İçeriğe Yönlendir

Makyajsız Selective Mi Makyajlı Titanium Mu?

Ersin Uçan

Recommended Posts

Ersin Uçan

Merhabalar,

Belki ilanlar bölümünde de görmüşsünüzdür Focus'umu satışa çıkardım ve yerine 2.0 TDCi Mondeo düşünüyorum. Nasıl olsa kısa sürede Focus'u satacağımı düşündüğüm için bir yandan da Mondeo araştırmasına başladım ama karar veremediğim bir konu var. Hemen hemen aynı fiyatlara makyajsız Selective ve makyajlı Titanium seçenekleri mevcut. Ben aracımın her zaman en dolusu olmasını isterim ama bir yandan da makyajlı kasalar çok hoşuma gidiyor. Makyajlı Selectiveler de şu anda bütçemin üzerinde kalıyor. Titaniumlar daha yeni ve kmleri daha düşük olması ile bir avantaj, ama Selective alamazsam da ön cam ısıtma, sunroof, parça deri koltuk, koltuk ısıtma gibi çok hoşuma giden özellikler sonradan eklenmesi zor olduğu için hep aklımda kalacak. Diğer taraftan makyajsız kasanın ön kısmını sonradan değiştirmek zor bir iş mi bilmiyorum? Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ya da 3-5 ay beklesem yeni kasa Mondeo nun gelmesi ile makyajlı kasaların fiyatı düşer mi? Mondeo konusunda tecrübeli olan arkadaşların / abilerin tavsiyelerini merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Selective almakta her zaman fayda var, fakat makyajlı olanını tercih etmeniz hem güncel görüntü için hemde model yılı için faydanıza olacaktır.

Nakit paranız olduğunda biraz beklemekte fayda var. Kasım Aralık ayında 0 araçların cazip indirim ve kampanyaları ile 2. el fiyatları biraz daha düşecek. 

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

bence makyajlı selective için bekleyin ama fiyat düşmezse makyajlı titanium alınderim sonuçta yıl olarak ilerde ve bence çok daha şık 

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Selective almakta her zaman fayda var, fakat makyajlı olanını tercih etmeniz hem güncel görüntü için hemde model yılı için faydanıza olacaktır.

Nakit paranız olduğunda biraz beklemekte fayda var. Kasım Aralık ayında 0 araçların cazip indirim ve kampanyaları ile 2. el fiyatları biraz daha düşecek. 

Ben de en azından Aralık'a kadar bekleyip hem üzerine çekeceğim kredide faiz indirimi yakalarım hem de araç fiyatlarında düşüş olur diye düşünüyorum ama eğer Aralık'ta da umduğumu bulamazsam ve Focus'u bu aralar satarsam araçsız da kalmak var bir süre :biggrin:

bence makyajlı selective için bekleyin ama fiyat düşmezse makyajlı titanium alınderim sonuçta yıl olarak ilerde ve bence çok daha şık 

Makyajsızı makyajlı görünümüne getirmek çok masraflı mı olur acaba? Kaput + Farlar + Tampon değişmesi gerekiyor sanırım?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Makyajsızı makyajlı görünümüne getirmek çok masraflı mı olur acaba? Kaput + Farlar + Tampon değişmesi gerekiyor sanırım?

Sadece ön tampon ile de yapılabilir ama arada fark oluyor ön kaput basıyor biraz tamponun üzerine.

Ben olsam yapmam, araba önden yeni arkadan eski gibi görünüyor. 

Orjinal olarak binmenizde fayda var bence tabiki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

2015 te mondeo kasa değiştireceğine göre alacağınız araç makyajlı titanium  da olsa  2 ay sonra eski kasa olacak. bence makyajsız selective alın en azından daha donanımlı olacak titaniuma göre.  mesela focus 2 titaniumu focus 2.5 trende tercih ederim ben. Yanlış anlaşılmasın, benim şahsi düşüncemdir. Aynı tercihi tersi yönde seçen arkadaşlar da olabilir saygı duyarım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

2015 te mondeo kasa değiştireceğine göre alacağınız araç makyajlı titanium  da olsa  2 ay sonra eski kasa olacak. bence makyajsız selective alın en azından daha donanımlı olacak titaniuma göre.  mesela focus 2 titaniumu focus 2.5 trende tercih ederim ben. Yanlış anlaşılmasın, benim şahsi düşüncemdir. Aynı tercihi tersi yönde seçen arkadaşlar da olabilir saygı duyarım.

focus 2 ghia diyecektin galiba abi :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

focus 2 ghia diyecektin galiba abi :)

Neyse artık,bilerek değil örnek vermek açısından yazdım.demek istediğim makyajsız kasanın donanımlısını makyajlı kasanın boşuna tercih ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Neyse artık,bilerek değil örnek vermek açısından yazdım.demek istediğim makyajsız kasanın donanımlısını makyajlı kasanın boşuna tercih ederim.

Eyvallah abi bende aynı fikirdeyim boş araba olacağına az eski temiz dolu olmasını tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Ben Focus 2 Ghia alırken de 2,5 Trend alabiliyordum ama tercihimi makyajsız Ghia dan yana kullanmıştım. O zaman kesinlikle pişman olmadım ama acaba Mondeo'da makyajla birlikte gelen başka artılar var mı diye sizlere danışmak istedim. Sadece görünüm değişikliği varsa artık son kararımı Focus'u sattıktan sonra vereceğim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben Focus 2 Ghia alırken de 2,5 Trend alabiliyordum ama tercihimi makyajsız Ghia dan yana kullanmıştım. O zaman kesinlikle pişman olmadım ama acaba Mondeo'da makyajla birlikte gelen başka artılar var mı diye sizlere danışmak istedim. Sadece görünüm değişikliği varsa artık son kararımı Focus'u sattıktan sonra vereceğim.

Titanium'dan sonra Selective'e geçen biri olarak donanımın dışında arabada bir çok farklı olumlu şey var.

Ses yalıtımı bile daha iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Makyajdaki artılar...

Led

Tam deri koltuk

Anten olmaması

Arka stoplarin görünümü... Ki kişiye göre değişir.

Usb baglantisi

Eksiler...

Ben siyah ön göğüsü beğenmedim

Manuel göstergeler tercih sebebim...

Jantlar

Koltuk renk seçimi

Olmayan hararet göstergesi

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Titanium'dan sonra Selective'e geçen biri olarak donanımın dışında arabada bir çok farklı olumlu şey var.

Ses yalıtımı bile daha iyi.

Tam olarak bu tarz bilgilere ihtiyacım var :bravo:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Tam olarak bu tarz bilgilere ihtiyacım var :bravo:

Titanium ile Selective arasında çok iyi bir yalıtım farkı var, konfor fazla, yol tutuşta farklılık var. ( jant lastik daha büyük ) 

Gelen donanım başlı başına farklı. 

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Makyajdaki artılar...

Led

Tam deri koltuk

Anten olmaması

Arka stoplarin görünümü... Ki kişiye göre değişir.

Usb baglantisi

Eksiler...

Ben siyah ön göğüsü beğenmedim

Manuel göstergeler tercih sebebim...

Jantlar

Koltuk renk seçimi

Olmayan hararet göstergesi

Benim için makyajlıda artı olarak sayılabilecek şeyler: Led + Ön ızgara + USB bağlantısı + Siyah Ön Göğüs + Jantlar

Makyajsızın artıları: Fiyat :biggrin:  + Parça deri koltuk

Makyajsızın Selective makyajlının Tit. olacağını düşünürsek ilaveten: Koltuk ısıtma + Ön cam ısıtma + Sunroof da olacak. Sanırım ben oyumu Selective den yana kullanacağım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benim için makyajlıda artı olarak sayılabilecek şeyler: Led + Ön ızgara + USB bağlantısı + Siyah Ön Göğüs + Jantlar

Makyajsızın artıları: Fiyat :biggrin:  + Parça deri koltuk

Makyajsızın Selective makyajlının Tit. olacağını düşünürsek ilaveten: Koltuk ısıtma + Ön cam ısıtma + Sunroof da olacak. Sanırım ben oyumu Selective den yana kullanacağım.

Bi xenon :) 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ersin Bey kesinlikle makyajlı selective. Dediğiniz gibi diğerini alsanız bile bir süre sonra aradığınız donanımlar aklınızda kalacak ve garip arayışlar içine gireceksiniz. En azından benim hep öyle oluyor :)

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Titanium ile Selective arasında çok iyi bir yalıtım farkı var, konfor fazla, yol tutuşta farklılık var. ( jant lastik daha büyük ) 

Gelen donanım başlı başına farklı. 

Yalıtım çok önemli benim için (özellikle Focus'tan sonra :biggrin: ). Jant lastik yol tutuşa olumlu katkı yaparken yakıtı yükseltiyor mu?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yalıtım çok önemli benim için (özellikle Focus'tan sonra :biggrin: ). Jant lastik yol tutuşa olumlu katkı yaparken yakıtı yükseltiyor mu?

Fark edeceğini zannetmem okadar. 

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Ersin Bey kesinlikle makyajlı selective. Dediğiniz gibi diğerini alsanız bile bir süre sonra aradığınız donanımlar aklınızda kalacak ve garip arayışlar içine gireceksiniz. En azından benim hep öyle oluyor :)A

Bütçem makyajlı Selective'e yetse sorun yok da ben Selective in makyajsız olanını ya da makyajlı Titanium u alabilecek durumdayım şu anda :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

17 jant 16 ya göre... 18 17 ye göre çok yakiyor...ebat büyüdükçe lastik fiyatida artiyor...

Yalitim baslibasina bi madde...bazi selectivelerde sanruf olmama ihtimali göz ardi edilmemeli...ben olsam makyajli power shift 163 hp olani alirdim...haa bu 2012 te karsilik gelir ki 2010 olursa bu yil son fazla vergi...2011 de 2 yil daha...2012 de ise 3 yil daha fazla vergi...buna bakarak 2009 selective daha mantikli...

Sabah sanayide arkadaşların dükkana ugradim... Hepsi birden arabanın basına geldi... Aç abi kaputu...yanda 2009 trend var motoru toplamaya calisiyorlar...araba sözde 66 binde. .dagilmis......benim arabaya bakarak üstü topladılar... Bunu niye anlattim...alirken çok çok iyi bakilmali...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

17 jant 16 ya göre... 18 17 ye göre çok yakiyor...ebat büyüdükçe lastik fiyatida artiyor...

Yalitim baslibasina bi madde...bazi selectivelerde sanruf olmama ihtimali göz ardi edilmemeli...ben olsam makyajli power shift 163 hp olani alirdim...haa bu 2012 te karsilik gelir ki 2010 olursa bu yil son fazla vergi...2011 de 2 yil daha...2012 de ise 3 yil daha fazla vergi...buna bakarak 2009 selective daha mantikli...

Sabah sanayide arkadaşların dükkana ugradim... Hepsi birden arabanın basına geldi... Aç abi kaputu...yanda 2009 trend var motoru toplamaya calisiyorlar...araba sözde 66 binde. .dagilmis......benim arabaya bakarak üstü topladılar... Bunu niye anlattim...alirken çok çok iyi bakilmali...

Bakımlı binilerek yüz bin km ler rahatlıkla sorunsuz tık demeden gider, motor çok uzun ömürlüdür ama bakımsızına denk gelmek kabul edilmesi zor masraf açabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Sami...km düşürülmüş. .263 bin olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...