İçeriğe Yönlendir

Mercedes 190C Bi-Xenon,gen5,mercekli Sis,gündüz Farı,led Sinyal

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Ankara'dan bir arkadaşımızın Mercedes 190 aracı için Kristal marka sağdan trafik için yapılmış şeffaf camlı far alındı.Bosch bi-xenon mercek,Sis bölümünede yeni nesil Bosch servo bi-xenon merceği düz çigi halinde sabitleyerek sis merceği olarak kullanıldı.Gen5 balast ile Rabbimin izni ile son şekillerini alarak montaja ve kullanıma hazır hale getirildi.

Far bu.

HmFKi0s.jpg

Dagılmış hali.

rW1TWzh.jpg

Merceklerin monteli hali.

rFSp7OG.jpg

Mercek şapkalarının boyanmış hali.

Zy1bV2A.jpg

Şapkaların takılmış hali.

QHFKT9J.jpg

Bitmiş hali.

KGFjKiF.jpg

vBEpY40.jpg

4Ftl8Op.jpg

zlpWOri.jpg

RC4AAQu.jpg

Arka kapakların yeni hali.

uWrphzR.jpg

Araç üzerinde görünüm resimleri gelince bilahire ekleyeceğim.

Farın iç çerçevesi şeffaf pleksiden yapılmış.Bunu degerlendirerek çerçevenin ön yapısındaki kenar çizgilerinin olduğu kısımlardaki krom tabanı silip gümüş grı renk ile şeffafca boyadım.

H2s4qWD.jpg

o7DjnhV.jpg

Ledlerin birlşemiş hali.Ledlerimiz bu defa 8000k renk tonunda oldu.1watt Edison power ledler kullanıldı.

g2NwqeG.jpg

Pmh72EX.jpg

NrnpCDP.jpg

Sinyal ledlerinde günışığına yakın tonda smd5630 kullanıldı.amber tonu yakalamak için renk kagıdı kullandım.

a3iG7Hl.jpg

PMP3BlI.jpg

Bitmiş halleri.

JBXgeNg.jpg

wWVwDgj.jpg

6VlRcTx.jpg

VXGT4PM.jpg

3efxCCJ.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

her konunuzda gaza gelip bende girişeyim diyorum ama sonra "ben beceremem bu kadar yetenek yok bende" diyip masraftan kaçınmak için bahane buluyorum kendime :) elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ellerine sağlık abi döktürmüşsünüz yine. Araç üzerinde de görmek isterdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

emeğine sağlık abi iki mercek işi biraz fantezi kaçıyor ;) aynı anda ikiside aktif mi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

emeğine sağlık abi iki mercek işi biraz fantezi kaçıyor ;) aynı anda ikiside aktif mi 

90 model araçtaki bu far zaten orijinalde h4 far ve sis farlı olduğu için.Fantaziside bence güzel fakat aydınlatma ön planda olduğu için kalite olsun İkisinede mercekli olsun güzel olsun istendi.Sisleride yakıp dolaşacaksa aktif olacaktır.Ayrı ayrı kullanılabiliyor.

Ayrıca bu kalitesiz fardaki ışık odaklaması ile abartmayayım ama yalan olmaz önünü hiç mi hiç göremez zaten.Junyan gibi sadece görsellik var.

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

ankaraya geldiğimde ilk işim sizin yanınıza gelerek farlarım için görüşmek olacak oktay abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

90 model araçtaki bu far zaten orijinalde h4 far ve sis farlı olduğu için.Fantaziside bence güzel fakat aydınlatma ön planda olduğu için kalite olsun İkisinede mercekli olsun güzel olsun istendi.Sisleride yakıp dolaşacaksa aktif olacaktır.Ayrı ayrı kullanılabiliyor.

Ayrıca bu kalitesiz fardaki ışık odaklaması ile abartmayayım ama yalan olmaz önünü hiç mi hiç göremez zaten.Junyan gibi sadece görsellik var.

abi iki mercekte aktif kısa farlar ile gezecek ise karanlık yollarda göz yorgunluğu çok yapar, mutlaka ayarlanmalı uzunları ortak olmalı ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sanırım yanlış anlama ile yazışıyoruz ama bu fardaki işlemde Mercekler ayrı ayrı fonksiyonlara sahip.2 side kısa ve uzun olarak çalışamıyor.Sis merceği olması gerektiği gibi kısa far çizgisinden en az 7 cm altta çizgisi mevcut.Ayrıca uzun hüzme olarakta kısa far olarakta kullanılamıyor.

Diğer çift mercek çalışmalarında.Bi-xenon mercek ve uzun hüzme kısmınada sadece uzun olarak çalışan mercek olarak takıyorum.Çift bi-xenon sadece Mondeo Mk3 araca yaptım başka yok.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...