İçeriğe Yönlendir

Wd40 Araç Temizliği

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Ben sürekli yapıyorum abi bu uygulamayı, önce yıkıyorum kuruladıktan sonra wd40 ile her yeri siliyorum , ardından tekrar yıkıyorum sonuç süper..

Bu işlem sonundaki sular nereye gidiyor?

kanser olacaksınız hepiniz.

Aracınızı yıkarken yıkatırken lütfen çevreyi düşünün. Ayrıca suyu da düşünün.

Aracınız temiz. Böbrekleriniz kirli..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Uğur abi, sen direk unut bunu, olmaz çünki, uğraşacağına nano kaplama yap benim gibi, olay bitsin, bu dediğimin yanında herşey yalan çünki, boya korumaymış vs. benim için tarih olmuş durumda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Uğur abi, sen direk unut bunu, olmaz çünki, uğraşacağına nano kaplama yap benim gibi, olay bitsin, bu dediğimin yanında herşey yalan çünki, boya korumaymış vs. benim için tarih olmuş durumda.

Ali,inanki o kadar çok uygulayan var ki,görsen gözlerine inanmazsın.Küçük bir parçada deneyeceğim ama  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali,inanki o kadar çok uygulayan var ki,görsen gözlerine inanmazsın.Küçük bir parçada deneyeceğim ama  :biggrin:

Dene bakalım, zaman içinde lastik hortumların canına okuduğunuda unutma ama, ayrıca koruması - 100 dür, sadece parlaklık verir, onuda kılcal çizikleri yağla doldurması yüzünden verir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Marketteki 10 lira'lik Turtle Color Magic bile Wd40'ye koruma ve parlaklik acisindan 35 bin basar. Ama Ugur abi kafaya koymus anlasilan. Denesin bakalim. Bu dunyada en iyi dersler can yanarak ogreniliyor. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bak Gürçay,formdan da bir arkadaşımız yaklaşık bir yıldır bu uygulamayı yaptığını söylüyor.Ayrıca uygulama yaparsam zaten lastik hortum ve diğer yerlerin korumalarını da yaparım.Zaten illede bu iş doğrudur diyede diretmiyorum,sadece bunu kullananlar onca insan aptalmı diyede düşünmeden edemiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Uğur Abim, bunun için yüzlerce ürün varken wd40 alıp yapmak banada çok mantıksız geliyor..

Hani emsali olmayan birşey için denenir derim ama ne gerek var ?

Onlarca insana gelirsek, içinde mıknatıs olan 30tl'ye alınan yakıt tasarruf cihazlarını da işe yaradığını söyleyen yüzlerce insan gördüm ben...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Wd-40 parlaklık verir.Eski makam şoförlerinin ve taksicilerin kullandığı mazota batırılıp bekletilmiş bez gibi.. Wd-40 ın da içerinde gazyağı var bildiğim kadarıyla. Ancak hızlı cila da aynı etkiyi yaratıyorken ve uygulaması çok daha kolayken bence de gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Eker

Merhaba arkadaşlar aracımı bugun itibariyle wd 40 ile detaylı temizlik yaptım. harika bir sonu elde etmiş oldum.

ÖNCELİKLE ARACIMIZI YIKIYORUZ. 

vo3v9m.jpg

SONRA KURULUYORUZ 

b4Po58.jpg

b4Po2b.jpg

devamında kapı iclerindeki menteşelere wd 40 sıkıyoruz. daha önce orda kurumuş yag birikintilerini temizlemek icin. 

pYOQ8r.jpg

vo3Bn4.jpg

sonra aracımızın kaportasını wd 40 ile fazla aşırı sıkmadan fiber bezle siliyoruz. sildikten sonra tekrardan aracımızı yıkıyoruz.

vo3B54.jpg

aracımızı wd 40 ile sildik ardından yıkadık ve kapı iclerinie kadar kuruladıktan sonra kapı iç menteşelerine ve kilitlerine sıvı yag ile yaglıyoruz. 

66jzr9.jpg

ve mükemmel sonuç:)

q2zXJB.jpg

m809JY.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Wd 40 motorda bir süre sonra toz tutuyor. Kaporta da ne sonuç verir acaba?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Hadi bakalııımmmmm :) Buyurun ispatııı,biz yazdık dimi dedikki bunu deneyenler var diyee  :D  :D  :D  Bu arada bel fıtığınada iyi geliyor,bizzat tarafımdan denenmiştir :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kaporta toz tutmuyormu ? Ziftleri bile wd-40 ile çıkarmıştım.Kaportayi temizliyecegi kesinde toz tutarsa değmez.

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

Wd 40 zaten yag degil mi yahu yagi cikartiyorsunuz? :-) balata spreyi daha uygun olur sanki :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlginç.. Eminim işe yaramıştır Wd40 bu :D

Sonra tekrar yıkadım diyor... Bence toz tutmayacak... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akif Eren

Emrah bey wd 40 ile kaporta üzerindeki reçine, zift türü lekeleri çıkartabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Elinize sağlık temiz olmuş. WD 40 la boşuna zaman kaybetmeyin şu ürüne geçin level atlayın ve farkı hissedin [emoji3]

9487256beee5362f806d0bf9808a3604.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Şerbetçi

Şaka bir yana oldukça ilginç , bu wax cilayı sökmez mi ?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Öğretmenim,bu uygulamayı çok farklı araba formlarında da uygulayıp memnun olduklarını belirten onlarca insana ait paylaşımlarıda gördüm..Tabiki formdan bir arkadaşta uygulayınca sonuç ortada.:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Eker

Emrah bey wd 40 ile kaporta üzerindeki reçine, zift türü lekeleri çıkartabildiniz mi?

kaporta üzerinde tek bir leke kalmadıgı gibi ayrıyeten kılcal çiziklerde kapanmış oldu :)

hic bir zararı olmadı ayrıyeten parlaklıgı arttı diyebilirim farklı bir güzellik geldi 

Kaporta toz tutmuyormu ? Ziftleri bile wd-40 ile çıkarmıştım.Kaportayi temizliyecegi kesinde toz tutarsa değmez.

kaporta toz tutmadı şuana kadar cünki wd 40 la ince dokunuşlar yaptıktan sonra tekrardan yıkadım yagı gibi parlaklıgı kaldı

Wd 40 zaten yag degil mi yahu yagi cikartiyorsunuz? :-) balata spreyi daha uygun olur sanki :-)

wd 40 sadece yag degil ayrıyeten pas da söker ben kapı içlerindeki menteşelerde filan eskiden kalma kalıplaşmış yagları sökmek icin önce wd 40 la temizledim sonra würt yaglayıcıyla yagladımki sınıfının en iyisidir cünki ilk başta cok akışkan sıvıdır sonrasında az yogunlaşıyor ve o sıktıgınız parçadan kolay kolay ayrılmadıgı icin sürekli yaglayıcı görevini yapıyor 

Wd 40 motorda bir süre sonra toz tutuyor. Kaporta da ne sonuç verir acaba?

wd 40 la sildikten sonra tekrardan yıkandıgı icin problem olmadı 

İlginç.. Eminim işe yaramıştır Wd40 bu :D

Sonra tekrar yıkadım diyor... Bence toz tutmayacak... 

evet abi toz tutmadı yıkadıktan sonra 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Moderatörlerim,konuyu benim açtığım konuyla birleştirirlerse daha faydalı olacağı kanısındayım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Emrah Bey daha önce açılan benzer konu ile konunuzu birleştirdim. Buradan devam edelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Emrah Bey daha önce açılan benzer konu ile konunuzu birleştirdim. Buradan devam edelim.

Murat teşekkürler  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...