İçeriğe Yönlendir

Sarı Sis Farı Muayeneden Geçermi?

Birol Özgür

Recommended Posts

Birol Özgür

Merhaba arkadaşlar.

Muayene ile ilgili birkaç sorum olacak.

1. Sis farlarımda sarı renkli folyo var. Muayenede sorun olurmu?

026b79.jpg

2. Gündüz farları. Muayeneden geçermi? Anahtarı var, muayenede kapatıcam.

1nWjrA.jpg

3. Çift egzos. Abart değil sadece görüntü. Sıkıntı olmaz sanırım.

LozdEj.jpg

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Folyoyu sökün, gündüz ledlerinin de soketini çıkarın.

Yorum bağlantısı
Koray Aytekin
(düzenlendi)

Folyoyu bilemem ancak Sarı sis ampülü ile ben geçtim ampülün xenon olmasın gerisine bakmıyorlar folyoyada birşey demezler ve gündüz farı kapatmana hiç gerek yok ona asla bişey demezler bende aynı şekilde muayeneye gittim sis farı ayarsız dediler o kadar ve egzoza bişey demezler uç emisyon ölçümü temiz oldumu sorun yok  ;)

tarihinde Koray Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

sis ampülün xenonda olsa folyoda olsa elleme abi.bu şekilde geçer.hafif kusur olarak geçiyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sarı geçer de folyoyu bilemedim... Folyodan kalabilir... 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Birol bey merhaba, gündüz farının kapalı olup olmaması önemli değil, sonuçta orada monteli şekilde duruyor. Ancak gündüz farının sorun olacağını sanmıyorum. Egzos içinde sorun çıkacağını sanmam. Xenon ve folyo konusunda ise bir fikrim yok. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Xenon ağır kusur.

Xenon ağır kusur fakat farlarda.burada konusu olan sis farı.Folyo xenon vb.hiç biri önemli değil hafif kusur olarak geçer.Daha geçen yıl geçtim

TW3hfzm.png

Yorum bağlantısı
Mustafa KOŞAR

Bence TUV TÜRK'ün makineleri arızalı. :B)
eminim ki sıfır km arabaya da  huzmeli far hatalı ve ya illaki bir hafif kusur bulacak farlar ile ilgili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Akdemir

Sis farında xenona karışmıyorlar, çok geçen gördüm ama belli olmaz teknisyen arkadaşın karışacağı tutar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bence TUV TÜRK'ün makineleri arızalı. :B)

eminim ki sıfır km arabaya da huzmeli far hatalı ve ya illaki bir hafif kusur bulacak farlar ile ilgili.

Aksine tuvturkteki far kontrol cihazı elektronik ve piyasada kimsede bulummuyor böylece manuel ayar yapan usta mutlaka senkronu tutturamiyor. yeni araçlara veya bi xenonlu Mercedes bmw lere bakın sisler de dahil kusursuz geçerler muayeneden.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüv deki cihazalrın hepsi ni satan firma aynı cihazlar ile ön muayene istasyonu kurdu ve buradan da ciro yapıyor.

far ayar ölçümü öncesi araç ön arka teker havaya kaldırılıp boşluk kontorlü yapılıyor. sora yere inince lastikler içe dönük durur alt takım yapısı gereği. o duruşta da far ayarı ölçümü yapmak hata

Esas nokta bu. İstatisiğe de bir sürü kusur bulduk diye yazmasalar, verilen alınıa paracıklar sorugalanbilir....... vs. vs. vs.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

orda muayeneyi yapan adamın insafına kalıyor birazda gündüz farları kapalı girin garanti olsun. Sis farı konusunda sıkıntı olmaz egsozda sadece görüntü olduğu için hafif kusurlu geçersiniz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence bunlar hafif kusur olarak geçer...Geçmese ne olacak ki 2 dakikada siz sökersiniz öyle girersiniz. Egzosa zaten bişey demezler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Xenon ağır kusur fakat farlarda.burada konusu olan sis farı.Folyo xenon vb.hiç biri önemli değil hafif kusur olarak geçer.Daha geçen yıl geçtim

Sizdeki xenon'ları görmemişlerdir, dikkat etmemişlerdir. Normalde hiç bir şekilde sonradan takılan xenon farla geçemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Sizdeki xenon'ları görmemişlerdir, dikkat etmemişlerdir. Normalde hiç bir şekilde sonradan takılan xenon farla geçemezsiniz.

ben farlar için konuşmadım.ve xenonla tek muayenede değil bir kaç muayenede farklı arabalarla sisler xenonlu şekilde geçtim.Bunlara ankara gölbaşıda dahil.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben farlar için konuşmadım.ve xenonla tek muayenede değil bir kaç muayenede farklı arabalarla sisler xenonlu şekilde geçtim.Bunlara ankara gölbaşıda dahil.

Tam anlamadım. Xenon için başka yerde de mi var arabada?

Muayenedeki xenon için:

5.5 Sis farı

5.5.15 Sis farı: Gaz deşarjlı far (xenon) onaysız takılmış - Ağır Kusur

5.3 Kısa huzmeli far

5.3.16 Gaz deşarjlı far (xenon): far yükseklik ayarlayıcısı yok - Ağır Kusur -

5.3.17 Gaz deşarjlı far (xenon): far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor - Ağır Kusur

5.3.19 Gaz deşarjlı far (xenon): Otomatik far yükseklik ayarlayıcısı yok - Ağır Kusur

5.3.20 Gaz deşarjlı far (xenon):Otomatik far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor - Ağır Kusur

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Sis farında xenona karışmıyorlar, çok geçen gördüm ama belli olmaz teknisyen arkadaşın karışacağı tutar.

Bende sislerde xenon olduğu için ağır kusur yazdılar ama başka ilde bu şekilde geçen araç varmış bende onların gazıyla gittim ama geçmedi ağır kusur gösterildi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Buna ankara dahil olmak üzere bir çok muayenede xenonlu sisle geçmişimdir.Yakın arkadaslarımada söktürmedim onlarda geçti.Tabi şehirden şehire değişiyoras bilemem

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Sisleri açmayı unutuyorlar bazen benim aracın olmayan sis farlarına ayarsız yazmışlardı :)

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Doğan Arşiray

konu günceli. sarı renkli sis farı ampulü muayeneden geçiyormu? hid xenon değil. deli mavi hiç değil.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
konu günceli. sarı renkli sis farı ampulü muayeneden geçiyormu? hid xenon değil. deli mavi hiç değil.

Xenon hariç led ışıklı ayakkabı bile geçiyor. Rengi kırmızı olmasın kafi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...