İçeriğe Yönlendir

Mutfak Bacasından Gelen Koku

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Mehmet hocam bacanın yanında buat vs. var mı? Bizim evde elektrikçi buatta işlem yaparken bacayı delmiş oradan koku geliyordu poşetle doldurup alçı çektim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam bacanın yanında buat vs. var mı? Bizim evde elektrikçi buatta işlem yaparken bacayı delmiş oradan koku geliyordu poşetle doldurup alçı çektim. 

Yok yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yemek kokusuna takılmıyoruz. Sigara kokusu mahvediyor

Ben yemek kokusuna da takılıyorum, ya hoca işin ucunda yemek olsun da kokusuna bile tahammül ediyorsun... :D  Alt komşu sürekli kebap mı pişiriyor, bir bezelye veya karnıbahara denk gelirsen görürüm seni.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben yemek kokusuna da takılıyorum, ya hoca işin ucunda yemek olsun da kokusuna bile tahammül ediyorsun... :D  Alt komşu sürekli kebap mı pişiriyor, bir bezelye veya karnıbahara denk gelirsen görürüm seni.. :D

Abi alıştık artık kokuya :D Sabah karnabahar kokuyordu :( :(  Midem haşat :(

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Mehmet abi baca çekmiyor içeri hava veriyorsa sıkıntı  baca çıkış noktasında. Bence bunlardan almak yerine bacanın çıkş noktasına menzef takmak en iyisi. 

He aradığı da tam buydu. çok aradın mı la tahir bunu :p:crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ben aspiratör filtresini karbon filtre ile değiştirmiştim. Hemen her markanın var. Yüzde yüz olmasa da büyük oranda kesmişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben aspiratör filtresini karbon filtre ile değiştirmiştim. Hemen her markanın var. Yüzde yüz olmasa da büyük oranda kesmişti.

Abi o bacasızlar için. Bacayı iptal etmek lazım o zaman
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Abi o bacasızlar için. Bacayı iptal etmek lazım o zaman

Yok bacalıda da kullanılıyor çok rahat olarak. Aslında apartmanda herkes kullansa sorun kökten çözülür. İki taraflı koku geçişi önlenmiş olur aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yok bacalıda da kullanılıyor çok rahat olarak. Aslında apartmanda herkes kullansa sorun kökten çözülür. İki taraflı koku geçişi önlenmiş olur aslında.

Aslında bacaya müdehale etmeden bunu servisle görüşeyim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şimdi servisi aradım karbon flitre için. Dönüş yapacaklar fiyat/performansı için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşların dediği gibi bu aparat bazı aspiratör markalarında kutu içerisinde çıkıyor. Ancak, bu klapeyi bacaya koyarsanız  zamanla kirlenip, yağ tutacağı için görevini zamanala yapamaz hale geliyor. O nedenle aspiratör tarafına koyarsanız arada bir temizlik yapma şansı yakalarsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Şimdi servisi aradım karbon flitre için. Dönüş yapacaklar fiyat/performansı için.

Tamam Mehmet hocam. Umarım sorunun çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Kullanan ve iyi sonuç alan varsa bulup yapacağım. Çünkü bacayı açıp geri kapatacağım. Zahmetli iş iki iş olmasın yani.

Zaman zaman aynı sorunu yaşıyorum, konuyu takibe adım, kesin ve güzel sonuçta bende tatbik emek istiyorum,

ama asprtörün bağlandıği baca dolap içide dar bir kısımda, yani montaj zor olacak gibi,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Zaten bu tür sorun kış aylarında daha çok görülüyor. Dışarısı içeriden daha soğuk olduğundan, soğuk hava bacalara basınç yapıyor. Baca çekişi hemen hemen sıfıra düşüyor bazen. Karbon filtre kokuyu bende oldukça azalttı. Aslında aklımdaki fikir arabaların karbonlu polen filtresini aliminyum boru içine monte etmekti ama yapabilir miyim bilmediğimden vazgeçtim. Yapılabilse çok daha sağlıklı olabilir aslında. Eli işe yatkın arkadaşlar yapabilir gibi.  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tamam Mehmet hocam. Umarım sorunun çözülür.

Abi aradılar carbon filtre sadece içerdeki havayı hapseder bacasız aspilatörler için geçerli dedi. Ancak montaj esnasında duvara Sami'nin dediği tek taraflı geçiş sağlayan aparatın takılması gerektiğini söyledi. Bu takılmış mı takılmamış ona bakılması gerektiğini söyledi.Montaj yapan servisle görüşeceğim bakalım takmışlar mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Serviste şimdi gelip bakalım deyip,servis ücreti'de istemesin. :tongue:

Haha kendi bilir :D

Zaten bu tür sorun kış aylarında daha çok görülüyor. Dışarısı içeriden daha soğuk olduğundan, soğuk hava bacalara basınç yapıyor. Baca çekişi hemen hemen sıfıra düşüyor bazen. Karbon filtre kokuyu bende oldukça azalttı. Aslında aklımdaki fikir arabaların karbonlu polen filtresini aliminyum boru içine monte etmekti ama yapabilir miyim bilmediğimden vazgeçtim. Yapılabilse çok daha sağlıklı olabilir aslında. Eli işe yatkın arkadaşlar yapabilir gibi.  :)

Abi yaz kış farketmiyor. :)

Aşağıdakinin aspiratör sesini duyuyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Haha kendi bilir :D

Abi yaz kış farketmiyor. :)

Aşağıdakinin aspiratör sesini duyuyorum :D

Doğru Mehmet hocam. Ama kışın daha fazla hissediliyor. Belki de lahana ve karnabaharın da çıkmasından olabiliyordur.  :D

Abi aradılar carbon filtre sadece içerdeki havayı hapseder bacasız aspilatörler için geçerli dedi. Ancak montaj esnasında duvara Sami'nin dediği tek taraflı geçiş sağlayan aparatın takılması gerektiğini söyledi. Bu takılmış mı takılmamış ona bakılması gerektiğini söyledi.Montaj yapan servisle görüşeceğim bakalım takmışlar mı?

İnşallah tamamen kesilir de biz de uygularız. Dediğim gibi karbon filtre yüzde yüz kesmiyor. Takipteyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Doğru Mehmet hocam. Ama kışın daha fazla hissediliyor. Belki de lahana ve karnabaharın da çıkmasından olabiliyordur. :D

İnşallah tamamen kesilir de biz de uygularız. Dediğim gibi karbon filtre yüzde yüz kesmiyor. Takipteyiz.

Burada Sarımsaklı yemekler çok abi :)

Inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Asprator tek yon kapakli oluyordu sizinkinde mi sorun var acaba

Yarın montajı yapan diğer servise soracağım
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

şu mutfak bacalarını niye ortak yaparlar anlayabilmiş değilim. önceki evimde bende aynı sorundan muzdariptim, çok şükür ki yeni evimde hiç baca yok. her evin mutfak aspiratör çıkışı da münferit...

Sadık Bey, gene yemek kokusuna razı olalım. Enazından ölümcül değil.  İşi bilmeden servisler veya usta geçinenler şofben veya kombiyi bağlıyorlar, sonuç????

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sadık Bey, gene yemek kokusuna razı olalım. Enazından ölümcül değil.  İşi bilmeden servisler veya usta geçinenler şofben veya kombiyi bağlıyorlar, sonuç????

Bizim bu semtte yani Seyranbağları civarında evlerin neredeyse yarıya yakını bacalı kombi kullanıyor. İşin kötü yanı da aspiratörlerle ortak kullanılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

nasıl yani, kombilerde dahi ortak baca sistemi mi var.  :unsure2:  gördüğüm kadarıyla bizim burada aksagaz tabiri caizse kılı kırk yarıyor, usule uygun olmayan hiç bir sistemin gazını açmıyor. aslında çok da iyi ediyor.  çünkü bütün bu alınan tedbirler bizim can ve mal güvenliğimiz için olmazsa olmazlar. 

Abi 30-35 yıllık binalar var buralar kombili sisteme göre değil davlumbaz bacası yada şofben bacası için düşünülmüş yerler. Davlumbaz yerine aspiratör, şofben yerine de kombi taktı bizim millet :D oldu mu.. yaptılar oldu işte :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bacası balkondan dışarı bakan aspiratör üst komşuya balkonu dar eder yahu... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...