İçeriğe Yönlendir

Lpg'ye Hemen Geçme Sorunu

Burak A. Hayri

Recommended Posts

Burak A. Hayri

Tüm foruma merhabalar. Aracımda ekogaz lpg kiti mevcut. Şöyle bir sorun var; aracı ilk çalıştırdığımda benzinle çalışması gereken süreyi beklemeyip gaza geçme devrinde(1.500 rpm) hemen gaza geçiyor. Isı sensörü arızalı, regülatör problemli denildi, değiştirdim fakat aynı sorun devam etmekte. Sebebi ne olabilir acaba? Yardımlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Burak A. Hayri

Sıralı sistem. Araç Fiesta mk4 1.25. Bu zamana kadar sorunsuz kullandım, şimdi ilk sorunu oldu bu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devirden bağımsız motor suyu sıcaklığı ile lpg ye geçer şimdiye kadar devirle mi lpg ye geçiyordu? sıralı sidtem olmaz o zaman?

Yorum bağlantısı
Burak A. Hayri

Önceleri belli bir sıcaklığa gelince geçiş yapıyordu. Bu problemi yapınca servisine götürdüm. Aracı tamam hallettim dediler. Sonraları böyle yapmaya başladı. Tekrar götürdüğümde 'bu eski sistem bunlarda böyle olur değiştirelim' dedi. Sonra başka servise götürdüm regülatör arızalı dedi. Değiştirdim, o da bunu çıkarıp başka sistem takalım dedi. İşin türkçesi nereye gitsem herkes yenisini vermeye çalışıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum, nasıl birşey yapmam gerekir?

Yorum bağlantısı
Burak A. Hayri
(düzenlendi)

Abi hazırda yok ama yarın atarım. Ama sıralı takıldı ondan eminim. Bu zamana kadar bir kere dahi arıza yapmadı. Şimdi de bu markanın servisi yokmuş. Marka batmış dediler.

tarihinde Burak A. Hayri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bilader in laguna da başımıza gelmişti. Regülatör değişti daha sonra da LPG beyni. Halloldu ama bir müddet sonra tekrar etmeye başladı. .

Benzer gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yani çözümü sistem değiştirmek midir?

Biz arabayı satmıştık. :)

Ama marka da sizin markaya benzer bir markaydı battı sonra. Regülatör beyin ve enjektörleri sürekli arıza veriyordu.

Belki bir çözüm bulunabilir

Değiştirme işi, kronik arıza durumunda düşünülmelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak A. Hayri
:) bu ilk arızası oldu. Öncesinde gayet memnundum. Hiç başımı ağrıtmadı sağolsun. Şimdi yapılacak şeyi bilmediğim için belki bilen biri çıkar umuduyla bakıyorum.
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

:) bu ilk arızası oldu. Öncesinde gayet memnundum. Hiç başımı ağrıtmadı sağolsun. Şimdi yapılacak şeyi bilmediğim için belki bilen biri çıkar umuduyla bakıyorum.

Çözülür inşallah.

Bu forumda nice arızalar giderildi. :D

Yorum bağlantısı
Burak A. Hayri

İnşallah :) temennim o yönde. Teşekkürler bilgi için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...