İçeriğe Yönlendir

1.4 Tdci Motor Temizliği

Tuna İşgören

Recommended Posts

Tuna İşgören

herkese merhaba., Bölüm fiesta sorunları ve çözümleri .. açtığım konu alakasız olabilir ama yaptırmak isteyen arkadşlara yol gösterir belki çorbada tuzumuz olur akıllardaki soru işaretlerini gideririz..

Yeni aldığım 1.4 tdci 40.000 kmdeki aracımın motorunu ilk sahibi malesef hiç temizletmemiş .Aldığım günden beri içim içimi yiyor rahat edemedim motorun kirli halde olmasına . :(

Motor Ma Fra ürünleriyle temizlendi. ilk hali içler acısıyken son hali fabrikadan çıktığı gibi oldu :)

XYQ7j6.jpg

5R5r0j.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Batın Kırat

Hakikaten fabrikadan çıktığı ilk günki gibi olmuş güle güle kirletin.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Aynı motorlu aracın fusionunu kullanıyorum 15binde bir yetkili servis hediye ediyor bunu saolsun:) güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

herkese merhaba., Bölüm fiesta sorunları ve çözümleri .. açtığım konu alakasız olabilir ama yaptırmak isteyen arkadşlara yol gösterir belki çorbada tuzumuz olur akıllardaki soru işaretlerini gideririz..

Yeni aldığım 1.4 tdci 40.000 kmdeki aracımın motorunu ilk sahibi malesef hiç temizletmemiş .Aldığım günden beri içim içimi yiyor rahat edemedim motorun kirli halde olmasına . :(

Motor Ma Fra ürünleriyle temizlendi. ilk hali içler acısıyken son hali fabrikadan çıktığı gibi oldu :)

XYQ7j6.jpg

5R5r0j.jpg

yıkama fıyatı nedır?motor asamına ve kablolara zarar gelmez degıl mı?

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

yıkama fıyatı nedır?motor asamına ve kablolara zarar gelmez degıl mı?

Fiyat konusunda bilgi sahibi değilim ama ürünler özel silikondan yapılan sprey ürünler su değildir sıkıldığında önce kirleri aşağı akıtıyor bir ürün daha kullanılıyor oda son halindeki parlaklığı sağlıyor ve toz tutmuyor.En azından benim araç için kullanılanlar bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Bende motoru temizletmek istiyordum ta ki zıttı yazıları okuyana dek. Şimdi motorla aramız soğuk, kaputu açasım yok. Bu temizliği yaptırsam kaputu söker gezerim :)

Maşallah :nazar:

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Temizleme isleminde ilk proses olarak yesil renkli bi madde uygulaniyor camuru pisligi suzuluyor , arkasindan sari renkli bi madde uygulanarak elektronik aksam soketler falan yaglama tarzi seklinde korumaya aliniyor daha sonra yikaniyor.. Yikandiktan sonra kompresorle kurutuluyor ve son islem olarak koruma spreyi sıkılıyor.. Urunler ma fre urunleri son derece guvenli . maliyeti 80 tl

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Bülent Serdar

Tuna Bey,

Benim aracın motor kısmı da bayağı kirlendi. Boş bir vakitte, eğer ürünü tavsiye ederseniz uygulama yapmak istiyorum.(Kompresör, yıkama makinası vb. var) Sizin araçta uygulanan ürünün etki süresi ne kadar oldu?

mafra

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

bülent abi 6 ay oldu yaptıralı şuanda tabi biraz kirlenme mevcut ama temizletmeden önceki hali gibi asla değil . yani bi bezle silsem sanırım gene sıfır motor gibi gözükebilir. yıkamacı kompresör tabancasını çıkararak hazneli bi aparat taktı boya sıkılan aparat sanırım . onunla beraber 2 tane kimyasal uyguladı Ma Fra ürünü ama tam adını bilmiyorum öğrenir buraya yazarım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Serdar
(düzenlendi)

bülent abi 6 ay oldu yaptıralı şuanda tabi biraz kirlenme mevcut ama temizletmeden önceki hali gibi asla değil . yani bi bezle silsem sanırım gene sıfır motor gibi gözükebilir. yıkamacı kompresör tabancasını çıkararak hazneli bi aparat taktı boya sıkılan aparat sanırım . onunla beraber 2 tane kimyasal uyguladı Ma Fra ürünü ama tam adını bilmiyorum öğrenir buraya yazarım .

Teşekkürler. Cevabını bekliyorum. Aşağıdaki gibi birşey sanırım.

hrasturogr70.jpg

tarihinde Bülent Serdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...