İçeriğe Yönlendir

Gönderdiğim Ürün Kargoda Kırıldı Nasıl Bir Yol Izlemeliyim

Berk Karatan

Recommended Posts

Berk Karatan

Başlıkta da belirttiğim gibi gönderdiğim ürün kargoda kırıldı.

Alıcı ürünü almamış ve tutanak tutturmuş.

Ürün şuanda bana geri dönmekte bundan sonra ben bu ürünün bedelini kargo firmasından nasıl tazmin edebilirim.

Ya da şu aşamada ne yapmam gerekiyor.

Kırık ürünü teslim alırken bende tutanak mı tuttaracağım ürünü teslim almalı mıyım almamalı mıyım?

Ürünü gönderirken alıcı ödemeli göndermiştim birde bunlar kırdıkları yetmezmiş gibi birde kargo parası istemesinler olacağa bakın siz,

Eğer başına daha önce böyle bir durum gelmiş forumdaşımız varsa bilgilendirse sevinirim yada formumuzdaki hukukçulardan bir yardım bekliyorum bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim.

Bahsi geçen konu/ürün

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/263327-sat%C4%B1l%C4%B1k-focus-2-25-oem-st-spoiler/page-3#entry2520896

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Oem St Spoiler'mı kırıldı ? Size eger sarı bir kagıt imzalattılarsa o kagıtta ürünün kargo esnasında kırılabilcegine dair madde var. O maddeye dayanaraktan size ürünü geri verirler.Parayıda alamazsınız.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

en başından kargocu arkadaş  size sigortasız gönderiyoruz diye bir form imzalattı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Yok herhangi bir taahhütname imzalamadım. O yüzden onlar sorumlular  :)

Ancak nasıl bir yolla parasını alabilirim onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa KOŞAR

tutanağı tutman şart. hasarlı kargolar için onlarında ayrı bir tutanağı olması gerek zaten.
siz gönderdiğiniz şube ile temasa geçiceksiniz. Ödemeyi yapmak zorundalar.
Ancak kırılacak bilgisi girmediyseniz. Bu ödeme gerçekleşmez.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sigortasız gonderdiyseniz pek birşey talep edebileceginizi zannetmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Kırılacak bilgisi var ürünün her tarafında yazıyor kırılabilir diye zaten 

Ama sigorta konusunu bilemeyeceğim standart gönderdim sigortalımıdır sigortasızmıdır onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

sigortalı yollamadığınız sürece hiçbir talep edemezsiniz.sigortalıyormusunuz diye sormasa bile sizin sigortalamak istiyorum diye söylemeniz gerekmektedir

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Bence nasıl olacak biliyor musun berk sen kargoya o ürünün fiyatını gösteren belgeyle alırsın paranı. Sana kırılırsa mesul değiliz diye Bi belge imzalatmadılarsa tamamen kabahat onlarda ve hukuki olarak sen haklısın alırsın abi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşiniz çok zor.

Mehmet Özyürek'e kargo gönderdim, kargomu açıp içindekini alıp tekrardan bantlamışlar. İçinden medikal malzeme çıktı. 1 hafta kargoyu inandıramadık. Medikal malzemenin sahibi arayınca onları, kargo firmasıda bizi aradı. "Sizin kargoyu bulamıyoruz, siz malzemeyi bize verin, biz bi arayalım" dediler. Biz de "pışşıııık,yok öyle, al gülüm ver gülüm yapacağız" deyince, parasını aldık kargonun.

Yolladığım kargo 50TL falandı, medikal malzeme yurtdışında 300$'mı ne idi :) Orta yolda buluştuk kargo firması ile :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Nasıl işmiş bu ya kargoyu açma yetkileri var mı bunların. Paketlerken bakarlar onay verirlerse tamamdır. Hangisiymiş bu Sani baş harfini yazsana :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nasıl işmiş bu ya kargoyu açma yetkileri var mı bunların. Paketlerken bakarlar onay verirlerse tamamdır. Hangisiymiş bu Sani baş harfini yazsana :)

Baş harfi Aras'ın A'sı :)

Yetkileri tabii ki "kargonun içindeki suç olmadıkça" yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Evet bakalım aras kargo genel merkezine ilettik durumu ne olucak ne zaman dönerler göreceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Evet kargodan dönüş oldu ve beklenen cevap ödemiyeceklerini söyleyip kapattılar telefonu ne ala memleket demi  :) güzel iş,

He bu arada ürünü geri istiyorsam birde kargo ücretini ödemem gerekiyormuş dahada güzel değil mi  :biggrin:

güldüğüme bakmayın sinirden :D

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Baş harfi Aras'ın A'sı :)

Yetkileri tabii ki "kargonun içindeki suç olmadıkça" yok.

Sani Bey, Aras kuzenin mi oluyor? :bravo:  :good1: !

Evet kargodan dönüş oldu ve beklenen cevap ödemiyeceklerini söyleyip kapattılar telefonu ne ala memleket demi  :) güzel iş,

He bu arada ürünü geri istiyorsam birde kargo ücretini ödemem gerekiyormuş dahada güzel değil mi  :biggrin:

güldüğüme bakmayın sinirden :D

Berk geçmiş olsun ve Allah sabır versin. Paranla veya malınla rezil olmak böyle bir şey,,,

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Sani Bey, Aras kuzenin mi oluyor? :bravo:  :good1: !

Berk geçmiş olsun ve Allah sabır versin. Paranla veya malınla rezil olmak böyle bir şey,,,

Sağol Hikmet abi aynen dediğiniz gibi rezillik.

Demistim kargo kabul etmez. Tutturabildigine... Savcilik anlasmazligi cozer. Ugrasmaya deger mi siz karar verin. Ben 100 liralik monitor icin suc duyurusunda bulunmustum istedigim sonucuda almistim.

Savcılık değilde tüketici hakem heyetine başvuracağım bu iş artık bana hobi oldu peşini bırakmayacağım.   :)

Serkan bey sizde durum nasıl olmuştu anlatabilirmisiniz savcılığa ne diyerek başvurdunuz

Tüketici hakem heyetine başvuracağım dedimya durun size o olayı da anlatayım.

Dün sırf bu iş için işten iznimi aldım saat 14:30 olayın yaşandığı kargo şubesi ataşehir olduğu için ataşehir kaymakamlığında bulunan tüketici hakem heyetine gittim ve kapıda şunu gördüm başvurular saat 8:00 ile 12:00 alınır yazıyordu.varan 1 başvuramıyorsunuz her ne kadar mesai saati içinde de olsa neyse bir gireyim konuşayım çalışan biri olduğumu belirteyim zaten online başvurumu yapmıştım sadece imzalı evrağımı bırakacaktım ancak çalışan kağıdıma bakıp senin ikamet adresin burası değil yarında gelsen buraya başvuramazsın dedi ve evrağımı almadı oysaki 

http://www.tuketici.gov.tr sayfasına baktğınız zaman nerelere başvurulabileciği açık olarak yazmaktadır. Mal ve hizmeti satın aldığınız yer veya ikamet adresinizin olduğu yer şeklindedir. Ancak Ataşehirdeki tüketici hakem heyeti başvurumu almamıştır. Ben de bunun üzerine onları BİMER e şikayet ettim bakalım bundan sonra daha nasıl bir yol izlenecek hep birlikte göreceğiz. Yani böyle hakkımı arayacağım deseniz bile size onuda yaptırtmıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...