İçeriğe Yönlendir

Fiesta Titanium X Paket Otomatik Vites 1.4 Benzinli Görüşleriniz

M.Tuğrul Yücel

Recommended Posts

M.Tuğrul Yücel

Arkadaşlar, Merhaba. Forumda konu basligindaki bilgiyi aradım ama bulamadım. Manuel vites görüşleri anlatılmış fakat otomatik vites konusunda bilgiye ihtiyacım var. Focus 1.6 HB Mca Lpg manuel araç sahibiyim ama artık hanımın da araç kullanması gerekiyor. Çocukta olunca malum, zorunluluk doğmuştur. :)

şimdi para ilavesi yapamadigim için c segmentinden b segmentine inmek zorundayım. Bu sınıfta en azından herseyi full olan araçlara bakmaya başladım. Polo ve Corsa yi tip bakımından eleyip şimdilik Fiesta Titanium X pakette karar kıldım. Lpg li model çok göremedim. 1.4 Benzinli otomatik 2011 yada 2012 model araçlardan verim alabilir miyim? Değerli fikirleriniz nedir ?

Araç konfor ve performans göreceli ama focus comfort hb aracima göre ne kaybeder ne kazanırim. Tipik turk-japon boy ve kilo standartlarinda oldugum icin boy ve diz problemi yasamam sanirim.Birde bebek arabasi bagaja sigabiliyor mu ? :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Focus'a göre bagaj elbette dar olacaktır. Performans yeterlidir ama atmosferik benzinli ve otomatik bu segment için yakıt tüketimi olacaktır. LPG uygulandığında bagaj daha da daralacaktır. Ancak sağlamlığı kalitesi kanıtlanmış bir araçtır fiesta. Bu segmentte jazz bagaj yönünden daha bonkördür. Fakat piyasa da tutulduğu için fiyatları uçuyor. Yakıt ve performans açısından gayet iyi olan 1.2 tsi DSG araçlarda değerlendirilebilir. İbiza gibi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

Abi bizde yeni aldık 2011 fiesta titanium x paket benzinliydi bir iki hafta kullandık sonra lpg taktırdık hiç bir çekiş kaybı olmadı ayrıca simit tüp taktırdık bagaj sıkıntımız da kalmadı anlayacağın performansı ve yakıt tüketimi güzel bir araç. Arka bölümde darlık var doğru ama abartılacak kadar da değil sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.

yani bana göre sıkıntı yaşamazsınız

yinede son karar sizin inşallah kararlarınızdan pişman olmazsınız.

Yorum bağlantısı
M.Tuğrul Yücel
(düzenlendi)

Murat Bey dediğiniz gibi o kadar çok kriter var ki destanlasacak satırlar yazılır. Teşekkür ederim tekrar. Makyaj ve kasa tasarımı, direksiyon şeklinden konsol rahatlığı gibi çok detay okudum. DSG şanzıman ların kronik arıza ve bakım maliyetlerinin üst seviyelerde olduğunu öğrendim. Konfor vaat ediyor fakat bakim maliyetleri üst seviyede. Focus a göre yakıt tankı 13lt kadar küçük. 100 bg olan focus lpg ile 1450kg kaldırıyor iken 90 bg olan fiesta 950kg yi çokta iyi taşır diye düşünüyorum bende. Diğer mesele olan sinifindaki Corsa ile kıyaslandığında küçük bir farkla Corsa tork ve azami hızda bir adım öne çıkıyor. Olay bundan sonra zevk ve tercihe kalıyor. Birde ileride yeniden C segmentine geçiş için pazardan kopmayan modelde kalmaya. Beni en çok korkutan yanılmıyorsam 100 lt lik bagaj hacmi farki var focus ile arasında. Focus ve fiesta yi kullanmış dostların deneyimlerini de ihtiyacım var.

tarihinde M.Tuğrul Yücel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
M.Tuğrul Yücel

Arkadaşlar focus 2011 manuel 1.6 comfort model aracim var. Fiesta 2011 1.4 benzinli otomatik titanium modele geçmek durumundayım. Önerileriniz avantaj yada dezavantajları konusunda fikirleriniz nelerdir.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Gökhan ÇAL

Arkadaşlar, Merhaba. Forumda konu basligindaki bilgiyi aradım ama bulamadım. Manuel vites görüşleri anlatılmış fakat otomatik vites konusunda bilgiye ihtiyacım var. Focus 1.6 HB Mca Lpg manuel araç sahibiyim ama artık hanımın da araç kullanması gerekiyor. Çocukta olunca malum, zorunluluk doğmuştur. :)

şimdi para ilavesi yapamadigim için c segmentinden b segmentine inmek zorundayım. Bu sınıfta en azından herseyi full olan araçlara bakmaya başladım. Polo ve Corsa yi tip bakımından eleyip şimdilik Fiesta Titanium X pakette karar kıldım. Lpg li model çok göremedim. 1.4 Benzinli otomatik 2011 yada 2012 model araçlardan verim alabilir miyim? Değerli fikirleriniz nedir ?

Araç konfor ve performans göreceli ama focus comfort hb aracima göre ne kaybeder ne kazanırim. Tipik turk-japon boy ve kilo standartlarinda oldugum icin boy ve diz problemi yasamam sanirim.Birde bebek arabasi bagaja sigabiliyor mu ? :)

bende 2012 brc tüplü titanium x paket fiesta var eskişehire gittim bayramda ve km başı 15-16 kr yaktı. 100-120 km hız aralığında kullandım. bagaj konusunda simit yaptırdığınız zaman sıkıntı yaşamazsınız. bebek arabası bütük valiz çok rahat sığıyor. tabi ki sizin ka kişi ile kullanacağınız önemli. iyi günler 

Yorum bağlantısı
Misafir

Konu biraz geride kalmış. Araç alındıysa yorum yapmaya gerek kalmamış olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Gökhan ÇAL

Konu biraz geride kalmış. Araç alındıysa yorum yapmaya gerek kalmamış olabilir.

Saygılarımla.

mantıklı  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...