İçeriğe Yönlendir

Focus 2006-2008 Sony Ses Sistemi

Erol YILDIRIM

Recommended Posts

Erol YILDIRIM

Merhabalar.Focus 2 ghia larda sony ses sistemi var biliyorsunuz.2006 larda eski tip sony  varken 2008 ghia larda yeni tip sony var.Bunların arasında görünümden başka fark varmı?Mesela ses kalitesi,desteklediği formatlar,radyo çekim kalitesi vs.

2n99rfa.jpg  2vkzxmo.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oval olanda bas mid tiz diye 3 frekans ayarı var. ses oalrak şahsen fark sezmedim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ses kalitesi değil ama kullanım olarak fark var. En güzel ve en önemli farkı eski tip sonylerin iç aydınlatması gündüz belli olmuyor (zamanla is oluyor) ama yeni tiplerde bu kronik sorunu çözmüşler. Başka ufak tefek farklar daha var ama asıl sorunuzun cevabı olarak pek bir fark yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tek farkı yeni tiplerde mid  ayarı var Eski tiplerde bu ayar yok. Birde görüntü farkı var başka hiçbirşey yok

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Ekin Güney

Tek fark eski tip yeniye olmuyorda yeni tip eskiye oluyor(çerçeveli olanları)

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

eskisinin yerine yeni model alınsa bire bir uyar mı?soket, yuva vs...

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Çerçeve alırsanız yeni tip teypler eski kasalara olur. Ama renk farkı olacağı için uyumlu olmaz iç aydınlatmayla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yalçın Yılmaz

bu iki teypte de bluetooth var mıdır? 2011 aracımdaki 6000cd yerine bluetooth özelliği olan bir teyp almak istiyorum.

Yorum bağlantısı

Herkes "tek fark, tek fark" demiş. Toplasanız 10 dan fazla fark çıkıyor.  :D  :D

Tek fark, eskisinde bluetoohh yok. :D Yeniyi bilmiyorum.  :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eskisinde de yenisinde de mavidiş yok, sonradan yenisine eklenebiliyor ancak pahalı ve bence gereksiz... İlk modelin ses tuşu daha kolay kullanılıyor bence, klasör geçişleri ikisinde de aynı...

Yorum bağlantısı
Yalçın Yılmaz

Eskisinde de yenisinde de mavidiş yok, sonradan yenisine eklenebiliyor ancak pahalı ve bence gereksiz... İlk modelin ses tuşu daha kolay kullanılıyor bence, klasör geçişleri ikisinde de aynı...

benim 2011 focus comfort aracıma kasa olarak yenisi uyumlu sanırım. peki bluetooth ekletmek için ne yapmalıyım, araştırınca milyon tane farklı ürünler karşılaşıyorum. benim tek isteğim aracımın 6000cd ya da yukarıda resmi olan yeni sony teyp alarak ona bluetooth özelliği kazandırmak. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

benim 2011 focus comfort aracıma kasa olarak yenisi uyumlu sanırım. peki bluetooth ekletmek için ne yapmalıyım, araştırınca milyon tane farklı ürünler karşılaşıyorum. benim tek isteğim aracımın 6000cd ya da yukarıda resmi olan yeni sony teyp alarak ona bluetooth özelliği kazandırmak. 

Duruma göre 300-400-500 liraya Sony için söylüyorum bluetooth eklenebiliyor..

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Sony'lerde kalite olarak pek fark yoktur ama donanima gore kullanilan kolonlarda fark var. Ghia ve Titanium'larda Premium ses kolonlari, diger donanimlarda Standart kolonlar kullaniliyor.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yılmaz

Duruma göre 300-400-500 liraya Sony için söylüyorum bluetooth eklenebiliyor..

peki standart 6000cd teybe bluetooth eklenebiliyormu, bir bilginiz var mıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

peki standart 6000cd teybe bluetooth eklenebiliyormu, bir bilginiz var mıdır?

Aynı kit tahminimce 6000cd teyp içinde uygundur..

Yorum bağlantısı
Yalçın Yılmaz

Aynı kit tahminimce 6000cd teyp içinde uygundur..

sizden ricam eğer bilginiz varsa bana şu ürünlerden biri olabilir diyebilir misiniz, çok ürün var ve inanın kafam karıştı 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

sizden ricam eğer bilginiz varsa bana şu ürünlerden biri olabilir diyebilir misiniz, çok ürün var ve inanın kafam karıştı 

Olurmuş, uzmanına sordum öyle dedi... ;)

Yorum bağlantısı
Yalçın Yılmaz

Olurmuş, uzmanına sordum öyle dedi... ;)

Teşekkürler :) o zaman aracımdaki 6000 cd için kit bakacağım. Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Teşekkürler :) o zaman aracımdaki 6000 cd için kit bakacağım. Önerebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Var bildiğim bir kit ama rakam ne isterler bilmiyorum... Geçen gün görmüştüm..

Yorum bağlantısı
Yalçın Yılmaz

Var bildiğim bir kit ama rakam ne isterler bilmiyorum... Geçen gün görmüştüm..

araştırmam için bilgi verir misiniz

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tevfik Demirdal

Merhaba arkadaslar.

benim 2007 model cmax aracimda eski tip sony mp3 var.ses kontrol ve bluetooth modulunu (4M5T-19G488-AU RX-1C) alip taksan calisirmi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...