İçeriğe Yönlendir

Wd40 Araç Temizliği

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Merhaba arkadaşlar aracımı bugun itibariyle wd 40 ile detaylı temizlik yaptım. harika bir sonu elde etmiş oldum.

ÖNCELİKLE ARACIMIZI YIKIYORUZ. 

SONRA KURULUYORUZ 

devamında kapı iclerindeki menteşelere wd 40 sıkıyoruz. daha önce orda kurumuş yag birikintilerini temizlemek icin. 

sonra aracımızın kaportasını wd 40 ile fazla aşırı sıkmadan fiber bezle siliyoruz. sildikten sonra tekrardan aracımızı yıkıyoruz.

aracımızı wd 40 ile sildik ardından yıkadık ve kapı iclerinie kadar kuruladıktan sonra kapı iç menteşelerine ve kilitlerine sıvı yag ile yaglıyoruz. 

ve mükemmel sonuç:)

Güzelim doğanın içine WD40 ile ettiniz.  :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Eker

Güzelim doğanın içine WD40 ile ettiniz.   :)

vallahi haklısın mehmet bey doğayı hic düşünmemiştim ben yani biraz topraga wd40 karışıyor elbette:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi bakalııımmmmm :) Buyurun ispatııı,biz yazdık dimi dedikki bunu deneyenler var diyee  :D  :D  :D  Bu arada bel fıtığınada iyi geliyor,bizzat tarafımdan denenmiştir :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Neyin ispatı, koruma sıfır, zaten olayda bu hocam, biz parlaklığı en basitinden zaten cilalı şampuanla sürekli alıyoruz, UV-hafif çizilme koruması için kaplama lazım bize, wd40 bu işte -1000 koruma sağlar, uzun vade sonuçlar bilinmez durumda, koruma sıfır, sadece görselliğe kanmayalım lütfen  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende de var,ama hiç kullanmak nasip olmadı.Fitillere kullanmayı düşünüyorum.

Olmaaaaaz, fitillere f21 kullan, yılda 1-2 kerede sonax gummi sprey uygula, 20 sene sonra görüşelim  :D

Yorum bağlantısı

Olmaaaaaz, fitillere f21 kullan, yılda 1-2 kerede sonax gummi sprey uygula, 20 sene sonra görüşelim  :D

Biz Tunap'çıyız yanlış olmasın  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Biz Tunap'çıyız yanlış olmasın  :biggrin:

Tunap yakıta bu tüm plastik aksama kardeş, bu arada biz ise Wurth+Tunap ve Nasiol ile überciyiz kardeş  :D

Not: hTC Vaan nambır Vaaan ı da unutmayalım  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tunap yakıta bu tüm plastik aksama kardeş, bu arada biz ise Wurth+Tunap ve Nasiol ile überciyiz kardeş  :D

Not: hTC Vaan nambır Vaaan ı da unutmayalım  :p

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Neyin ispatı, koruma sıfır, zaten olayda bu hocam, biz parlaklığı en basitinden zaten cilalı şampuanla sürekli alıyoruz, UV-hafif çizilme koruması için kaplama lazım bize, wd40 bu işte -1000 koruma sağlar, uzun vade sonuçlar bilinmez durumda, koruma sıfır, sadece görselliğe kanmayalım lütfen  :p

Sayın Kulüp Üyem,karşıyakalım,değerlim,son cümleme yanıt vermediğin için kesmedin beni canımcıımmm  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sayın Kulüp Üyem,karşıyakalım,değerlim,son cümleme yanıt vermediğin için kesmedin beni canımcıımmm  :D  :D  :D

:D  Bel fıtığına yanık tellus 68 hidrolik yağı öneriyoruz abi, şakkadanak geçiyor  :D  sindirim sistemi düzensizliklerine karşıda bunu, anında hallader  :p

1739_1.jpg

şimdi kesmiştir sanırım  :D

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

:D  Bel fıtığına yanık tellus 68 hidrolik yağı öneriyoruz abi, şakkadanak geçiyor  :D  sindirim sistemi düzensizliklerine karşıda bunu, anında hallader  :p

1739_1.jpg

şimdi kesmiştir sanırım  :D

Bak yaaaaaaa   :shok:  :shok:  :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bak yaaaaaaa   :shok:  :shok:  :shok:

Kefir i harbi tavsiye ederim, çok faydalı bir süt ürünü, tadı çok az şeker atılmış ayran gibi, kıvamıda koyu ayran diyelim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Kefir i harbi tavsiye ederim, çok faydalı bir süt ürünü, tadı çok az şeker atılmış ayran gibi, kıvamıda koyu ayran diyelim :)

Bilirim be kızanım,içmişliğim vardır be yaaa amma bi tarafıma sürmüşlüğüm yoktur  :D  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bilirim be kızanım,içmişliğim vardır be yaaa amma bi tarafıma sürmüşlüğüm yoktur  :D  :bravo:

Sürülen tellus hocam, naaptın  :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben bu ürünü sadece aracın eklem yerlerini tavlamak için kullanıyorum o kadar

Hiçbir şekilde kaportaya surmem.Yapanlar memnunsa diyecek bir şey yok elbette

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Reşat Serhat Bayol

Karasız kaldım  wd 40 iyi mi kötü  mü  aracin boyasina zararı var mı? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Karasız kaldım  wd 40 iyi mi kötü  mü  aracin boyasina zararı var mı? 

İyi bişey. Yüz yılın icadı bence.
Ama araba yıkanmaz [emoji4]

Saç da çıkarmıyor. Deneyenler oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...