İçeriğe Yönlendir

Yeni C200 Bluetec. 1.6 Dizel & Fiyat

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

5.20i   ve E180 karşılaştırması  sadece kişisel zevke kalıyor.  biri  yakıt tasarrufunda önde   biri hızlanma konusunda önde.  birbirlerinden fazlası yada eksiği yok.  Tamamen  zevke kalmış bi durum.

Bunların arasına   S80  1.6 180hp  giriyor diyolar ama sanmıyorum  Mercedes ve BMW ayrı bi dünya.Bu benim şahsi fikrim tabi. 

Ama bu düşüncedede yanlız olduğumu sanmıyorum.yurtdışındada bu kadar net olmasada  mercedes e ayrı bi bakış var.hep bi patron arabası gibi bi ima var bu araçta :) diğer ülkelerdede taksilerin hep mercedes olmasıda uzun ömremi dayanır başka bişeyemi dayanır muamma.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

biraz daha verip 520i alıyorum kısmetse. bunun üstünden de atlar, içinden de geçer, etrafında da döner. c nedense çok kazık satılıyor. hı neymiş bu az yakarmış. 150-200 milyarlık arabalarda "daha az yakmak" yahudi esnaf hesabı geliyor bana.

Bakın Övgü Bey,

Zengin olmak har vurup harman savurmak, dünyanın kaynaklarını hoyratça kullanmak değildir. Avrupa'da araçların az yakması için gösterilen gayretin ardında fakirlik yoktur. Çevre ve Fosil yakıtları az yakma gayreti vardır. Paranızın çok olması, savurmanız gerektiğini göstermez bilakis paranın anlamını bilip ona göre daha doğru harcamanızı gerektirir.

Arabanı pahalı olması ve bunu sizin almanız "ithal" olması dışında israf değildir. Çünkü ödediğiniz bedelin çoğu BMW çalışanlarına ve alman hükümetine gider. Yaktığınız benzin ise hem havaya hem dünyaya zarardır. Fark burda.

Yahudi esnaf kendini ispatlamış bir esnaf türüdür ve bugün dünyaya hakimdir. Onlardan öğrenecek çok şey var.

En sevdiğim ikisi:

1- Durumu ne kadar kötü olursa olsun yazlığa gitmeyi (adaya) ihmal etmez. Çünkü çevresi "ileri bozuldu galiba" dememelidir.

2- Dükkanın girişini şaşalı yapmaz. Çünkü müşteri "bu kadar şaşa varsa bu adam kazıkçıdır" diye düşünür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2.0 140hp alacağıma, 1.6 160hp almamam için sebep nedir ki :)

Araba Merso değil, isterse 300 hp olsun  :tongue:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bakın Övgü Bey,

Zengin olmak har vurup harman savurmak, dünyanın kaynaklarını hoyratça kullanmak değildir. Avrupa'da araçların az yakması için gösterilen gayretin ardında fakirlik yoktur. Çevre ve Fosil yakıtları az yakma gayreti vardır. Paranızın çok olması, savurmanız gerektiğini göstermez bilakis paranın anlamını bilip ona göre daha doğru harcamanızı gerektirir.

Arabanı pahalı olması ve bunu sizin almanız "ithal" olması dışında israf değildir. Çünkü ödediğiniz bedelin çoğu BMW çalışanlarına ve alman hükümetine gider. Yaktığınız benzin ise hem havaya hem dünyaya zarardır. Fark burda.

Yahudi esnaf kendini ispatlamış bir esnaf türüdür ve bugün dünyaya hakimdir. Onlardan öğrenecek çok şey var.

En sevdiğim ikisi:

1- Durumu ne kadar kötü olursa olsun yazlığa gitmeyi (adaya) ihmal etmez. Çünkü çevresi "ileri bozuldu galiba" dememelidir.

2- Dükkanın girişini şaşalı yapmaz. Çünkü müşteri "bu kadar şaşa varsa bu adam kazıkçıdır" diye düşünür.

Haklısın elbet, özellikle yahudi esnaf kısmı doğru, yalnız para kısmına şu açıdan katılmam, paranın kime gittiğine bakmam, araba zevk işidir bana göre, parama göre alabileceğimin en iyisini alırım, alabileceğim araba Merso nun üst serileri değilse altını alıpta yarım mersoya binmek istemem mesela, o paraya gider Ford un en baba modelini alır hiç değilse bu markanın en üstüne binmiş olurum, dediğim gibi benim için araba tamamen zevk, ihtiyaç kısmını fiesta zaten karşılıyor, para her şekilde gidiyor nasılsa, önemi yok yapacak birşeyde yok, birileri kazanır birileri harcar  :)

İsraf mı? Bence değil, dünyaya birkere daha gelmiyoruz, alabileceğimin en iyisini alırım, boşa harcamıyorum, tamamen kendimi mutlu etmek için harcıyorum, esas önemli olanda bu zaten,verdiğim parayla satıcıda mutluysa gerisi benim için önemsizdir, çevre kısmını zaten üretici halleder :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araba Merso değil, isterse 300 hp olsun  :tongue:

80hp Merso'ya yda razısınız yani.

E180 i 1.6 110hp yapsalar, alırsınız yani :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

..

İsraf mı? Bence değil, dünyaya birkere daha gelmiyoruz, alabileceğimin en iyisini alırım, boşa harcamıyorum, tamamen kendimi mutlu etmek için harcıyorum, esas önemli olanda bu zaten,verdiğim parayla satıcıda mutluysa gerisi benim için önemsizdir, çevre kısmını zaten üretici halleder :)

Zaten bu yüzden hep dünya kötüye gidiyor çevre bozuluyor. Benden sonra Tufan :)

Bunun düzelmesi için maneviyat-etik-sosyal tatmin devreye girmeli. Uzun konular. 

Tüm dinlerde bir mütevazilik özelliği mesela vardır ama kimse takmaz :)   Vasa yoksa çarşaf peçe alkol :)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

80hp Merso'ya yda razısınız yani.

E180 i 1.6 110hp yapsalar, alırsınız yani :)

Öyle değil, yanlış anladın, Merso üst seri olacak evet, tabii böyle bir arabanın motoruda zaten tırt olmaz değilmi, e180 zaten almam, E220 cdi den aşşağısı yok benim için, 110 hp de kurtarmaz, en az 200 hp. olmalı ve E220 üstü olmalı :) 1.6 merso almam, gider kaşkay 1.6 dizel alır onun en üst donanımına binerim daha iyi mesela :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Sani E180 bence güzel. Canımız çekiyor ama para yok bu ara bir ev aldım onu ödüyorum.

0-100 arası 10 saniyede olan her araba bence yeterlidir. yarış arabası türü almak istesek o zaman kolayı var:

GT86  140 bin felan olması lazım

http://www.toyota.com.tr/new-cars/gt86/index.json

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çevre kısmını üretici hallediyor ya, benden sonrasını üretici düşünüyor, bana düşen kısmını ben hallederim, aldığım arabayı en az 10 sene kullanıp (mersoda 20 sene) bakımınıda acaip yaptığımdan çevreyide ekonomiyide zaten düşünüyorum, ha araba aldım tasarruf bittimi, mesela evde kullandığım herşey A++ seviyesinde, lambalar led mesela, yapabileceğim tasarrufu maksimumda yapmaya çalışıyorum, benden sonra tufan değil yani :)

Not: bende ev ödüyorum, yoksa yaktım çırasını  :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çevre kısmını üretici hallediyor ya, benden sonrasını üretici düşünüyor, bana düşen kısmını ben hallederim, aldığım arabayı en az 10 sene kullanıp (mersoda 20 sene) bakımınıda acaip yaptığımdan çevreyide ekonomiyide zaten düşünüyorum, ha araba aldım tasarruf bittimi, mesela evde kullandığım herşey A++ seviyesinde, lambalar led mesela, yapabileceğim tasarrufu maksimumda yapmaya çalışıyorum, benden sonra tufan değil yani :)

Not: bende ev ödüyorum, yoksa yaktım çırasını  :tongue:

tamamdır sorun yok o zaman aynı durumdayız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

Bakın Övgü Bey,

En sevdiğim ikisi:

hocam aslında çoğu noktada aynı fikirdeyiz; sanıyorum bir yanlış anlama var. ilk paragrafınızın benimle ilgisi yok. verdiğim örnekteki araçların ikisi de çok benzer motora sahip olmalarına rağmen, biri diğerine göre alt segment olmasından mütevellit daha hafif ve dolayısıyla daha az yakmalı. kastımsa bu rakamlara çıkıldığında 100km'de 0,4 litre az yakmanın "maddi" olarak kayda değer bir kazanç olmayacağı idi. c180 ile 520i arasındaki c açısından olumlu farklarından biri. kısacası e segmentindeki modellerden e180 her ne kadar 520i ile benzer motora sahip olsa da verimsizliği nedeniyle çevreye daha zararlı. eğer bu sınıftan bir araç seçmek durumundaysam 520i seçerek çevreci de davranmış sayılırım hatta.

avrupalıların çevre duyarlılığında da hemfikiriz ancak 1.6 litre motorlu bir 5 serisi orada yok. dolayısıyla hepsi daha fazla yakıt harcıyorlar kağıt üstünde motor hacminden ötürü (daha fazla kirletiyorlar demiyorum ama çünkü dizellerde hacim büyüse bile daha az CO salımı söz konusu olabiliyor).

yani her ne kadar regülasyonlarla sınırlasalar da onların istese de seçemeyecekleri daha küçük motorlu üst sınıf araçlara biz binebiliyoruz. amerikayı katmıyorum bu konuya çünkü 528i'den başlıyor. küçüklerin dizeli bile yok orada. onların derdi zaten çevre de değil biliyorsunuz.

yahudi esnaf benzetmemin küçümseme içermemesini umarım. ülkemizde ne yazık ki yükselen bir yahudi düşmanlığı olsa da insanların sırf ırkından ve dininden ötürü düşman görülmesinin, yani faşizmin, dünyanın/insanlığın sonunu getireceğine inanırım. o benzetme yılların deyimi "yahudi alacak kalmayınca boş defterleri karıştırırmış" sözüne bir atıftı. yoksa yahudiler insanlığa büyük çok büyük bilimsel faydaları olmuş bir toplum ve saygı duyarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...