İçeriğe Yönlendir

Lastikte Değişiklik

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Aracimda miclen takiliydi nedense 45000 de bitti birde dünya kalitesi diyorlar bundan önce kumhoo takiliydi çok yumuşak bir Lastik ti birde uzun ömür lü kullandım 85000 gitti yanlış hatırlamıyorsam şimdi hankook taktım çok met ediler memnun olmasam km ne olursa olsun para iadesi verdiler KINERGY ECO serisi

Ses DB 71 yakıt tasarrufu b yol tutuş c

tarihinde Kerem Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Lastik ömrü 4 yıl / 50.000 km'dir normal kullanım şartlarında. 85.000 km kullanılan lastiğe şaşırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ali bey hakli. Lastik omru ( kullanima bagli olarak, hangi marka olursa olsun) 35-50 bin km arasidir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gürcay ne ettin yahu, 70-80.k çok rahat gider uygun kullanım ile :)

Her araba üstün yol kabiliyetli, esp lambası yakmayan kangoo mu :p

Abi bizim ofisin araçları 60bin'de. Kışlık değişimi yaptırıp çöpe attıracağım. Risk alınır mı sencE?

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Yazdigim dogru Servet abi. Her lastigin uzerinde  bildigimiz ebat/ uretim yili vs. gibi bilgiler disinda cok onemli fakat az insanin bildigi bir bilgi daha vardir - treadwear index. Bu index lastigin asinma hizini gosterir. Ornegin bu index nekadar buyukse, lastik okadar uzun sure dayanir. 

treadwear.jpg

what-size-tires-do-i-need-Treadwear-Grad

Not: Treadwear index her ureticiye gore degisir. O yuzden farkli marka lastikleri karsilastirmak pek dogru sonuc vermez. Ayni ureticiden iki lastigi karsilastirdiginizda cok daha real bir bilgi edinmis olursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

silika yada gauçuh koku diye duyduğumuz gaz salar, bu belli bir yıl içinde hacim veya yapı kaynbına sebep olur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben kullandığım lastiğin fren mesafesi, yağış kabiliyeti kaybını baz alırım. İlgili rakamlar pazarlama bana göre. Aynı yakıt tüketim verisi gibi tutarsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...