İçeriğe Yönlendir

Blablacar Kullanan Var Mı?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Bugün Facebook reklamıyla gördüm siteyi, sürücüler seyahat edeceği istikamete boş gideceğine buraya bilgi geçip bir miktar para karşılığı yolcu buluyor. Yolculuk sonrası yolcu sürücüye, sürücü yolcuya puan veriyor herkes böyle puan topluyor, puanı yüksek olanlar tercih ediliyor. İstanbul-Ankara Audi A4'le seyehat 43 TL, Golf VII 35 TL hem otobüsten ucuz, hem araba konforu fakat tabiki tanımadığın biriyle yolculuk. :)

http://www.blablacar.com.tr/

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

tanımadığın kişiyle yolculuk kısmı biraz düsündürücü hem yolcu hem şöför için ama diğer tarafları güzel..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
KaanDemirAKARI

Aslında 2 arkadaş binilebilinir.Nasıl olsa sürücü bunu göze almış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

:böbrekavi: :)

:D

Sözlüklerde biraz bakındım Avrupa'da hayli yaygınmış bu sistem, Blablacar Türkiye Facebook bağlantısı istiyor iletişim için, aslında Pazar günü İstanbul'a gideceğim riske girsem mi acaba :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Ben kullandım.

3 Kişi İzmir'e gidecektik kurban bayramında 1 kişi için ilan verdim, 10 kadar kişi iletişime geçti.

3 Erkek olduğumuz ve ilk soran arkadaş bizde güven telkin ettiği için denemeyi seçtik.

Bizle gelen arkadaş dönüşte müsaitlik durumumuzu sordu, dönüşte de aldık kendisini.

1'de 1 şimdilik :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Buna benzer bir uygulama daha vardı. Şehir içinde de kullanılıyor. Saat ve gün belirliyosinuz birini alınca program vasıtası ile onaylaninca akaryakıt veriyordu km başına.

Güvenlik teyidi için telefon ve facebook onayı mutlaka istiyor. Biraz karşıdaki kişiye güven ile alakalı puanlara vs bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Ben kullandım.

3 Kişi İzmir'e gidecektik kurban bayramında 1 kişi için ilan verdim, 10 kadar kişi iletişime geçti.

3 Erkek olduğumuz ve ilk soran arkadaş bizde güven telkin ettiği için denemeyi seçtik.

Bizle gelen arkadaş dönüşte müsaitlik durumumuzu sordu, dönüşte de aldık kendisini.

1'de 1 şimdilik :)

Siz çoğunluktaymışsınız, problem yok.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Aslında 2 arkadaş binilebilinir.Nasıl olsa sürücü bunu göze almış.

Ya sürücünün arabaya 3 kişi binip de sürücüye bir şey yaparsa  :) her iki anlamda da tehlikeli sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Bir akrabamiz yolu üzerinde diye bir komşusunu arabaya aldı yolda kaza yaptılar. Adam öldü ailesi dava açtı epey surundurmustu bizim akrabayi!

Yasal düzenleme nasıl araştırmak lazım...

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir akrabamiz yolu üzerinde diye bir komşusunu arabaya aldı yolda kaza yaptılar. Adam öldü ailesi dava açtı epey surundurmustu bizim akrabayi!

Yasal düzenleme nasıl araştırmak lazım...

Yasal düzenleme açık, aracınızla kusurunuzla kazaya karışır ve yolcular yaralanır/ölür ise , sorumluluk sürücüye aittir. Hem ceza davası açılır, hem tazminat davası açılır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Güvenlik açısından bana sağlıklı gelmedi bu iş.

BAzen yolda acıyıp aracıma yaşlı insanları alırım, gidecekleri yere de bırakırım. Eşim sürekli karşı çıkar, ya bıçak çekerse, art niyetliyse vs diye. Ama bu daha riskli, istanbul-ankara giderken yanımda tanımadığım birini istemem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bana güvenli gelmeyen bir uygulama.Ayrıca bu durumun yasal olmadığını düşünüyorum sonuçta yolculardan ücret alınarak bu iş bir nevi ticarete dökülüyor. Yani korsan taşımacılık gibi bir durum söz konusu gibi geliyor bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ülke şartlarında ne kadar güvenli olduğu tartışılır.... ama fikir güzel...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Reklamında da arabayı kullanan bayan. Yolcu olan erkek. :D Heyecan arayanlar için uygun olabilir. Malesef ülkemizde yollarda neler yaşandı, neler neler yaşanıyor. Çok fazla olay gördüm, hergünde asayiş bülteninde okuyorum.Adamı gasp edip keserler yol kenarına atarlar valla... Devir malesef kötü, güvenmek çok zor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

www.yolyola.com da vardı, yolda yaşlı amcaları bende alırım da, maalesef üzülerek söylüyorum artık devir kötü.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Türkiyede blablacar hikayesi kısaca:

:rallici:       :jedi:       :bambam2:    :koskos:    :police:   :bedevi:   :i-ih:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Bana kalırsa araca yolcu alma kısmı sıkıntılı fakat yolcu olmak o kadar da kötü olamaz.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

30-40 lira için bu kadar riske değmez bence. Allah göstermesin kaza durumunda daha riskli ve baş ağırtıcı durum olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çölde devesiyle giden bir seyyah varmış. Tek başına uzun zamandır çölde yol alıyormuş. Devesi de kendisi de yogunluktan bitap düşmüşler. Bir yerde dinlenmeye karar vermiş. Ne suyu ne de yiyeceği kalmış ancak bir kervansaray ya da yolu bilen birisi onu kurtarabilirmiş. Birkaç saat sonra bir adamın ona doğru geldiğini fark etmiş. Çok sevinmiş seyyah, sormuş yolu biliyor musun diye. Adam: evet biliyorum ama çok yoruldum devene ben binebilirmiyim, yürüyemiyorum artık. Seyyah: Tabiki de binebilirsin ben yürüsem de olur. Adam seyyahın devesine binip kaçmaya başlamış, hızla ilerlemiş. Bir yalancıymış, bir hırsız.Seyyah seslenmiş: Dur, dur. Deve senin olsun, sana başka bir şey söyleyeceğim.bunun üzerine hırsız merak etmiş durmuş.Seyyah: Eğer birisini görürsen bu yaşadıklarımızı sakın anlatma, bu deveyi benden çaldığını sakın söyleme, Yoksa bir daha kimse kimseye iyilik yapmaz, demiş.Malesef artik insanlara guvenemez olduk...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Çölde devesiyle giden bir seyyah varmış. Tek başına uzun zamandır çölde yol alıyormuş. Devesi de kendisi de yogunluktan bitap düşmüşler. Bir yerde dinlenmeye karar vermiş. Ne suyu ne de yiyeceği kalmış ancak bir kervansaray ya da yolu bilen birisi onu kurtarabilirmiş. Birkaç saat sonra bir adamın ona doğru geldiğini fark etmiş. Çok sevinmiş seyyah, sormuş yolu biliyor musun diye. Adam: evet biliyorum ama çok yoruldum devene ben binebilirmiyim, yürüyemiyorum artık. Seyyah: Tabiki de binebilirsin ben yürüsem de olur. Adam seyyahın devesine binip kaçmaya başlamış, hızla ilerlemiş. Bir yalancıymış, bir hırsız.Seyyah seslenmiş: Dur, dur. Deve senin olsun, sana başka bir şey söyleyeceğim.bunun üzerine hırsız merak etmiş durmuş.Seyyah: Eğer birisini görürsen bu yaşadıklarımızı sakın anlatma, bu deveyi benden çaldığını sakın söyleme, Yoksa bir daha kimse kimseye iyilik yapmaz, demiş.Malesef artik insanlara guvenemez olduk...

İnsanlığın çivisi çıkmış kime nasıl güveneceğiz ki ? Akşam haberleri bu güvenme olayını çok iyi özetliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...