İçeriğe Yönlendir

Eskişehir Mülk Yatırım

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yasin Çelik

Başlıktan da anlaşılacağı üzere Eskişehir de 1+1 max 55,000 tl ye kadar bir daire almak istiyorum,Fakat ne gibi handikapları vardır nelere dikkat etmem gerekir tam olarak hangi bölgeler e yoğunlaşmalı ve benzeri daha bilmediklerim için Eskişehiri bilen kardeşlerim ağabeylerim den yardım almak isterim.

Dairenin alınma sebebi hem mülk yatırımı hem kira getirisi olması

Mesela benim yoğunlaştığım bölge Tepebaşı/şirintepe mh. civarı

Konu ile ilgili fikir verirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Eskişehir'e gidip geldikten sonra kafamda oluşan ilk düşünce idi takip ediyorum konuyu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

adalar da apart yok abi. var ancak çok para. bağlar ve civarı apart alınır. kirası 600 liradan başlar. ancak 55 bin tl gibi rakamlara apart yok bağlar ve civarında. sizin bakacağınız yerler şirintepe,eczacılık olmalı. o paralara oralardan bulursunuz. bir de büyükdere ve çevresinde bakılmalı. biraz beklerseniz size ellerimle bir apart alabilirim. yani şu aylar kış ayları. kışın kimsede para olmaz. müteahhitler ağlar. tesisat işi yaptığımdan bi çok müteahhit tanıyorum. biraz sabredin. gönlünüzce olsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Üniversiteyi orda okudum, 2005 yılında şimdiki Espark'ın yanında 600 lira kira veriyorduk, bütçeniz düşük gibi yine de akıllı yatırım yapmış olursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Espark çevresi,Osmangazi Üniversitesi'nin çevresi düşünülebilir. Ancak 55bin'e bulunur mu bilmem. Eğer ayak altı,temiz,sağlam bir yer bulursanız kiradan baya ekmek yersiniz,öğrenci memleketi ve herkes bu tarz evler peşinde. 

Bir tavsiye ufak tefek eşyada düzerseniz hem kiralaması kolay olur hemde size 1-2 kirada masrafı çıkar.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Büyükdere'de Tıp Fakültesi girişinin karşısında bi çok apart var. Ve hem Hastanede çalışanlar hem de öğrenciler rağbet gösteriyor. Orada fiyat olarakta daha uyguna bulacaksınız Bağlar'a göre.. Oralara bakın

Yorum bağlantısı
Misafir

Öğrenciler evin anasını ağlatıyolar,her sene bi dünya masraf yapma ihtimaliniz çok yüksek,o riski göze alarak bu işe girin derim

Yorum bağlantısı
Uğur Gürkan

Öğrenciler evin anasını ağlatıyolar,her sene bi dünya masraf yapma ihtimaliniz çok yüksek,o riski göze alarak bu işe girin derim

Tam benim kafadasınız... Boş dairemiz olduğu halde belki beş yıldır kiraya vermedik...

Kiracıyla uğraşmak ayrı dert...

Yorum bağlantısı
Misafir

Tam benim kafadasınız... Boş dairemiz olduğu halde belki beş yıldır kiraya vermedik...

Kiracıyla uğraşmak ayrı dert...

eskişehirliyim,bi akrabam aynı şekilde dairesini öğrencilere kiraya vermişti,dünya kadar masraf çıkarmışlardı,fayansları bile sökmüşler artık ne yaptılarsa,sonunda daireyi sattı yazlık ev aldı,tabi bütün kiracılar böyle olacak değil tabi,oda biraz şans işi

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Güzel tercih, Eskişehir öğrenci kentti olarak anılmaya başladı ki yıllardır öğle. Amaç kira getirisi olunca en iyi paralar öğrencilerden geliyor. Benimde aklımda olsun ama Mustafa bu işi ayarlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kombiyi söküp götüren öğrenciler bile duydum :)

valla yalan olmasında 15 bin tl masraf ettik demişlerdi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

kiraya verilip verilmemesi konusunda bende kararsız kalırım boşta evim olsaydı ama ev kesinlikle prim yapıyor. 3 sene önce evlenmeden 38.5'a ev aldım Mersin'den. alınca bir heves 8bin tl harcadım içini yaptırdım a'dan z'ye komple. hem o günden bugüne kira vermedim hemde şimdi bir arkadaşım ısrarla 55e istiyor evimi ama ben 60-62 civarına satarsam dükkanımın dibinden ev alacağım, yoksa oturuyorum. ev kesinlikle değer kazanıyor... 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kombiyi söküp götüren öğrenciler bile duydum :)

kapıyı sobada yakan bile var. :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Her kez e ayrı ayrı teşekkür ederim yorum ve düşünceleri için. Bu arada her kez in yorumun da haklı olduğu da aşikar ama neticede duvarlar bana kalır her ne olur ise olsun. Bakalım bekliyelim illaki cazip bir yolu bulunur :)

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Öğrenciye evi kiraya vermem diyenleri de anlamıycam hiçbir zaman. Arkadaş zamanında tedbirini al ev için kaporanı tutanağını tut,yasal hertürlü işlemi yap.. Sonra adam bi şey yaparsa alırsın çatır çatır parasını.

Ben de ev arkadaşlarımda bir çok aileden çok daha iyi baktık çıktığımız 2 eve. Ama o evleri bulana kadar bekara-öğrenciye ev vermem diyenleri çok gördük. Bütün öğrencileri bir tutmak niye. Açıkta mı kalalım ? Kaldı ki sizin evladınız da sizler de bi gün öğrenci olabilirsiniz..

Ayrıca evlenmeden önce ev ararkende ailelerin bırakıp gittiği bi çok berbat ev gördüm ki bunları da işin içine koyunca "insan" kavramının önemli olduğunu daha iyi anlıyorum. Bunu yapan bi insan, illa bir isim takmaya gerek yok öğrenci,evli,bekar v.s diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Öğrenciye ev verilmez diyen yok zaten,sadece öğrencinin genç oluşu,o yaşlarda kanının kaynaması,kısa süreliğine evi tutup gitmesi sebebiyle,sorun yaşama ihtimalinin daha yüksek olması aşikar,yoksa tabikide her öğrenci bir olacak diye bişey yok.Ayrıca öğrenciden öyle uçuk rakam depozit kapora almak ta mümkün değil,zaten memleketinden kalkmış gelmiş evdi eşyaydı bi dünya masraf edecek.

Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

2007 den beri şirintepede 1 artı 1 evim hatta satılık.hiç boş kalmadı.c max la takasa girip almıştım.evi hor kullanırlar ama bi boya ve alçı ile herşey olur.her ay 400 kiran gelir.başka sorun varsa yardımcı olayım.satın almak istersen görüşelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ben 2 sene önce Büyükdere'den ev aldım. Benimkisi yaklaşık 50bin TL tuttu. Şu an kirada. Evi eşyalı kiraya verdim, kirası 450 TL. İnternet üzerinden ev bulursanız yardımcı olmaya çalışırız ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

50 binlik ev için 450 lira kira çok iyi. 

Arka cephe ev bir de o sıkıntısı var. Ön cephe de olsa 550 TL :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...