İçeriğe Yönlendir

Özel Servis Vs. Yetkili Servis Sorunsalı

Serdar Samancıoğlu

Recommended Posts

Ali Fatih Dursun

Önceki aracım sabahları çok zor çalışırdı, sanayideki ustalarla akraba olmuştur neredeyse, onu sök, bunu değiştir, bunu temizlet, şu parçayı al vs vs arabada mıncıklamadık yer bırakmadılar. Yeter ülen deyip yetkili servise gittim. Beni kapıda karşılayıp, itina ile her yerini naylonlayıp götürdüler, sorunun ne olduğunu anlatmama bile fırsat vermediler, tamam biz her şeyine bakıp ararız dediler, ertesi gün gittiğimde araba canavar gibi olmuştu.

Yorum bağlantısı
Kadir Özkan

Haklısınız, piyasada servisten çok iyi ustalar da vardır muhakkak ancak servise hayır okutacak ustalarda.

Bu arada profil bilgilerinizi de güncellemenizi rica edeyim. Çünkü verdiğiniz 22 yıllık ustayım örneğinize yaşınız uymuyor.

Nesi uymuyor erkan cabuk 12 yasimda cirak olarak basladim mesleye size hayat hikayemimi anlatim burda ayrica ben serviste usta yok disarda var demedim ancak servislerin yuksek fiyat li olmalarini elestirdim kendimce siz neden bukadar rahatsiz oldunuz servis cslisanimisiniz sahibimisiniz .
Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

İkinci el araç alacıları son dönemlerde yetkili servis bakımlı araçları tercih ediyor. Şahsen Ben.

Türkiye deki hangi yetkili servise gitseniz yapılan işleri görebiliyor ve takılan her parçaya garanti veriliyor.

Araç satarkende yetkili servis bakımlı araçlar her zaman daha iyi para ediyor.

Haklısınız ancak faturalı olduğunda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Şahsen benim yaptıracağım servis aynı malzemeleri kullanıp faturalandıracak bana :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

O zaman bu konuda forumun ortak kararını açıklamaya talibim :)

Özel işçilik, elektronik servis donanımı, müdahale veya detay gerektirmeyen işlerde, ufak tefek göçük-çizik kaporta hasarlarında kesinlikle yetkili servise gitmiyoruz.

Örneğin, hava, polen, yağ ve filtresi değişimi ufak tefek göçük ve çizikler, rot-balans.

Bilgisayara bağlama, hata kodu alma, parasını bizim vermeyeceğimiz, kaskodan yapılacak daha büyük, değişimli hasarlar v.s. gibi daha stratejik-spesifik işlerde yetkili servise gidiyoruz.

Bunu yazdım ama yine içim el vermedi. Bu tip detay isteyen işlerde de İzmir'de Ustaeller'e, İstanbulda' da Noname servis işinizi fazlasıyla görüp, sorununuzu çözecektir.

Otomatik vites aracımın + ve - de vites değiştirme işlevi çalışmıyor gibi gelmişti. Yetkili servis "bunlar böyle" dedi. Maslak sanayi de "otomatikçi" ustaya götürdüm, anlattı, şimdi sorunsuz.

Kendi sonucum : Her hal ve koşulda özel servis. Garantisi olsa bile. Çünkü "o garanti değil, bu garanti dışı" lafları da çok duyuluyor. Garanti de bi işe yarasa bari.

:D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Önceki aracım sabahları çok zor çalışırdı, sanayideki ustalarla akraba olmuştur neredeyse, onu sök, bunu değiştir, bunu temizlet, şu parçayı al vs vs arabada mıncıklamadık yer bırakmadılar. Yeter ülen deyip yetkili servise gittim. Beni kapıda karşılayıp, itina ile her yerini naylonlayıp götürdüler, sorunun ne olduğunu anlatmama bile fırsat vermediler, tamam biz her şeyine bakıp ararız dediler, ertesi gün gittiğimde araba canavar gibi olmuştu.

Hangi ford servisi :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Vesile ile amortisörüme patlak diyen, kontrol sonrası yedek su depo kapağını kapatmayı unutarak suyun bitmesine sebep olan yetkili servisin yetkisiz ustasına selam olsun. Trabzon tunalar ford.

Yorum bağlantısı
Ali Fatih Dursun

Hangi ford servisi :)

Ford değil hocam, Adana Ertuğrul Hyundai

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...