İçeriğe Yönlendir

Rüzgar Sesine Çözüm Kapı Fitiline Plastik Hortum Uygulaycaklar Dikkat!

İbrahim Çelik
Çözüme git Rıdvan Çakıroğlu tarafından,

Recommended Posts

Tuncay Arslan
Rıdvan Çakıroğlu

Yukarıda mümkün olduğu kadar açık yazmaya çalıştım siz kafanıza takılanları sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Tuncay bey ilandaki ler 10 mm yaziyor ama 6 mm olacak deniyor bir yanlislik yokmudur

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Tuncay bey ilandaki ler 10 mm yaziyor ama 6 mm olacak deniyor bir yanlislik yokmudur

Rıdvan'nın kullandığı malzemenin aynısı, 6 mm 8 mm kullanan da olmuş ama son güncel uygulama Rıdvan'nın mesajında 10 mm diye belirtmiş.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Resimli açıklama için teşekkürler. Klavuz olarak fren tellerini birleştirmektense elektrikçilerin kullandığı klavuz kullanılsa daha pratik olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Resim güzel açıklayıcı olmuş 10 m dört kapı yada yetiyormu.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Resim güzel açıklayıcı olmuş 10 m dört kapı yada yetiyormu.

Toplamda 14-16 m arası lazım.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Çakıroğlu

Tabiki kılavuz olarak farklı malzemeler kullanabilir önemli olan esnek ve biraz kalın olması bantın iyi tutması için. Ben 20 metre hortum aldım.Kalan malzemeyi ölçmedim ama tahmini 2-3 metre civarı arttı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Bir önceki 2006 Focusa uygulamıştım, onun fitilleri dediğiniz gibi biraz deforme olduğu için işe yaramıştı, fakat yine de bir kapı ayarı istiyordu. Fakat fitilden sonraki kapı kapanma sesi o kadar güzel oldu ki hiç ses problemim olmamasına rağmen 2011 Focusa da uygulamak istiyorum..

2011 e de uyguladık Emre bey onda da iyi sonuç aldık. Eğer uygulama yapacaksanız Rıdvan beyin uygulaması bana daha iyi sonuç verecekmiş gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Tabiki kılavuz olarak farklı malzemeler kullanabilir önemli olan esnek ve biraz kalın olması bantın iyi tutması için. Ben 20 metre hortum aldım.Kalan malzemeyi ölçmedim ama tahmini 2-3 metre civarı arttı.

Fitili sokmeden kilavuz yardimiyla yapmak mumkunmu?
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Klavuz fitilden geçer ama hortumu çekerken köşelerden gerilme yapabilir, gerilince de fitil gövdeden ayrılabilir, bol kayganlaştırıcıyla denemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Klavuz fitilden geçer ama hortumu çekerken köşelerden gerilme yapabilir, gerilince de fitil gövdeden ayrılabilir, bol kayganlaştırıcıyla denemek lazım.

Haftaya giriseyim bu işe ben [emoji4]
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Haftaya giriseyim bu işe ben [emoji4]

İlk kapıdan sonra usta olursunuz :)

Yorum bağlantısı
Adem Tarı

Yeni fitil ve eski fitilden bahsedilmiş. Aracım yeni sayılır (2013) ve sıfırındaki bile kronik sorun, ön kapılardan 60-70 km/h hızdan sonra gelmeye başlayan rüzgar sesi.

Yetkili servisler, fitillerin içerisine dolgu spreyi sıkıyorlarmış ama bu uygulama bizim araçlarda da işe yarar mı acaba?

Bir de tüm konuyu okuduktan sonra kafam karıştı. 6mm poliüretan hortum mu 10mm makaron hortumu mu?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Çakıroğlu
(düzenlendi)

Fitili sökmeden yapmak imkansız zaten sökmekte çok kolay ek yerlerinden çektiğinizde hemen gelecektir. Hatta söktükten sonra bile iki taraftan çekip fitil gergin vaziyetteyken geçirdim hortumu aksi halde ilerlemiyor. Çünkü hortum neredeyse fitili tam dolduruyor bu arada bol bol yağ sürmek lazım ben yağlamak için zeytinyağı kullandım :)

tarihinde Rıdvan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Yeni fitil ve eski fitilden bahsedilmiş. Aracım yeni sayılır (2013) ve sıfırındaki bile kronik sorun, ön kapılardan 60-70 km/h hızdan sonra gelmeye başlayan rüzgar sesi.

Yetkili servisler, fitillerin içerisine dolgu spreyi sıkıyorlarmış ama bu uygulama bizim araçlarda da işe yarar mı acaba?

Bir de tüm konuyu okuduktan sonra kafam karıştı. 6mm poliüretan hortum mu 10mm makaron hortumu mu?

Poliüretan hortum fitilin içinde serbest kalır biraz ve giysilerdeki çift ütü çizgisi gibi farklı noktalardan temas edecek ve daha sert kalacak. Makaron hortum fitili dolduracağı gibi daha dolgun görünecek ama temas ettiği yüzeyde baskı yapmayacak.

Ben her iki malzemeyi de gördüğüm için böyle bir fikre kapıldım, makoron hortum daha iyi sonuç verecek gibi görünüyor, bunun yanında kapı ayarlarını da kontrol ettirmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Çakıroğlu

">http://upXSbMC.jpg

">http://Ou9UHS3.jpg

">http://UJl3rGV.jpg

Aracımda resimlerde görüldüğü gibi sol ön kapı ve torpido arasında bi boşluk mevcut fakat sağ ön kapı ve torpido arasında bi boşluk yok.Ayrıca sol ön kapıda rahatlıkla parmaklarım araya girebiliyorken sağ ön kapıda aynı durum söz konusu değil. sizinde aracınızda kapılar arasında böyle bi fark dikkatinizi çekti mi? 

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Arabamız aynı değil ama kontrol edeyim. Aynı şekilde mondeo bölümünde de aynı durumdan bahsedildiğini hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Hortumlar bu gün geldi kargodan en yakin zamanda yapacigim bende

Yorum bağlantısı
Adem Tarı
(düzenlendi)

Poliüretan hortum fitilin içinde serbest kalır biraz ve giysilerdeki çift ütü çizgisi gibi farklı noktalardan temas edecek ve daha sert kalacak. Makaron hortum fitili dolduracağı gibi daha dolgun görünecek ama temas ettiği yüzeyde baskı yapmayacak.

Ben her iki malzemeyi de gördüğüm için böyle bir fikre kapıldım, makoron hortum daha iyi sonuç verecek gibi görünüyor, bunun yanında kapı ayarlarını da kontrol ettirmeli.

Teşekkürler. Gerçi iş, kapı ayarlarına kadar gidecekse bizim araçların hepsinin ayara gitmesi gerek. Zira, bu durumdan şikayetçi olmayan yok...

">http://upXSbMC.jpg

">http://Ou9UHS3.jpg

">http://UJl3rGV.jpg

Aracımda resimlerde görüldüğü gibi sol ön kapı ve torpido arasında bi boşluk mevcut fakat sağ ön kapı ve torpido arasında bi boşluk yok.Ayrıca sol ön kapıda rahatlıkla parmaklarım araya girebiliyorken sağ ön kapıda aynı durum söz konusu değil. sizinde aracınızda kapılar arasında böyle bi fark dikkatinizi çekti mi?

Konsolu sağa yanaşık monte etmiş olmasınlar... [emoji5]

tarihinde Adem Tarı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Çakıroğlu

Teşekkürler. Gerçi iş, kapı ayarlarına kadar gidecekse bizim araçların hepsinin ayara gitmesi gerek. Zira, bu durumdan şikayetçi olmayan yok...

Konsolu sağa yanaşık monte etmiş olmasınlar... [emoji5]

bi anormallik olduğu kesin de çözümü varsa iyi olur :) şaka bi yana arabaya dışarıdan bakınca sağ kapı sola göre daha içeride 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Tarı

bi anormallik olduğu kesin de çözümü varsa iyi olur :) şaka bi yana arabaya dışarıdan bakınca sağ kapı sola göre daha içeride 

O zaman kapı menteşelerine bir baktırmaktan başka çare yok gibi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...