İçeriğe Yönlendir

Kabin Içinden Gelen "bip-Bip-Biip" Sesi

Alper Sakalli

Recommended Posts

Alper Sakalli

Arkadaşlar geçen gün arabamı park edip kontağı kapadığım esnada kabin içinden yüksekçe ve rahatsız edecek incelikte "Bip-Bip-Biiip" diye 3 kere uyarı sesi geldi.

Alarm-Merkezi kilidin kumanda pilini değiştirmiştim aynı gün içinde. Öncelikle sesin kaynağını alarm sisteminin alıcısı sanmıştım. Fakat biraz araştırdıktan sonra sesin kaynağının LPG bakımının geldiğinin uyarısı olduğunu öğrendim. Bugün de Atiker'e gittim ve filtrelerini değiştirttim. Ustası Lpg sistemini bilgisayara bağladı ve mevcut verilere baktı. Çok verimli dedi. Lpg'ye geçme derecesi 35 santigrattı 30'a aldırdım bu arada onu da. Artık 10'000km sonra yeniden o rahatsız edici sesi duyduğumda bileceğim ki Filtre değişim zamanı gelmiş..

Herkese keyifli sürüşler ve bol bol açık yollar dilerim.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Daha önce hiç karşılaşmamıştım öğrendiğim iyi oldu teşekkürler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu ses şehir efsanesi gibi birşey..Bazı kitlerden geliyor bazılarından gelmiyor. Ben yıllarca Atiker de kullandım Brc de kullanıyorum şuanda ne ses ne seda var  yıllardır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

servisçilikte tesadüf böyle olabiliyor ... grçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

LPG için ek uygun geçiş derecesi 40 derler ama :s

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Bu ses şehir efsanesi gibi birşey..Bazı kitlerden geliyor bazılarından gelmiyor. Ben yıllarca Atiker de kullandım Brc de kullanıyorum şuanda ne ses ne seda var  yıllardır :D

Maşallah diyelim Ayhan Hocam  :)

servisçilikte tesadüf böyle olabiliyor ... grçmiş olsun

Teşekkür ederim Çağlar Abi. 

Geçmiş olsun.

LPG için ek uygun geçiş derecesi 40 derler ama :s

Sani dostum, 30 - 40 arası değişiyor diye biliyordum ben de  :unsure2: Lpg ustası da 35derecede olan aracımı biraz daha düşürelim dediğimde minimum 30'a düşürebilirim dedi. Maximum 1 dakika içinde motor ısısı 5 derece artıyor zaten o bir dakikada da bir sıkıntı olmaz inşallah  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...