İçeriğe Yönlendir

Lada Vega Mı Tofaş Kuş Serisimi?

Furkan Egemen Akın

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Yokuş yukarı çıkarken ıslak zeminde arkası atıp yol kenarına 2 takla ile inen eşimin amca oğlunun arabası. Dün yaşandı olay. Eski araçlarda önden çekiş çok daha güvenli bence.

fef6e279b7d88e4f9f63693356fdda10.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
(düzenlendi)

Bugün haberlerde vardı. Elemanın biri 19 yaşında tofaşla 240 vurmuş. Onu da internete koymuş.

Kaza sırasında Peynir gibi tam ortadan ikiye bölünen bir araç ile bu hareket "Cinayet" başkabirşey değil.

Tecrübeyle sabittir. Lada Vega :yes:

tarihinde Ayhan Asil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Bende var lada vega şu an kullanıyorum. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Egemen Akın

Bende var lada vega şu an kullanıyorum. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım..

Yok Sadece Kıyaslama Amaçlı

Kesinlikle ve kesinlikle Dogan SL veya SLX

doanslxien.jpg

Kus serisi sade mod a cok guzel sonuc veriyor, Lada ne yapsan odun gibi araba.

Hem kus serisi arkadan itis

Beyaz sahin veya bordo dogan slx olacak cok kurcalamadan yay kesip cms 40 jant ile yola devam...

47-864.jpg

Murat 131 bile gorsel olarak 10 basar lada familyasina, ne de olsa italyanlik var ozunde.

dsc00022w.jpg

Abartmadan Modifiye Yapınca Güzel Oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Lada oyle bir tavsiye edilmis ki bilmeyen volvo veya mersedes in yan markasi sanir, al birini vur otekine... Lada ve kus serisi de aktif ve pasif guvenlik sistemlerine sahip olmayan 70 li yillarin sonuna ait araclar. Yani sahinle olumlu bir kaza yaptiginda lada da da olursun, mercedes bmw vs ise sansin olur da lada yi al vur tofasa.

Sanki her gun olumcul kaza yapiliyor da sahin dogan yaramaz olmus lada olursa kol bacak kaybi ile yirtiyormussun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Lada, zaten seçenekler içindeki tek araba sayılacak model :p

1990 ve 1991 yillarinda Sahin ve Dogan L aracimiz oldu, 1996 yilinda da arkadasimin Samarasi vardi baya bindik okulda iken berbat bir arabaydi zerre kullanim zevki yoktu cok agir direksiyon ve rahatsiz pedallari vardi, sahini ozellikle Dogan i kiyas bile etmem Samara ile.

Lada kus serisinden saglam veya az ariza cikariyor olabilir ama bence her sekil dogan iyidir.

Hava yastığı kaç kere lazım oluyor di mi? :p

Aynen, ayrica Lada da var da sahin de mi yok yastik?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Gerçektenmi? :unsure2:

bu örnek verdiğimin rakamı yüksek, örnek olması anlamında verdim, aklımdaki rakam 5-6 civarında, kardeşimle birlikte alacağız :)

Yorum bağlantısı

Zamanında t stop alıp toparlayıp onu kullanma hayalim vardı elimdeki birikimim ile. 2 tane ıphone4 ile takaslı bulmuştum hatta bi tane ama sonra vazgeçirdiler :D 

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Ali Abi bunu bana yapmayacaktın :) uzun zamandır uykuda olan murat 131 aşkımı yeniden uyandırdın, bu turuncu ne afet, ne dehşet bir şeydir, inadına alacağım bundan, evdekilerle papaz olacağım ama olsun :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-acil-yesil-t-stop-131-185341489/detay

Imkan ve vakit olsa sahin veya 131 toplamak isterim, mesela sabanci imkanim olsa lada toplamak istemem ama tum kus serisini 1976 dan itibaren tek tek alip garajima koyardim. tarihinde Ali Elöver tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ver gazzz :seytan:

Gaz diil Alican, tofas baskadir, kominist rus lada kalasina benzemez italyan ruhu var.

Soyle kibar bir lada var mi?

img0458gr.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gaz diil Alican, tofas baskadir, kominist rus lada kalasina benzemez italyan ruhu var.

Soyle kibar bir lada var mi?

Meselede o ya, sadece ruh yetseydi ohooooooo, sende merso almazdın  :tongue:

harbiden kibar gerçekten, bende askerdeyken üsteğmenin 124 üne hastaydım, cillop gibiydi, tek sevdiğim fiat modelidir 124 zaten :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mirafiori başkadır zaten, ladayla skodayla karşılaştırılmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lada oyle bir tavsiye edilmis ki bilmeyen volvo veya mersedes in yan markasi sanir, al birini vur otekine... Lada ve kus serisi de aktif ve pasif guvenlik sistemlerine sahip olmayan 70 li yillarin sonuna ait araclar. Yani sahinle olumlu bir kaza yaptiginda lada da da olursun, mercedes bmw vs ise sansin olur da lada yi al vur tofasa.

Sanki her gun olumcul kaza yapiliyor da sahin dogan yaramaz olmus lada olursa kol bacak kaybi ile yirtiyormussun :)

Lada'yı sağlamlık olarak ön planda görsemde bu cümlelere kesinlikle katılıyorum.Sadece Bu eski kuşlar ile üst versiyon kuşlardaki kalite farkı epey yüksek.Yeni kuşlar keşke bu eski Şahinler kadar iyi olsa.Yada bir 124 kalitesi kadar olsa iyi olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yıllar önce Lada Samara kullanmıştım. Araç inanılmaz sorunsuzdu.

135.000 km boyunca bir kez tevzi makarası arızası yapıp bizi yolda bırakmıştı.

Kronik diyebileceğimiz bir sorunmuş sonradan öğrendik.

Vega'da Samara kadar sorunsuz ise alınabilir.

Ancak, Doğan ve Şahin'in tipi bana daha güzel görünüyor.

Ayrıca Lada'dan daha rahat araçlar.

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

(Lada+Kuş)/2=Broadway

9 sene kuş,4 sene Broadway kullandım.Bunlara paralel etrafımda çok Lada vardı.Ara ara onlarıda kullandım.Kendi görüşüme göre her ikiside değil Bradway tek geçebileceğim arabadır. :)

Kapımın önüne 2. araç olarak kış mevsiminde ve arazide kullanmak için tekrar alacağım o aracı.

Yorum bağlantısı

Broadway söz konusu olursa işler değişir. 1991 model sıfır almıştık zamanında.

Hiç bir şekilde masraf çıkarmadı bize. 99.000 km kullandık ve sattık.

Ayrıca, çok seri bir araçtır ve az yakar. Vitesi bazen 1-5 yapardım ve çok rahat toplayıp hızlanmaya devam ederdi.

Tercih sadece Lada Vega ve kuş serisi değilse, kesinlikle Broadway öneririm.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...