim

Henüz yok malesef.

Ama olunca ilk işimiz burada deneme sonuçlarını paylaşmak olacaktır, emin olun ;)

Ben soruyu yanlış sordum evet ug 9 demeliydim.

Bu soruyu bu konunun en iyi cevabı olarak seçektik ama UG8 olunca olmadı. tekrar sorun :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Testler çok faydalı paylaşım için teşekkürler. Henüz yarı ömründe bulunan ts850 ile bu kış yola devam. Ankara'nın inişi yokuşu bol yollarında ve ayazında şimdiye kadar hiç tedirgin etmedi. Zemheri tipide Ilgaz'a zincir kullanmadan çıkıp inebildik. Ancak kuru asfalt performansı bir Alpin A4 -tüm yol koşulları için dengeli bir lastik- kadar iyi değil idi.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Ben de Cem bey gibi yaz ve kış lastikleri için petlas düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Conti ts 850 deneyecez bakalim

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu yılın sorusu benden? GoodYear UG9 mu Michelin Alpin A5 mi? :)

Fiyatlara göre ug9 götürür bu sezonu michelin her zaman Mercedes gibidir pahalıdır ama kalitedir. [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

deneyip testi mt hesabı ile yapana göre. zaten ultra nefis ve liste başı

Bu yılın sorusu benden? GoodYear UG8 mi  Michelin Alpin A5 mi?

cevabı bayağı kolay oldu. ug9 çıkmış olmasına rağamen ug8 bile mich alpini fena döver. kuruda kötü. ıslakta vasat karda iyi sesli ve çabuk yıpranan mich 5 e karşı hepsinin şansı yüksek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yine de deneyelim abi akıllarda soru işareti kalmasin

Yine de deneyelim abi akıllarda soru işareti kalmasin

deneyimlerini bekleriz ama kuzeye bakan buz tutmuş yokuşta yan aynaların 5 er cm mesefede geçtiği duvar bulursan. ken 3kağıtçısı gibi boş asfaltta 40 deneme ile değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Kurt
(düzenlendi)

Mıchel alpin/ Brıdgstone blizzak/ Continental Continental Winter 3 farklı lastik kullandım.

Mıchelın Alpinler kuru havada sessiz yumuşak süspansiyon konfor çok iyi ama sakın sert çukura düşüme 2 tane yanaktan yarıldı.

Brıdgestone Blizzak tüm çukurlarda taş gibi Sert kuru havada ses yapıyor.karda tutunma çok iyi

Continental Conti Winter hem kuru hemde ıslak zeminde iyi karlı yollardada sorun yaşamadın çukurlara düşmelere dayanıklı

Hepsini kendi aracımda yaklaşık 2 kış kullandım

tarihinde Tamer Kurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben biraderin arabaya Petlas'ı almıştım, geçen sene de çalıştığım kurumdaki 2 makam arabası ve 2 otopsi aracına Petlas aldım (fiyat uygundu) araçları kullananlar hep memnunlar ve kendi araçlarında da Petlas tercih ettiler kış lastiğinde. Tabi bunda fiyatının ve yerli üretim olmasının payıda büyük. Bundan dolayı bence Petlas'da mutlaka test edilmeli derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...