İçeriğe Yönlendir

İlk Trafik Tescil Tarihi Hakkında

ismail Elvan

Recommended Posts

ismail Elvan

Arkadaşlar 2001 model aracımın ruhsatında ve egzoz emisyon ölçüm ruhsatında ilk trafiğe çıkış tarihi 30.11.2005 olarak gözükmekte, bunun anlamı ne olabilir,   araç 2005 temi satılmış ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazı sbebepleri olabilir. 2005 te sigortadan satılmış da dahil

Yorum bağlantısı
Misafir

Bayide kupon tabir edilen araçlardan da olabilir. Ben ilk aldığım 2004 model Stilo, trafiğe çıkış tarihi 2007 ydi. Bayide teyit etmişti.

Yorum bağlantısı
Misafir

Araç 2005 modeldir, sonrasında pert olmuş ve sonradan yine tekrardan tescili yapılmış olabilir.

Hep söylüyorum. Sigorta şirketlerinin maddi kayıplarını azaltmak için devam eden, pert araçların satışı engellenmelidir. Pert araçlar, hurdalığa gitmeli, en fazla, kullanılabilecek hasarsız parçaları kullanılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Motor ve şasi no gönderirseniz incelerim.

Benim araçta da aynı sıkıntı var. Araç 2008 model. Üretim tarihi 10/2007, ama ruhsatta ilk tescil tarihi 08.04.2009 Mehmet abi zahmet olmazsa benim aracada bakabilir misin? Bilgileri öm attım.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim araçta da aynı sıkıntı var. Araç 2008 model. Üretim tarihi 10/2007, ama ruhsatta ilk tescil tarihi 08.04.2009 Mehmet abi zahmet olmazsa benim aracada bakabilir misin? Bilgileri öm attım.

2007 de trafiğe çıkmış..Bir gariplik göremedim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ismail Elvan
(düzenlendi)

Olcay bey, araç 2007'nin 10. ayında üretildiği için 2008 model olarak kayıtlara geçmiş,  2009 nisan ayında trafiğe çıkmış,  sizde herşey normal gözüküyor

tarihinde ismail Elvan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

2007 de trafiğe çıkmış..Bir gariplik göremedim...

Abi ruhsatta ilk tescil tarihi 08.04.2009 görünüyor. Trafiğe ilk çıkışı bu tarih sandım. O yüzden bi gariplik mi var dedim.

Olcay bey, araç 2007'nin 10. ayında üretildiği için 2008 model olarak kayıtlara geçmiş, 2009 nisan ayında trafiğe çıkmış, sizde herşey normal gözüküyor

Sıkıntı da bu işte. Araç trafiğe 2007'de mi çıkmış, 2009 da mı?
Yorum bağlantısı
ismail Elvan

Abi ruhsatta ilk tescil tarihi 08.04.2009 görünüyor. Trafiğe ilk çıkışı bu tarih sandım. O yüzden bi gariplik mi var dedim.

Eğer bendeki gibi hata yoksa,  2009 da çıkmış gözüküyor.

Bende aracımın ilk çıkış yeri olan ford bayisi ile iletişime geçtim, durumu anlattım, son 5 yıl öncesine ait kayıtlara ulaşamadıklarını ama ruhsatta 2005 olmasının imkansız olduğunu ve hatanın emniyetten kaynaklandığını  söylediler.  Bakalım müsait bi vakitte emineyete gidip sorgulayacağım

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bazı ilanlarda benim de dikkatimi çekiyor bu husus. Özellikle 90 lı yıllardaki araçlarda görüyordum.

Bir ihtimal trafik şubede satıştan sonraki tescil tarihini trafiğe çıkış tarihi olarak yazmış olabilirler diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

09/10/2007 tarihinde Güngör Dal adına tescil edilmiş görüyorum ben... 

Olcay bey, araç 2007'nin 10. ayında üretildiği için 2008 model olarak kayıtlara geçmiş,  2009 nisan ayında trafiğe çıkmış,  sizde herşey normal gözüküyor

Siz ikinci sayfaya bakmıyorsunuz İsmail Bey... İlk sayfadaki son kayıt evet bu ama, diğer sayfada da kayıt var.. 

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

09/10/2007 tarihinde Güngör Dal adına tescil edilmiş görüyorum ben...

Siz ikinci sayfaya bakmıyorsunuz İsmail Bey... İlk sayfadaki son kayıt evet bu ama, diğer sayfada da kayıt var..

Abi benim aldığım kişi 2. sahibi olduğunu söylemişti. Nisan 2009 da almış aracı. Ben de ruhsatta ilk tescil tarihini Nisan 2009 görünce hani bunun ilk sahibi diye düşünmüştüm. Trafiğe çıkışı Ekim 2007 ise sıkıntı yok.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bayide kupon tabir edilen araçlardan da olabilir. Ben ilk aldığım 2004 model Stilo, trafiğe çıkış tarihi 2007 ydi. Bayide teyit etmişti.

stilol ları yedek parça satın alırken toptan da hediye olarak verip stok eritmişlerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...